Canonical zbudował jądro Ubuntu specjalnie dla Azure

Canonical zbudował jądro Ubuntu specjalnie dla Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:35
22.09.2017
1 komentarz
1156 wyświetleń

Ubuntu od dawna stanowi najczęściej wybieraną dystrybucję Linuksa w Azure. Jego twórcy poinformowali o rozszerzeniu współpracy z Microsoft. Do tej pory wprowadzono już m.in. Ubuntu do pobrania ze Sklepu Windows i pełne wsparcie dla Windows Subsystem for Linux obecne w Fall Creators Update. Canonical wydał teraz nowe jądro Ubuntu zoptymalizowane pod kątem Azure i zbudowane we współpracy z Microsoft.

"Canonical wraz z zespołem Microsoft Azure z przyjemnością ogłasza, że z dniem 21 września 2017 r. Ubuntu Cloud Images dla Ubuntu 16.04 LTS w Azure ma domyślnie włączone jądro Ubuntu dostosowane do Azure. Kernel ten otrzyma te same poziomy wsparcia i utrzymania bezpieczeństwa, co wszystkie wspierane kernele Ubuntu w trakcie cyklu życia Ubuntu 16.04 LTS" - głosi komunikat Canonical.

Ubuntu

Nowy kernel Ubuntu cechuje kilka zmian:

  • Infiniband i RDMA dla Azure HPC mają zapewnić zoptymalizowaną wydajność obliczeniową przy intensywnych obciążeniach w Azure A8, A9, H-Series i NC24r.
  • Pełne wsparcie dla Accelerated Networking w Azure. Bezpośredni dostęp do urządzenia PCI zwiększa wydajność sieci przy najwyższej przepustowości i najniższej latencji dla gości w Azure. Transparent SR-IOV eliminuje etapy konfiguracyjne wymagane do łączenia urządzeń sieciowych. SR-IOV dla Linuksa w Azure znajduje się obecnie w wersji preview, ale stanie się ogólnodostępny jeszcze w tym roku.
  • NAPI i Receive Segment Coalescing zwiększą przepustowość o 10% dla gości nieużywających SR-IOV.
  • Redukcja wielkości jądra o 18%.
  • Socket Hyper-V - oparta na gniazdach metoda komunikacji host/gość, która nie wymaga sieci.
  • Najnowsze sterowniki Hyper-V i wsparcie funkcjonalne.

Partnerstwo Microsoft i Canonical w przyszłości doprowadzić ma do dalszych aktualizacji jądra Ubuntu z myślą o wykorzystaniu w Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/canonical-builds-a-special-ubuntu-kernel-for-microsoft/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

  • autor123 21:56 22.09.2017

    Nie wymyślanie swoich działających OSów a dobijanie konkurencyjnych dobrze działających tez jest jakąś metodą na biznes...

Skomentuj

Autor