Ciemna kompozycja Eksploratora plików nie taka dokończona, jak twierdził MS

Ciemna kompozycja Eksploratora plików nie taka dokończona, jak twierdził MS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:04
10.08.2018
1 komentarz
630 wyświetleń

Wraz z wydaniem przedwczorajszej kompilacji 17733 Microsoft zakończył trwające trzy miesiące prace nad ciemną kompozycją w Eksploratorze plików... a przynajmniej tak ogłosił. Rzeczywiście, ciemny Eksplorator stał się spójniejszy i pozbawiony wizualnych niedociągnięć, ale ogólne doświadczenie zdaniem wielu wcale nie zostało dopracowane. O czym zapomniano i co nadal nie pasuje do reszty? Zobaczmy sami.

"W kompilacji 17666 zaczęliśmy naszą podróż, mającą na celu sprowadzenie ciemnej kompozycji do Eksploratora plików. Dzisiejsza kompilacja jest punktem zwrotnym, jako że ukończyliśmy to, co zamierzaliśmy dla tego wydania. Dziękujemy wszystkim Insiderom, którzy przez ten czas dzielili się feedbackiem!" - pisali przedwczoraj Dona Sarkar i Brandon LeBlanc. Wydawałoby się, że Microsoft rzeczywiście dokonał "zaciemnienia" wszystkiego, co się dało, ale wygląda na to, że parę rzeczy zostało pominiętych. Niezadowoleni użytkownicy wytykają twórcom systemu przeoczenia. Najbardziej donośny okazał się głos Rafaela Rivery, znanej osobowości związanej z Microsoft.

Rivera jest zdania, że Microsoft przedwcześnie ogłosił sukces, i pokazuje na to dowody - nadal niedopracowane elementy interfejsu. Na jego zarzuty odpowiedział Matthijs Hoekstra, Sr. Program Manager w zespole Windows Developer Platform, który pisze: "Świetny feedback. Nadal nie ma powodów, by wyrzucać post na blogu. Mogłeś odpowiedzieć 'świetnie słyszeć ten zarys sytuacji, ale nadal zostało trochę do zrobienia' i pokazać przykłady. Mógłbyś nawet dostać odpowiedź z wyjaśnieniem, dlaczego te screeny są takie". Rivera mógł wkurzyć parę osób w zespole Windows, ale jego zarzut jest słuszny: "Microsoft oznajmił, że jest to skończone w tym wydaniu", a zrzuty ekranu świadczą o czymś zupełnie przeciwnym.

Cóż, Microsoft trochę pospieszył się z ogłoszeniem zakończenia prac. Czyżby testerzy nie zauważyli braków? Decyzja wydaje się niezrozumiała również dlatego, że to wciąż Fast Ring, a do premiery Redstone 5 pozostały jeszcze co najmniej dwa miesiące.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • zakius 20:06 10.08.2018

    cóż, póki wisi wstążka to explorer dopracowany nie będzie... poza tym kolory w ciemnym motywie są mało różnorodne, zbyt "miękkie", a na koniec... explorer lepiej wypada jasny, w standardowych kolorach, to połacie UWP mają być ciemne przy ciemnym motywie

Skomentuj

Autor