Call of Duty 2 zgodny z Xbox One. Microsoft dodaje kolejne gry

Call of Duty 2 zgodny z Xbox One. Microsoft dodaje kolejne gry

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:08
23.08.2016
1 komentarz
1244 wyświetlenia

Wsteczna kompatybilność (Xbox One Backward Compatibility) to jedna z najciekawszych funkcji z listopadowej aktualizacji Xbox One. Od czasu jej wprowadzenia na nowej konsoli można uruchamiać ponad 100 tytułów z Xbox 360, a ich lista systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Najnowszym nabytkiem jest wydany ponad dekadę temu Call of Duty 2, czyli druga część bijącej rekordy popularności wojennej strzelanki. W co jeszcze można pograć w tym miesiącu?

Call of Duty 2 z pewnością pamiętają starsi gracze (zarówno konsolowi, jak i PC), a także miłośnicy FPS-ów, którzy przygodę z serią rozpoczęli od części, w których najmocniejszy nacisk kładziono na tryb kampanii. Nawet jeśli są wśród naszych czytelników zapaleni fani rozgrywek wieloosobowych, po klasyczny tytuł sięgnąć jest na pewno warto. Choć grę wydano w 2005 r., a grafika i mechanika nie powalają już na kolana, warstwa fabularna nadrabia wszystkie te niedociągnięcia. Innymi słowy - polecamy!

W ciągu ostatnich miesięcy lista wstecznie kompatybilnych produkcji powiększyła się o kilkadziesiąt produkcji. Większość z nich to platformówki i arcade'y, którym nie będziemy poświęcać specjalnej uwagi. Tytuły, o których warto wspomnieć, to dodane ostatnio Far Cry® 3 Blood Dragon, Tour De France 2009, Syberia, Red Dead Redemption, Fallout: New Vegas, Left 4 Dead czy Portal 2. Wszystkie je uruchomimy na Xbox One bez żadnych opłat, jeśli posiadamy oryginalną licencję zakupioną w ramach Xbox 360. Jeśli takiej licencji nie mamy lub nie korzystaliśmy wcześniej ze starszej konsoli, gry można pobrać (zwykle za opłatą) ze Sklepu Xbox w Xbox One.

Pełną i stale aktualizowaną listę kompatybilnych produkcji znajdziemy na blogu Majora Nelsona. W chwili obecnej znajduje się na niej prawie 240 gier, czyli dwa razy więcej, niż w listopadzie, kiedy swój debiut zaliczyła funkcja wstecznej kompatybilności. Gry można posortować według daty dodania, by na bieżąco sprawdzać najnowsze nabytki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-a-second-call-of-duty-game-to-xbox-one-backward-compatibility-list

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • wp 21:30 23.08.2016

    czekam na kolejne mass effecty - bo akurat pierwszą część przeszedłem niestety

Skomentuj

Autor