Bycie Insiderem to już nie przywilej, a powszechność

Bycie Insiderem to już nie przywilej, a powszechność

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:55
13.05.2015
0 komentarzy
1961 wyświetlenie

Liczba osób biorących udział w bezpłatnym programie testowym Windows Insider rośnie w zastraszającym tempie. Trzeba przyznać, że już w styczniu, kiedy to Microsoft chwalił się dotyczącymi programu statystykami podczas pierwszej oficjalnej prezentacji Windows 10, liczba 2,2 mln testerów zrobiła na wszystkich spore wrażenie. Cztery miesiące później, głównie dzięki staraniom Microsoft, a pośrednio także zainteresowaniu samych użytkowników, liczba Insiderów praktycznie podwoiła się do niecałych 4 milionów.

Dziś Microsoft ponownie pochwalił się swoimi testerami informując, że tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni do programu testowego Windows 10 przystąpiło kolejnych 200 tysięcy osób. Najwyraźniej nowy system staje się dla użytkowników coraz bardziej interesujący (a przynajmniej intrygujący), do czego zapewne w dużym stopniu przyczyniły się dwie ostatnie konferencje dedykowane deweloperom - BUILD oraz Ingite. Nie wykluczone, że po zaprezentowanych na nich sesjach technicznych, na których to przedstawiono nowe możliwości i dobre praktyki tworzenia na ten system oprogramowania, zainteresowali się nim w końcu także i zawodowi programiści, których zapewne bardziej interesuje proces budowy uniwersalnych aplikacji, a nie kolejna zmiana ikony w przywróconym menu Start.

Do przewidywanej premiery systemu Windows 10 zostało nieco ponad dwa miesiące. Jako że program Windows Insider zostanie po jego wydaniu utrzymany, jesteśmy bardzo ciekawi, jak zmieni się po tym terminie liczba jego uczestników. Raczej wątpliwe jest, by obecne cztery miliony - a nawet połowa z nich - chciało dalej angażować się w rozwój produktu, który poniekąd będą już trzymać w rękach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/another-200000-people-have-started-testing-windows-10-in-the-last-two-weeks

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor