Chińska wersja rządowa Windows 10 już w fazie testów

Chińska wersja rządowa Windows 10 już w fazie testów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:43
22.03.2017
0 komentarzy
1553 wyświetlenia

W roku ogólnoświatowej premiery Windows 10 Microsoft ogłosił partnerstwo z China Electronics Technology Group. Inicjatywa pod szyldem C&M Information Technologies miała na celu licencjonowanie, wdrażanie, zarządzanie i optymalizowanie Windows 10 dla chińskich agencji rządowych i niektórych firm państwowych, świadczenie usług i wsparcia. Wygląda na to, że największe przedsięwzięcie w ramach C&M jest już na ostatniej prostej.

CEO Microsoft Greater China, Alain Crozier, w rozmowie z China Daily potwierdził istnienie Windows 10 w specjalnej, rządowej edycji dla Chin, a także ogłosił, że system jest testowany przez trzech dużych klientów korporacyjnych. C&M zebrał feedback od użytkowników rządowych, poznając ich szczegółowe wymagania użytkowe. Windows 10 ma być więc niebawem gotowy na specyfikę administracyjną Chin. "Stworzyliśmy już pierwszą wersję bezpiecznego dla rządu systemu Windows 10. Jest on testowany przez trzech dużych klientów korporacyjnych. Prowadziliśmy rozległe prace, by uczynić go bezpiecznych i dającym się kontrolować. Teraz jesteśmy gotowi, by zaspokoić rynek" - powiedział Crozier.

Według danych z początku tego roku Windows posiada ponad 90% udziałów na globalnym rynku systemów operacyjnych dla PC. Jak tłumaczy Crozier, Gigant z Redmond odnotował spory wzrost swojego chmurowego biznesu w Chinach, jako że lokalni przedsiębiorcy sięgają po nowe technologie, by zwiększyć produktywność. Aktualnie już ponad 70 tys. chińskich klientów korzysta z chmury Azure (wzrost z 65 tys. około rok temu). Użytkowanie chmury i czas spędzony w chmurze/aplikacjach przeniesionych do chmury także zaliczyły wzrost. W skali rocznej wyniósł on ok. 80-100%.

"Przedsiębiorstwa, które wdrożyły rozwiązania chmurowe trzy lub cztery lata temu, agresywnie zwiększyły rolę technologii [w swoich działaniach]" - dodaje Crozier. Dotyczy to także Chin, które dane nam było wcześniej poznać z co najmniej sceptycznego nastawienia do produktów rodem z Redmond.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-special-version-of-windows-10-for-chinas-government-is-currently-under-testing/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor