Chcesz zjeść? Microsoft złapie cię za rękę

Chcesz zjeść? Microsoft złapie cię za rękę

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:45
26.06.2017
0 komentarzy
1229 wyświetleń

W dzisiejszych czasach rozwój technologii stale pędzi przed siebie, na łeb na szyję. Niegdyś urządzenia takie jak telefony komórkowe mogły wydawać się absurdem, dziś zaś korzysta z nich niemal każdy. W przyszłości podobnie może stać się z rozmaitymi gadżetami, które obecnie mogą się wydawać niepraktyczne lub wręcz śmieszne. Oznacza to mniej więcej tyle, że istnieje duża szansa, iż w przyszłości popularne stanie się wykorzystanie jednego z ostatnich patentów Microsoftu wykrywającego moment, w którym będziemy sięgać po jedzenie.

Opisywany patent nosi nazwę Wearable system for predicting about-to-eat moments (ubieralny system przewidywania momentów właśnie-zamierzam-zjeść), zaś jego zadanie, jak sama nazwa wskazuje, polega na wychwyceniu momentu, w którym zamierzamy coś zjeść. Mimo że początkowo może wydawać się to trochę niedorzeczne, urządzenia wykorzystujące ten patent mogą okazać się niezwykle przydatne, zwłaszcza dla cukrzyków, kulturystów oraz osób na diecie. Jako że patent opisuje szereg sensorów, wydaje się być logicznym, że całość połączona będzie z jednostką dowodzącą w formie smartfona lub też nowej opaski Microsoftu, zdolnych do wysyłania odpowiednich powiadomień.

Ilustracja załączona do patentu

Być może jest to pierwszy sygnał, że Microsoft właśnie pracuje nad następcą swojego Microsoft Band 2, jednakże są to tylko spekulacje. Tak czy inaczej, nim na rynek trafią urządzenia wykorzystujące opisywany patent, minie jeszcze prawdopodobnie przynajmniej kilka lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-patent-aims-to-predict-your-about-to-eat-moments-tell-you-to-skip-that-cookie/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor