BUILD 2016 wystartował. Windows 10 na 270 milionach urządzeń.

BUILD 2016 wystartował. Windows 10 na 270 milionach urządzeń.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:32
30.03.2016
0 komentarzy
1663 wyświetlenia

Konferencja BUILD 2016 wystartowała z impetem. Rozpoczynający keynote poprowadził sam CEO Microsoft, Satya Nadella. Na scenie pojawili się też inni szefowie działów z Microsoft. To dopiero początek, więc byliśmy świadkami wielu szybkich demonstracji nadchodzących funkcjonalności. Wszystko oczywiście zorientowane na urządzenia z Windows 10 - zarówno te klasyczne, jak też dotykowe. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo, tymczasem tutaj przyjrzymy się poszczególnym zapowiedziom nieco bliżej.

Microsoft rozpoczął tegoroczny BUILD z potężną dawką optymizmu. Podano dziś informacje, które możemy traktować jako nowe kamienie milowe. Po pierwsze - jak mówi Satya Nadella - jest na świecie 1,2 miliarda użytkowników Office, którzy będą mogli zyskać dostęp do platformy za pośrednictwem chmury. Kolejna ważna informacja, która w zasadzie tylko wymagała oficjalnego potwierdzenia - Windows 10 jest najszybciej rosnącym w siłę systemem Windows w historii. Obecnie systemu Windows 10 używa ponad 270 milionów osób. Oznacza to, że od stycznia przybyło ponad 70 milionów nowych użytkowników. To istotna wiadomość dla deweloperów, których Nadella zachęca do tworzenia aplikacji uniwersalnych.

W dalszej kolejności Terry Myerson podzielił się ze słuchaczami kolejną porcją danych. Wynika z nich, że użytkownicy spędzili w systemie Windows 10 w sumie ponad 75 miliardów godzin. Pamiętacie sytuację tuż po premierze Windows 10, gdy system był dostępny tylko jako aktualizacja i brakowało nowych urządzeń z jego preinstalowaną wersją? To już bardzo odległa przeszłość. W ostatnim czasie powstało ponad 500 nowych urządzeń dla tej platformy. Microsoft zapowiedział też zbliżającą się "rocznicową" aktualizację Windows 10, dostępną dla wszystkich za darmo. Dzisiejsze doniesienia o "Windows 10 version 1607" okazały się potwierdzone - Microsoft wypuści pierwszą poważną aktualizację nowego systemu w lipcu tego roku, najprawdopodobniej dokładnie rok od momentu premiery Windows 10 - 29 lipca. Aktualizacja ta to najwyraźniej pierwsza fala Redstone (Rs1), która będzie zawierać m.in. wsparcie dla Windows Hello w przeglądarce Edge. "Rocznicowa" aktualizacja trafi również do Xbox One.

Więcej na temat Anniversary Update i dołączonych do niego funkcji przeczytacie w kolejnym wpisie. Tymczasem zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/microsoft

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor