UWAGA! Promocja dla firm - MICROSOFT OFFICE 365  na 12 miesiecy ZA DARMO! Tylko na CentrumXP.pl!
Wielka promocja Office 365 na CentrumXP.pl!
Do góry Skomentuj

Foldery skompresowane ZIP

Foldery skompresowane ZIP

Autor: Paweł Wujczyk Opublikowano: 17 marca 2006 Odsłon: 8 708

Windows XP udostępnia wspaniałą opcję jaką jest pakowanie plików do formatu ZIP. Dzięki temu zmniejszamy objętość wybranych przez nas danych. Można oczywiście używać tej metody kompresji do archiwizacji. Jeżeli nie zdecydujemy się na pracę z programem Kopia zapasowa tylko uznamy, że nam wystarczy jak skopiujemy wszystkie dokumenty na płytę CD. Możemy spakować je aby zajmowały mniej miejsca.

Jeżeli już wybraliśmy pliki zaznaczmy je. Jeśli pliki nie są ułożone koło siebie użyjmy klawisza CTRL. Następnie kliknijmy, na którykolwiek z wybranych pozycji i wybierzmy kolejno Wyślij do oraz Folder skompresowany (zip).

Po tej operacji na naszym dysku pojawi się nowy plik, który będzie miał mniejszą pojemność niż poprzednio zaznaczone dane razem. Jeżeli informacje, które spakowaliśmy są szczególnie ważne możemy zabezpieczyć je hasłem. W tym celu wejdźmy do spakowanych danych tak jak do zwykłego folderu. Kliknijmy w dowolne puste miejsce i z menu wybierzmy opcję Dodaj hasło... Naszym oczom ukaże się okno, w którym wprowadzamy dwa razy nasze hasełko, poczym klikamy OK. Nasze pliki są już bezpieczne.

Zobacz również

Komentarze

A jakie formaty obsługują Foldery Skompresowane.
fenix, 12 stycznia 2008, 20:13
niewiele tego. nawet na dobry wstęp nie wystarczy:P
anka, 11 marca 2008, 14:51
Jak rozpakować taki folder skompresowany już?
lola, 23 maja 2008, 16:10
Bo ja mam Windows Vista i nie ma u mnie w menu takiej opcji Dodaj hasło
tynka, 25 grudnia 2009, 00:16
Ja mam taki problem...Zapomniałem hasła do folderu skompresowanego.Jest jakaś szansa by odkodować taki plik?!
mark, 17 marca 2010, 10:55
dołonczam się do marka też mam taki problem ;[
FIlip, 9 października 2010, 13:59

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.

Autor:

Komentarz:

Dodaj komentarz