Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Projektowanie aplikacji w stylu Metro

Projektowanie aplikacji w stylu Metro

Technologie i zasoby

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 5 lipca 2012Odsłony: 2 840

Aby wdrożyć naszą aplikację, należy wybrać właściwą technologię. Co ciekawe, pracując z narzędziami Microsoftu designerzy mogą także korzystać ze znanych im programów jak Photoshop czy Illustrator.


Rekomendacje i wytyczne

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 25 czerwca 2012Odsłony: 2 834

Na stronach Microsoft znajdziesz szereg wytycznych które pomogą Ci opracować funkcjonalną aplikację zgodną z założeniami Metro UI. Dowiedz się gdzie ich szukać.


Dotyk oraz kafelki

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 18 czerwca 2012Odsłony: 4 632

Urządzenia dotykowe dają nam zupełnie nowe możliwości i szereg zdarzeń, na które możemy odpowiedzieć z poziomu naszej aplikacji. Zobacz jak wygląda to w interfejsie Metro a także sprawdź jeden z jego podstawowych elementów czyli kafelki.


Typografia i ikonografia w Metro

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 11 czerwca 2012Odsłony: 3 081

Kolejne filary Metro UI to typografia i ikonografia. Microsoft zaprojektował szereg krojów pisma a także ikon, które możesz pobrać i wykorzystać w swoich projektach.


Wprowadzenie do Metro UI

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 4 czerwca 2012Odsłony: 3 819

Zobacz wprowadzenie do serii lekcji o nowym interfejsie metro, który znajdziesz w Windows 8 czy na Windows Phone. Z tej lekcji dowiesz się czym będziemy zajmować się przez kolejne kilka odcinków.


Projektowanie na wiele ekranów

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 4 czerwca 2012Odsłony: 3 185

Obecnie mamy do czynienia z prawdziwą mobilną rewolucją i musimy przystosować nasze projekty do pracy na różnych urządzeniach i rozdzielczościach. Zobacz jak w ten mobilny ekosystem wpisuje się Metro UI.


Czym jest Metro?

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 4 czerwca 2012Odsłony: 6 131

W tej lekcji opowiem o podstawach projektowych i inspiracjach, które przyświecały przy tworzeniu interfejsu Metro jego autorom.


Siatka oraz animacja

Autor: Grzegorz Róg z eduweb.plOpublikowano: 4 czerwca 2012Odsłony: 3 176

Jedne z podstawowych założeń Metro to projektowanie w oparciu o siatkę a także wykorzystanie animacji w taki sposób, że nie jest ona wyłącznie przyjemnym dla oka efektem, ale również użyteczną funkcją interfejsu.