Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Deinstalacja programów

Deinstalacja programów

Paweł Wujczyk
22 sierpnia 2006
22 540
Odsłony
Paweł Wujczyk
22 sierpnia 2006
22 540
Odsłony

Podczas korzystania z komputera instalujemy na nim dziesiątki aplikacji. Zdarza się, że w poszukiwaniu tej jednej odpowiadającej naszym wymaganiom wgrywamy na dysk twardy kilka a nawet kilkanaście programów. Czy po znalezieniu pasującego nam narzędzia pamiętamy o usunięciu wszystkich pozostałych? Albo też czy kasujemy aplikacje, które zainstalowaliśmy tylko po to aby sprawdzić jej możliwości? Często zapominamy o tym. A każdy program zajmuje miejsce na naszym dysku. Dodatkowo wiele narzędzi uruchamia się przy starcie systemu i zajmuje jego zasoby. Niech każdy z nas zajrzy teraz do menu Start i sprawdzi czy zna wszystkie pozycje, które tam widnieją. Zastanówmy się czy korzystamy z wyświetlonych tam aplikacji. Jeżeli nie, usuńmy je i zwolnijmy trochę zasobów dyskowych oraz systemowych naszego komputera.

Najpierw przejrzyjmy menu Start jeżeli znajdują się tam programy, których chcemy się pozbyć sprawdźmy czy w podmenu znajduje się narzędzie odinstalowywujące jeśli tak - skorzystajmy z niego. To najlepszy i najprostszy sposób na usunięcie programu.

Gdyby w menu Start nie było danego skrótu musimy skorzystać ze składnika Windows XP. Wchodzimy do Panelu sterowania klikając kolejno w Start, Ustawienia, Panel sterowania. Następnie uruchamiamy element Dodaj lub usuń programy. W oknie, które pojawi się, mamy wyświetlone aplikacje, które są zainstalowane na komputerze. Korzystając z rozwijanej listy umieszczonej po prawej stronie u góry możemy w różny sposób sortować listę. Lista ta również dostarcza nam wielu informacji o danym narzędziu takich jak częstość używania czy rozmiar zajmowany na dysku.
Po zaznaczając programu i klikając w przycisk Usuń spowodujemy uruchomienie deinstalatora i skasujemy aplikacje z naszego dysku.

Zobacz również

Komentarze

PROGRAM "PłATNIK" nie pozwala się zdeinstalować!
henryk.tgory@op.pl, 23 sierpnia 2006, 16:58
wszystko sie da!:) dlaczego nie możesz tego zrobić?
loki, 24 sierpnia 2006, 23:04
oczywiście można np.rozbić komputer! mądralo! ht
ht, 25 sierpnia 2006, 19:33
jak widzę że niektórzyy wiedzą wszystko. To jak mam odinstalować Yahoo a na funkcji dodaj usuń nie można Yahoo odinstalować.
siwy, 26 sierpnia 2006, 16:24
Ej wie ktoś jak odinstalować ten toolbar yahoo o którym ktoś prędzej pisał!? Bo mi wchodzi w konflikt z macromedia flash player i niemoge zainstalować flasha :/
Ja123, 31 sierpnia 2006, 05:05
a jak photoshopa odinstalowac powiedzcie mi bo widze ze cos sie stalo z plikiem unistall bo jest takowy, tylko ze w formacie dll i jak klikam w dodaj/usuń ... to wyskakuje error
ola, 13 czerwca 2007, 18:09
widze ze tutaj nikt nic nie wie!!!
adam13, 28 lipca 2007, 11:27
dlaczego nie mogę odinstalowac Nero?
ja, 19 września 2007, 11:30
jak znalezc program zeby go odinstalowac??nie mam pojecia bo nie ma go w "dodaj i unuń programy"? :/
anka, 27 września 2007, 19:43
Słuchajcie, polecam program Aida 32. Jest to soft do zarządzania naszym komputerem, między innymi właśnie do deinstalacji programów/gier/aplikacji. Pozdro!
Aleks, 5 stycznia 2008, 00:54
Witam mam problem ponieważ nie mam w panelu sterowania wugule pliku dodaj lub usuń programy jedynie jak włącze widok klasyczny to jest a jeśli chcę uruchomić to występuje błąd że jego opcje zostały ograniczone i skontaktuj sie z operatorem. Niech ktoś mi pomoże plis!!!
Kalvi, 6 lutego 2008, 21:00
"Aida 32" to dobry sposob na czysty komputer jednakże jest on dość rozbudowany i nie każdy umie się nim obsługiwać.Wbudowany w Windowsa deinstalator pokazuje tylko największe(lub najczęściej używane) programy, sprubujcie zaznaczyć opcje "pokarz aktualizacje" bo może akurat program za takowy został uznany, w ostateczności szukajcie programw w necie(wpiszcie w google - program do deinstalacji ).Powodzenia.
DBst, 21 czerwca 2008, 22:45
Ta strona jest git , polecam.
Mariolka, 9 października 2009, 11:57
Super.
Józek, 9 października 2009, 12:01
Czy z panelu sterowania należy usuwać aktualizacje zabezpieczeń dla systemu Windows Internet Explorer?
ziutek840, 25 grudnia 2009, 12:18

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.