CES 2018: Acer przedstawił własną propozycję Always Connected PC

CES 2018: Acer przedstawił własną propozycję Always Connected PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:08
06.01.2018
0 komentarzy
1120 wyświetleń

Consumer Electronics Show to największe światowe targi elektroniki i nowych technologii, które co roku stanowią dla pierwszoligowych producentów okazję, by zaprezentować swoje urządzenia. Wczoraj pisaliśmy o trzech nowych notebookach Samsunga z Windows 10, a dziś przedstawimy Wam propozycję Acera. To propozycja o tyle wyjątkowa, że przynależna do nowej kategorii Always Connected PC, czyli laptopów/tabletów z układami Qualcomm Snapdragon (choć nie jest to konieczne!), modemami LTE i pełnym, pulpitowym Windows 10. Acer Swift 7 to w sumie trzeci oficjalnie zapowiedziany przedstawiciel tej kategorii.

Acer Swift 7

Acer Swift 7 na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego laptopa. Ba, wydaje się jego podręcznikowym przykładem. To jednak złudzenie. Po pierwsze, jak informuje producent, Swift 7 jest najcieńszym laptopem na świecie (8,98 mm), cieńszym nawet od Lenovo Yoga Book (9,6 mm) sprzedawanym jako tablet. Po drugie, jest on przynależny do nowej kategorii sprzętowej Always Connected PC. Do tej pory jej wyznacznikiem wydawał się układ w architekturze ARM, ale w rzeczywistości to cecha drugorzędna i - jak się okazuje - nieobligatoryjna. Nazwa kategorii implikuje przede wszystkim szybką i stale dostępną łączność z Internetem w technologii LTE, a Swift 7 ten warunek spełnia. W przeciwieństwie do HP ENVY x2 i ASUS NovaGo za modem odpowiada nie Qualcomm, a Intel.

Acer nie podzielił się jeszcze ze światem pełną specyfikacją urządzenia, jednakże wspomniał o procesorze. Tu również nie uświadczymy Qualcomm Snapdragona, lecz siódmej generacji (Kaby Lake) Intel Core i7. Pozostałe informacje, które mogą zainteresować klientów, to 10-godzinny czas pracy na jednym naładowaniu baterii, 8 GB LPDDR3 RAM, 256 GB PCIe SSD oraz 14-calowy ekran działający w rozdzielczości 1080p. Swift 7 wejdzie na rynek amerykański w marcu, a jego cena wynosić ma 1699 dolarów. W naszym regionie wchodzącym w skład EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) urządzenie zadebiutuje miesiąc później i będzie kosztować 1699 euro (ok. 7056 zł).

Producent przygotował też nieco bardziej budżetową opcję w postaci Spin 3, laptopa konwertowalnego z procesorem Intel ósmej generacji, 12-godzinną żywotnością baterii i 14-calowym ekranem 1080p. Do regionu EMEA laptop trafi w tym miesiącu, a jego cena wynosić ma 649 euro (ok. 2695 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/acers-swift-7-is-an-always-connected-pc-with-an-intel-lte-modem

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor