Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Import eksport

Import eksport

Łukasz Foks
28 stycznia 2008
15 206
Odsłony
Łukasz Foks
28 stycznia 2008
15 206
Odsłony

Poczta systemu Windows pozwala na import oraz eksport ważnych danych, przydatnych konfigurowaniu narzędzia np. ustawienia konta pocztowego, ustawienia konta grup dyskusyjnych, kontakty.

Na początku zajmiemy się importem. W menu Plik odnajdujemy część Import. Do wyboru mamy:

  • Kontakty systemu Windows
  • Wiadomości
  • Ustawienia konta pocztowego
  • Ustawienia kont grup dyskusyjnych

Wybieramy pierwszą, czyli Kontakty systemu Windows. Po chwili pojawia się kreator, którzy przeprowadzi użytkownika przez proces importu. Czas na wskazanie formatu pliku, z którego mają zostać pobrane dane. Jeżeli uprzednio korzystaliśmy z Outlook Express i właśnie w tym programie wygenerowaliśmy plik z kontaktami wybieramy Plik książki adresowej systemu Windows. Jest to najczęściej używany format, więc skupimy się właśnie na nim. Po zaznaczeniu klikamy Dalej. W nowym oknie musimy wskazać lokalizację pliku. Jeśli zaś wcześniej korzystaliśmy z Poczty systemu Windows najprawdopodobniej dane zapisaliśmy w postaci pliku .csv. W tym przypadku w pierwszym etapie wskazujemy Plik tekstowy (w formacie CSV). Podobnie wskazujemy miejsce. W nowym oknie zaznaczamy te pola wyboru, których zawartość ma zostać zaimportowana. Chwilę później proces kończy się sukcesem.

Możemy również zaimportować wiadomości. Ponownie z menu Plik wybieramy Importuj, następnie Wiadomości. W tym oknie wybieramy program, w którym wygenerowaliśmy wiadomości. Zatwierdzamy przyciskiem Dalej. Jeśli tym narzędziem jest Outlook Express 6 musimy wskazać folder. Klikamy Przeglądaj, po czym zatwierdzamy Dalej. Program automatycznie doda nowe informacje.

Co możemy eksportować? Mogą to być kontakty oraz wszystkie odebrane wiadomości, które później chcemy odtworzyć w nowym kliencie poczty e-mail. Podobnie jak w przypadku importu korzystamy z menu Plik, lecz teraz odszukujemy opcję Eksportuj. W celu korzystania z kontaktów w innym programie musimy wygenerować plik, przy użyciu funkcji Kontakty systemu Windows. W nowym oknie wskazujemy preferowany format. Polecanym jest vCard (vcf), gdyż obsługuje go wiele programów. Gdy zdecydujemy się na jeden z nich musimy wskazać folder, w którym kontakty zostaną zapisane. Po chwili pojawi się komunikat z informacją o pomyślnym zakończeniu procesu. Eksportować możemy również wiadomości e-mail. Ponownie z menu Plik klikamy kontrolkę Eksportuj, a następnie Wiadomości. W kolejnym kroku musimy zdecydować się, do jakiego formatu zostanie wyeksportowana poczta (Microsoft Exchange bądź Poczta systemu Windows). W przypadku użytkowników domowych najczęściej należy wybrać drugą z dostępnych możliwości.

Wskazujemy miejsce zapisu i klikamy Dalej. Warto zauważyć, że folder, w którym zostaną zapisane e-maile musi być pusty, jeśli zaś nie jest, program wyświetli komunikat ze stosowną informacją. Zatwierdzamy przyciskiem Dalej. Istnieje możliwość eksportu tylko konkretnych folderów z wiadomościami. W kolejnym oknie należy zaznaczyć odpowiednie, przypisane folderom pola wyboru. Program automatycznie rozpocznie proces, którego postęp możemy śledzić na zielonym pasku postępu.

Zobacz również

Komentarze

Nigdy za dużo wiedzy :-))
Bracho, 5 kwietnia 2008, 11:00
a może wie ktoś jak przenieść kontakty z visty do książki adresowej XP, bo vista tworzy cały folder Contacts i nie bardzo jest możliwość zaimportowania tego do książki adresowej XP lub Thunderbirda, przynajmniej ja nic nie znalazłem :(

Arek, 20 grudnia 2008, 19:55
Idzie przenieść z Windows Vista na Windows XP. Na Windows Vista otwórz „Pocztę systemu Windows” i zrób exportu i masz do wyboru. CSV lub .vsf w Windows robisz importuj i masz :">
Feniks, 21 kwietnia 2009, 17:29
Tylko zapomniałeś napisać, że w tym czasie zmienia się to na zwykły plik tekstowy i zankają polskie znaki. A więc de facto cała książka i tak jest do edycji. Cała to Vista to szmelc nie warty złotówki.
Antonio Facaldo, 5 czerwca 2010, 23:14

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.