Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Artykuły

Artykuły

Czy nowy Xbox One X jest wart swojej ceny?

Krzysztof Sulikowski
17 lipca 2017
1 868
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
17 lipca 2017
1 868
Odsłony

Xbox One X uchodzi za maszynę klasy premium i taka też jest jej cena. Najpotężniejsza konsola do gier w historii to wydatek rzędu 499 dolarów, czyli około 2000 zł. Dla niektórych to wiele, jednak dla sporej części graczy Xbox - już niekoniecznie (co uzasadnimy w dalszej części artykułu). Interesujący jest też fakt, że jeszcze przed ujawnieniem ceny pojawiły się prognozy mówiące o 600 dolarach - tyle bowiem według niektórych komentatorów może kosztować ekwiwalent Xbox One X w formie PC. Przed zapalonymi graczami i osobami myślącymi o zakupie nowej konsoli stoi więc niełatwe pytanie: czy Xbox One X jest wart swojej ceny? Postaramy się na nie odpowiedzieć, znajdując możliwe "za" i "przeciw", bowiem jak w przypadku każdego praktycznie sprzętu jego rzeczywistą wartością jest to, na ile odpowiada on na nasze indywidualne potrzeby.


Project Scorpio – wydajność na miarę komputera

Amadeusz Labuda
14 kwietnia 2017
2 206
Odsłony
Amadeusz Labuda
14 kwietnia 2017
2 206
Odsłony

Richard Leadbetter (Digital Foundry) został niedawno zaproszony na teren kampusu Microsoftu celem obejrzenia najnowszego dzieła tamtejszych projektantów. Mowa oczywiście o Project Scorpio, najpotężniejszej konsoli, jaką kiedykolwiek stworzono. Z całego zdarzenia Richard przygotował obszerną relację oraz wideo, w którym podaje fakty i snuje swoje teorie na temat niedopowiedzianych spraw, które powiązane są z projektem. Specjalnie dla Was, jak już wcześniej informowaliśmy, stworzyliśmy niniejszy artykuł mający na celu przybliżenie Wam wszelkich najważniejszych informacji na temat Project Scorpio. Zapraszamy do lektury!


Xbox One na E3: najważniejsze zapowiedzi ze świata gier

Krzysztof Sulikowski
14 czerwca 2016
2 619
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 czerwca 2016
2 619
Odsłony

Wystąpienie Microsoftu na targach E3 2016 upłynęł pod znakiem sprzętu, niemniej jednak nie mogło w tym wszystkim zabraknąć gier. A tych pokazano całkiem sporo! Jako że Xbox One działa od zeszłej jesieni działa pod kontrolą Windows 10, a planowana aktualizacja Anniversary Update wprowadzi w tym obszarze dodatkowe ulepszenia, nie jest zaskoczeniem, że gry będą z tych nowości czerpać pełnymi garściami.


Krótka historia Xbox 360

Krzysztof Sulikowski
23 listopada 2015
5 704
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 listopada 2015
5 704
Odsłony

Druga konsola w dorobku Microsoftu ukończyła 10 urodziny. Xbox 360 wszedł na rynek 22 listopada 2005 r., a jego następca, Xbox One, dokładnie 8 lat później. Przez ostatnią dekadę przemysł gamingowy zmienił się nie do poznania. Technologia stała się nam jeszcze bliższa, rozwinął się też znacznie aspekt społecznościowy. Rzecz jasna wszystko kręci się wokół gier, a te stale ewoluują, dostarczając nowych kategorii wrażeń. Dziś przyjrzymy się przede wszystkim samej konsoli, o której po dziesięciu latach istnienia możemy powiedzieć więcej, spoglądając na wszystko z perspektywy czasu.


Microsoft stanie przed sądem za porysowane płyty Xbox 360

Krzysztof Kapustka
12 maja 2015
2 468
Odsłony
Krzysztof Kapustka
12 maja 2015
2 468
Odsłony

Choć ubiegłoroczne statystyki mówiły o prawie 84 milionach sprzedanych sztuk tego produktu, to jednak liczba zadowolonych ze swojego nabytku klientów zdecydowanie tak wysoka nie jest. Nie chodzi tu wyłącznie o to, że spora część konsol dotknięta była poważnymi usterkami i mniejszymi niedociągnięciami, ale przede wszystkim o sposób, w jaki Microsoft próbuje zatuszować swoje błędy, zrzucając winę za nieprawidłową pracę konsol na końcowych użytkowników. O ile te największe problemy zostały już właściwie całkowicie zażegnane w nowszych edycjach Xbox 360, o tyle stosowana przez korporację polityka i brak odwagi przyznania się do błędu może zakończyć się dla niej w niedalekiej przyszłości niekorzystnym finansowo wyrokiem sądu. Zanim skupimy się na tym, co dokładnie wywołało wieloletni konflikt pomiędzy firmą Microsoft a wybranymi nabywcami konsoli Xbox 360, przyjrzyjmy się dwóm problemom, które praktycznie od początku istnienia tej konsoli nękały i nadal nękają jej użytkowników.


Xbox 360 vs Xbox One vs Play Station 4. Nowy rozdział wojny na rynku konsol.

Marcin Paradowski
4 stycznia 2014
38 696
Odsłony
Marcin Paradowski
4 stycznia 2014
38 696
Odsłony

Miniony rok 2013 to wyjątkowy czas w świecie cyfrowej rozrywki, albowiem rozpoczął się nowy pojedynek między Microsoftem i Sony, producentami najpopularniejszych konsol: Xbox i PlayStation. Najgorętszym miesiącem tego roku, wcale nie był lipiec czy sierpień, a listopad, a to za sprawą dwóch premier konsol ósmej generacji: Xbox One i Playstation4. W tym artykule postaramy się wam przybliżyć najnowsze centra cyfrowej rozrywki.


Co zaoferuje SmartGlass dla Xbox One?

Piotr Maciejko
11 października 2013
3 567
Odsłony
Piotr Maciejko
11 października 2013
3 567
Odsłony

SmartGlass to aplikacja, którą można zainstalować na dowolnym smartfonie, tablecie lub laptopie. Współpracuje z konsolą Xbox i ma na celu zwiększenie interakcji użytkownika z konkretną grą, programem lub filmem. Dzięki niej ekran urządzenia, na którym zostanie zainstalowana może posłużyć za dodatkowy obszar do wyświetlania ciekawych informacji, zależnych od rodzaju strumieniowanej treści. SmartGlass umożliwia również nawigowanie po witrynach wyświetlanych na ekranie podłączonego do konsoli telewizora, regulację poziomu głośności, czy wybieranie filmu lub utworu, który ma zostać odtworzony. W wersji dla nadchodzącej konsoli Xbox One aplikacja ta doczekała się kilku nowości.