Chińska edycja Windows 10 pozbawiona wyszukiwarki Bing i innych dodatków

Chińska edycja Windows 10 pozbawiona wyszukiwarki Bing i innych dodatków

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:57
24.09.2015
0 komentarzy
2279 wyświetleń

Od czasu premiery Windows 10 (29 lipca 2015 r.) Windows 10 został zainstalowany na ponad 10 milionach urządzeń w Chinach. W związku z tym Microsoft nawiązał wiele nowych partnerstw z chińskimi przedsiębiorstwami. Jednym z nich jest Baidu, popularny dostawca wyszukiwarki i innych usług w Kraju Środka.

Jak możemy przeczytać w nowym wpisie na stronie Blogging Windows, Microsoft wypuści na chiński rynek specjalną wersję Windows 10 ze zmodyfikowaną przeglądarką Edge, silnikiem wyszukiwania i stroną startową. "Wspólnie ułatwimy klientom Baidu aktualizację do Windows 10 i dostarczymy spersonalizowanego doświadczenia dla klientów z Chin, oferując im lokalne doświadczenie przeglądania i wyszukiwania. Baidu.com stanie się domyślną stroną domową i wyszukiwarką w przeglądarce Microsoft Edge w Windows 10. Nowy kanał dystrybucji Windows 10 Baidu, 'Windows 10 Express', ułatwi chińskim użytkownikom Internetu pobranie oficjalnego doświadczenia Windows 10. Ponadto Baidu dostarczy Uniwersalnych Aplikacji Windows dla Wyszukiwarki, Wideo, Chmury i Map w Windows 10" - pisze Microsoft.

Baidu. Źródło: Winbeta.org

By pozyskać nowych klientów, trzeba czasem pójść na kompromisy. Baidu posiada ponad 600 milionów aktywnych użytkowników i jest najczęściej ustawianą stroną startową na terytorium Chin. Microsoft postanowił zrezygnować z kilku swoich usług i zastąpić je odpowiednikami zewnętrznego dostawcy, cieszącego się w Chinach dużo większą rozpoznawalnością. Dzięki temu wielu lokalnych użytkowników znacznie szybciej odnajdzie się w środowisku Windows 10. A co z natywnym dla Windows 10 serwisem Bing? "Czujemy się głęboko zobowiązani do dostarczania Bing na całym świecie, lecz jesteśmy także zobowiązani do oferowania lokalnych odpowiedników [naszych] doświadczeń - jak Baidu w Chinach - by dostarczyć wspaniałych doświadczeń Windows 10" - tłumaczy Microsoft.

Microsoft podpisał w ostatnim czasie wiele umów z wiodącymi firmami i instytucjami rządowymi w Chinach. Ich listę wraz ze szczegółami konktraktów możemy prześledzić na blogu The Fire Hose.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/baidu-to-become-the-default-search-engine-for-edge-on-windows-10-in-china

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor