Ciemny motyw dostępny w aktualizacji Microsoft Edge na Androida

Ciemny motyw dostępny w aktualizacji Microsoft Edge na Androida

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:07
29.11.2017
0 komentarzy
1221 wyświetlenie

Ostatnio na CentrumXP można było przeczytać o tym, jak może wyglądać przyszłość Microsoftu na rynku mobilnym. Wniosek był jeden – wykorzystanie potencjału systemu Android i obudowanie go własnymi usługami. Aplikacji Microsoftu znajdziemy w Sklepie Google wiele, w tym jedną z kluczowych - przeglądarkę Edge. Udostępniona oficjalnie ponad miesiąc temu jest ciągle rozwijana i aktualnie znajduje się w fazie testów.

Microsoft Edge na Androida i iOS

Podobnie jak wersja na iOS w zeszłym tygodniu, otrzymała ona właśnie ważną aktualizację. Najważniejszą zmianą jest tutaj ciemny motyw – dodatek coraz częściej spotykany w wielu innych aplikacjach. Poza kwestiami estetycznymi ciemna kolorystyka ma zbawienny wpływ dla osób często korzystających z urządzeń po ciemku. Na telefonach jest to opcja tym bardziej uzasadniona, biorąc pod uwagę nawyki użytkowników smartfonów. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tuż przed zaśnięciem nie spędza choć kilku minut z telefonem w ręce. Drugą ważną zmianą jest synchronizacja zapisanych haseł między urządzeniami. Pozwoli to na szybkie logowanie na wielu urządzeniach bez konieczności zapamiętywania skomplikowanych haseł do wielu stron. Ponadto dodano gesty przesunięcia w lewo i w prawo do szybkiego nawigowania między stronami, synchronizację ulubionych oraz tryb czytania. Wiele z tych opcji jest dobrze znana użytkownikom Windows 10. Więcej nowości możemy oczekiwać z każdą kolejną aktualizacją.

Microsoft Edge na Androida jest na razie dostępny tylko w wersji testowej, lecz niestety mieszkańcy naszego kraju na tę chwilę są wyłączeni z programu testów. Powinno się to zmienić w każdej chwili. Dostępność aplikacji można sprawdzić w Sklepie Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2017/11/29/microsoft-edge-preview-android-updated-major-new-features/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor