Nowy Office 2013

Komunikat

Icon
Error

przeemii Offline
#1 Wysłane : 7 czerwca 2008 12:27:05(UTC)
przeemii

Ranga: Użytkownik
Reputacja:

Przyłączony: 2008-05-23(UTC)
Mężczyzna

Witam serdecznie!

Wczoraj wpadła mi w ręce bezprzewodowa mysz Media-Tech model SPHERE FX MT106... Domyślnie posiadam mysz optyczną pod USB - menadżer urządzeń wykrywa ją jako 'Mysz zgodna z HID'. Pobrałem sobie sterowniki do tej bezprzewodowej myszy i robiłem następujące czynności:

Mysz ta składa się z zestawu mysz na baterie + odbiornik (czy jak to się nazywa) podłączany pod PS2... Wszedłem w menadżer urządzeń i odinstalowałem 'Mysz zgodna z HID' poczym odłączyłem moją domyślną mysz z spod USB. Podłączyłem odbiornik (?) do złącza PS2 - zapaliła się na nim zielona lampka, lecz system nie wykrył żadnego nowego sprzętu. Za pomocą klawiatury przeszedłem do sterowników tej myszy i zacząłem je instalować (razem ze sterownikami instaluje się program Browser Mouse). Po instalacji uruchomiłem ponownie komputer - po ponownym uruchomieniu komputera w prawym dolnym rogu ekranu wyskoczył komunikat, że zainstalowano nowy sprzęt i jest zalecany ponownym rozruch komputera...

Tak, więc uruchomiłem ponownie komputer, lecz mysz niestety nadal nie działa - choć w menadżerze urządzeń jest zainstalowana mysz zgodna z PS/2. Ktoś wie, dlaczego - czyżby była uszkodzona?

Dodam jeszcze dwie informacje (dla mnie nic nie mówią, ale może komuś coś powiedzą):

1. Jak już wcześniej pisałem po podłączeniu na odbiorniku (?) świeci się zielona lampka. Nad lampką jest przycisk, gdy go wcisnę wtedy lampka się nie świeci tylko miga ciągle - i klikam ten przycisk znowu kilka razy a ona nadal miga, dopiero po odłączeniu i podłączeniu ponownie jej lampka nie miga tylko się świeci cały czas...
2. Z tyłu na myszy jest zielona naklejka a na niej napis 'OK F7' - hm?

Z góry dzięki za pomoc!
System Operacyjny: Windows XP Professional SP3
Płyta Główna: Gigabyte GA-M52S-S3P v2
Procesor: AMD Athlon 64, 2000 MHz 3200+
Pamięć RAM: Kingston 1024 MB DDR2-800
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 2600 PRO (256 MB)
Small Mike Offline
#2 Wysłane : 7 czerwca 2008 13:15:05(UTC)
Small Mike

Reputacja:

Przyłączony: 2008-01-19(UTC)
Mężczyzna

Naciskasz przycisk conect ruszasz myszką i powinno znajdywać, na myszce czasem jest taki sam przycisk, wtedy trzeba go nacisnąć po nacisnięci tego na nadajniku. Próbował bym jeszcze raz odinsstalować myszkę i jak pojawi się komunikat o znalezionym sprzęcie to tam podać plik sterownika tylko, lub dać żeby szukał w internecie.

Media Techa to bym odrazu oddał ni to ładowarki nie ma ni nic... i wziąść logitecha
Lubie Rebego, Bobiego, Gusia, a nawet Żóltego!!!
przeemii Offline
#3 Wysłane : 7 czerwca 2008 13:54:20(UTC)
przeemii

Reputacja:

Przyłączony: 2008-05-23(UTC)
Mężczyzna

Small Mike napisał:
i jak pojawi się komunikat o znalezionym sprzęcie

przeemii napisał:
Podłączyłem odbiornik (?) do złącza PS2 - zapaliła się na nim zielona lampka, lecz system nie wykrył żadnego nowego sprzętu.

Na myszce nie ma żadnego przycisku tylko na odbiorniku - po wciśnięciu go zielona lampka zaczyna migać - ruszam myszką, lecz niestety nadal bez żadnej reakcji...
System Operacyjny: Windows XP Professional SP3
Płyta Główna: Gigabyte GA-M52S-S3P v2
Procesor: AMD Athlon 64, 2000 MHz 3200+
Pamięć RAM: Kingston 1024 MB DDR2-800
Karta Graficzna: ATI Radeon HD 2600 PRO (256 MB)
Kanał RSS  Kanał Atom
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum