Chmurowy Xbox będzie miał procesor od AMD

Chmurowy Xbox będzie miał procesor od AMD

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:07
13.09.2018
406 wyświetleń

O chmurowej konsoli wspominaliśmy już wielokrotnie, a co więcej Pan Arkadiusz miał już okazję ją przetestować w 2020 roku :). Tak już całkiem na poważnie, Microsoft połączył siły z AMD, by opracować urządzenie nadające się idealnie do grania w chmurze. Razem mają stworzyć nową konsolę, która będzie opierać się prawie w całości na przetwarzaniu danych w chmurze. To, co jest najbardziej istotne w urządzeniach chmurowych to opóźnienie spowodowane fizyczną odległością od serwera.

O ile w przypadku przetwarzania dokumentów czy multimediów nawet duże opóźnienie może być akceptowalne, o tyle w grach każda milisekunda jest na wagę złota. Obie firmy od dawna już współpracują, tworząc wspólnie kolejne wersje konsoli Xbox. Następna generacja, która będzie najprawdopodobniej dostępna w dwóch wersjach, chmurowej i klasycznej, została wstępnie zapowiedziana już na tegorocznym E3. Gigant poinformował, że pracuje nad zapewnieniem najlepszych wrażeń streamingu w jakości konsolowej.

Xbox Procesor AMD

Tak więc kupując konsolę chmurową, otrzymamy prawdopodobnie małą przystawkę do telewizora i kontrolery. Po podłączeniu jej do zasilania i Sieci, większość operacji związanych z przetwarzaniem grafiki i fizyki, będzie wykonywana w chmurze, a do konsoli będzie jedynie przekazywana informacja zwrotna. Jakość wrażeń ma być zbliżona, jeśli nawet nie taka sama jak w klasycznej wersji konsoli. Microsoft jest jednym z liderów usług chmurowych, tak więc pod tym względem to się naprawdę może udać. Haczyk tkwi zapewne w tym, że taka konsola chmurowa, będzie wymagała do gry aktywnej subskrypcji. Gier nie zainstalujemy bezpośrednio na urządzeniu.

Zawarte z AMD porozumienie wskazuje, że taka przystawka może być wyposażona w procesor AMD. Dyrektor generalny AMD wyraził się na ten temat w takich słowach:

Współpracujemy z Microsoftem przy tworzeniu konsoli Xbox. Myślę, że mamy konkretną wizję na to, dokąd zmierza przetwarzanie w chmurze i w tym celu ściśle współpracujemy. Naprawdę uważam, że interesującą rzeczą jest to, że teraz podejmujemy decyzje, które użytkownicy ujrzą dopiero za 3, 4, lub 5 lat. Uwielbiam fakt, że staramy się przewidywać przyszłość i mam nadzieję, że podejmujemy dobre decyzje.

Kiedy w takim razie ujrzymy Xbox Cloud? Żadnej, nawet orientacyjnej daty jeszcze nie znamy. Mamy jedynie nadzieję, że stanie się to przed wspomnianym wyżej rokiem 2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-working-with-amd-towards-a-new-era-of-cloud-gaming/

Polecamy również w kategorii Xbox