Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zaplanowane wyłączanie komputera

Zaplanowane wyłączanie komputera

Paweł Wujczyk
22 lipca 2006
63 459
Odsłony
Paweł Wujczyk
22 lipca 2006
63 459
Odsłony

Jeżeli zaplanowaliśmy zadania i szacujemy, że powinno to zając kilka godzin to po tym czasie dobrze by było wyłączyć komputer. Ustawienie tego w Windows XP nie jest trudne.

Zaczynamy od utworzenia skrótu. Wchodzimy do katalogu Windows klikamy prawym przyciskiem w puste miejsce folderu i z menu wybieramy kolejno Nowy, Skrót. W oknie, które nam się pokaże wpisujemy następujące polecenie: shutdown -s - t 00. W następnym oknie nadajemy naszemu skrótowi nazwę i zakańczamy kreatora. Odnośnik ten służy do wyłączania komputera. Możemy taki sam utworzyć na pulpicie i wykorzystywać go do zamykania systemu.

Teraz wchodzimy do Zaplanowanych zadań i dodajemy nową pozycję. Tym razem w drugim oknie klikamy przycisk Przeglądaj i wybieramy w folderze Windows skrót, który utworzyliśmy.

Następnie wybieramy godzinę i dzień, w którym ma następować uruchomienie pozycji. Zauważmy, że jeżeli komputer będzie wyłączony skrót nie zadziała, czyli możemy pozwolić systemowi na codzienne uruchamianie pozycji. Uważajmy również na pozycję Przy uruchamianiu komputera. Jeżeli ją zaznaczymy nasz system może zapętlić się. Każdorazowe włączenie komputera będzie powodowało uruchomienie skrótu a tym samym wyłączenie naszego systemu.

Zobacz również

Komentarze

Heh fajnie to wygląda jak w linuksie, powaznie, nie nabijamm się. A co chciałem napsiac to jest fajny programik nazywa się Czasowy Wyłącznik Komputera (CWK), polski programik. Polecam.
PaFciu, 22 lipca 2006, 17:04
heh, no i mamy instrukcje, jak komus bardzo latwo "popsuc" komputer ;) bo wystarczy napisac program albo plik wsadowy, ktory wpakuje komus taki skrot do autostartu i ma problem... jakbym nie wiedzial, ze cos takiego jest mozliwe, to uznalbym, ze cos mi sie rozwalilo w systemie i musze go przeinstalowac, bo nic z tego, co umiem nie pomaga... hm... windows 98 mial slaby punkt nie tylko w autostarcie ale tez w pliku autoexec.bat, ktory mozna bylo komus wyedytowac (trudniej) lub podmienic (latwiej) i tez uniemozliwic rozruch komputera... ciekawe, kiedy windows bedzie calkiem wolny od takich slabych punktow... ale i tak jestem fanem WinXP :)
sekla, 30 lipca 2006, 22:17
pafciu a może to dlatego że winxp to graficzna nakładka na windowsa nt którego jądro jest żywcem ściągnięte z jądra linuxa? ^^ noob
jx22, 9 sierpnia 2007, 23:32
Niestety nie działa...
Tomek, 5 października 2007, 10:33
Ja też używam CWK i jestem z niego zadowolony [ program ogolnie dostępny w google">
DBst, 20 czerwca 2008, 19:07
wpiszcie sobie w wierszu poleceń:
 
C:\shutdown /?
 
tak więc wystarczy wpisać polecenie:
 
c:\shutdown -s -t 3600
 
aby po godzinie wyłączył się komputer.
czas określa się w sekundach [argument -t">

Wiktor, 27 lutego 2009, 22:40
LightPlus - Shutdown www.lightplus.com.pl Program pozwalający zautomatyzować proces wyłączania komputera po zakończeniu pobierania plików podczas używania ( nawet jedocześnie ) wyżej wymienionych programów. Funkcje programu : * wyłączenie komputera o wskazanej godzinie * wyłączenie komputera po zakończeniu pobierania plików * możliwość ustawienia czasu oczekiwania do wyłączenia komputera po zakończeniu pobierania plików * możliwość ustawienia sygnału dzwiękowego poprzedzającego wyłączeniem komputera * zabezpieczenie przed wyłączeniem komputera, jeżeli jest używany przez użytkownika * komunikat poprzedzający wyłączenie komputera, który trwa 2 min - możliwość anulowania czynnośći * autostart programu * automatyczna aktualizacja * wybór interfejsu sieciowego * zdalne wyłączenie komputera
dahlia, 16 grudnia 2009, 10:46
Jak wyłączyc zaplanowane zadania?
paula, 18 marca 2010, 19:27
Jak wyłączyć aktualizacje w xP?? Gdy wyłączam komputer,pojawia się komentarz,mniej więcej taki: Trwa ładowanie aktualizacji.7 z 7.Komputer wyłączy się samoczynnie. Jak to wyłączyć?Jak się pozbyć takiego komentarza? Nie chcę wyłączać komputera po zapisywaniu jakś ustawień,które mogą zaszkodzic mojemu komputerowi.Dodam jeszcze,że już raz miałem taki przypadek,że po zapisie aktualizacji,następnego dnia,nie mogłem włączyć komputera.Musiałem zanieść do naprawy.Jak z tym sobie poradzić?
gwizdek@, 18 marca 2010, 19:31
prawym myszki na "mój komputer"+właściwości i z paska "aktualizacje" skonfiguruj je sobie potem jak nie chcesz marudzenia to:"panel sterowania/centrum zabezpieczeń  i na samym dole masz "zmień sposób informowania.....itd
buholz, 24 marca 2010, 16:32
Shutdown działa w winxp jeżeli jesteś zalogowany jako administrator, jak wyłączyć komputer jak się jest zalogowanym na użytkowniku ? Skrypt vbs, uruchom cmd.exe sendkeys Ctrl+ESC, sendkeys K,  sendkeys W,  podpiąć pod zaplanowane zadania ale nie potrafię z tego skorzystać
zenqus, 5 maja 2010, 23:54

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.