Aktualizuj teraz lub... w nocy. Nowe opcje pozyskania Windows 10

Aktualizuj teraz lub... w nocy. Nowe opcje pozyskania Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:38
16.12.2015
1 komentarz
3047 wyświetleń

Windows 10 już w ciągu pierwszych 24 godzin od wydania znalazł się na 14 milionach urządzeń. Najbardziej aktualne dane mówią zaś o przekroczeniu liczby 110 milionów instalacji. W ofercie darmowej aktualizacji powoli zbliżamy się do półmetku, tymczasem Microsoft po raz kolejny przypomina się użytkownikom Windows 7 i Windows 8.1. Przypomina się, a może raczej naciska? Zobaczcie sami.

Jak donosi portal InfoWorld, narzędzie Uzyskaj system Windows 10 otrzymało aktualizację, dotyczącą sposobu upgrade'u do nowego systemu. Dotychczas użytkownicy mieli dwie opcje: aktualizować teraz lub pobrać pliki i odroczyć proces instalacji. Nowe przyciski w narzędziu teoretycznie nie zostawiają takiego wyboru. Użytkownik może "aktualizować teraz" lub "aktualizować dziś w nocy". Nie można odłożyć aktualizacji na później?

Uzyskaj system Windows 10

Otóż można. Wystarczy wyłączyć program Uzyskaj system Windows 10 za pomocą czerwonego X w prawym górnym rogu okienka. Jednak czy bardzo początkujący lub opieszały użytkownik zwróci na to uwagę? Istnieje szansa, że nie. Na pierwszy rzut oka mamy tylko dwie opcje, a każda z nich zakłada pobranie i instalację Windows 10 w ciągu najbliższej doby. Wyłączenie tego nietypowego okna może części klientów nie przejść przez myśl. Ale na to właśnie liczy Microsoft. Program podkreśla, że nasz komputer jest kompatybilny - możemy nawet przeczytać raport. Ponadto nasze pliki będą tam, gdzie je zapisaliśmy, system jest szybki, znajomy i bezpieczniejszy, wliczając w to darmową ochronę antywirusową. Jednocześnie do użytkownika trafia informacja, że oferta darmowej aktualizacji obowiązuje w ograniczonym czasie, a pobrać możemy pełną (nie testową) wersję systemu.

Z pewnością pojawią się zarzuty, że Microsoft zbytnio naciska na użytkowników starszych wydań "Okienek". Te jednak może łatwo odeprzeć, tłumacząc możliwością wyłączenia narzędzia Uzyskaj system Windows 10 typowym dla wszystkich aplikacji i komunikatów okienkowych przyciskiem X. Nie zmienia to jednak faktu, że dalsza adaptacja Windows 10 może ponownie nabrać tempa, a nowy system znajdzie się w końcu na zakładanej liczbie miliarda urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-microsoft-now-offers-users-two-choices---upgrade-now-or-upgrade-tonight

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • dero 09:06 17.12.2015

    Co najmniej od kilkunastu dni ten ekran doprowadza mnie do szału. Nie dosyć że włącza się zaraz po uruchomieniu to również za każdym razem kiedy na chwile odejdę od kompa. Parę minut bezczynności i znowu się pojawia - załamka. Tak natarczywi jeszcze nie byli.

Skomentuj

Autor