Microsoft testuje nowy mechanizm dystrybucji buildów Windows 10

Microsoft testuje nowy mechanizm dystrybucji buildów Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
09:54
14.07.2015
0 komentarzy
2189 wyświetleń

Od publicznej premiery Windows 10 dzieli nas 15 dni. To czas, w którym Microsoft zamierza przygotować świat na proces aktualizacji do nowego systemu. 5-milionowa społeczność Windows Insider to pierwsi odbiorcy wszelkich nowości, pojawiających się w poglądowych wersjach systemu od jesieni zeszłego roku. Także oni będą pierwszymi, którzy przetestują nowe kanały dla aktualizacji Windows 10.

Jak zapowiada Gabe Aul, kolejny build Windows 10 Insider Preview zostanie udostępniony poprzez "kanały produkcji". Począwszy od dziś, Microsoft nie będzie udostępniać dodatkowych obrazów ISO, jako że priorytetem są teraz testy nowych kanałów dystrybucji i aktualizacji. Buildy w formie ISO powrócą w przyszłości, tym niemniej w najbliższym czasie jedyną formą pozyskiwania nowych buildów Windows 10 będzie Windows Update.

Gabe Aul zapowiedział też ważne zmiany w zakresie ostatnich buildów Insider Preview, które wejdą w życie w ciągu najbliższych godzin:

  • Buildy 10162 i 10166 nie będą już dostępne w Windows Update. Niezależnie od zainstalowanego builda, będzie on widoczny jako "najświeższy" podczas sprawdzania dostępności nowych wersji.
  • ISO dla builda 10162 zostanie zdjęte ze strony http://insider.windows.com, a przedpremierowe klucze nie będą dłużej aktywować buildów.

Microsoft nie przedstawił żadnych konkretnych zapowiedzi, dotyczących kolejnego przedpremierowego builda Windows 10 Insider Preview. Niemniej stało się praktycznie jasne, że build 10166 nie będzie ostatnią publiczną wersją poglądową Windows 10 przed jego ogólnoświatową premierą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/07/09/announcing-windows-10-insider-preview-build-10166/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor