Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Składniki Windows 8

Składniki Windows 8

Sport

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 30 listopada 2014Odsłony: 2 640

MSN Sport (dawniej jako Bing Sport) to natywna aplikacja Windows 8, która pozwala śledzić najświeższe doniesienia ze świata sportu. Wiadomości sportowe z zakresu każdej dyscypliny, najnowsze wyniki i szczegóły meczów, planowane rozgrywki, harmonogramy ligowe i drużynowe, tabele ligowe, szczegółowe statystyki drużyn czy konkretnych zawodników - wszystko to jest w zasięgu ręki. Dzięki funkcji przypinania do ekranu głównego aplikacji możemy śledzić na bieżąco doniesienia o danym zawodniku, drużynie czy dyscyplinie. Oprócz tego aplikacja zawiera szereg wyselekcjonowanych odnośników do najlepszych witryn sportowych w sieci. MSN Sport posiada interfejs w postaci dynamicznych kafelków. Każdy z nagłówków można kliknąć, by rozwinąć temat lub przejść do szczegółowych informacji.


Kuchnia

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 24 listopada 2014Odsłony: 2 687

W Windows 8 znajdziemy cały zestaw natywnych aplikacji o różnym zastosowaniu. Jedną z nich jest Kuchnia, której możliwości są całkiem rozległe. Jako jedna aplikacja Kuchnia łączy interaktywną książkę kucharską, bazę drinków i win z całego świata, a także setki poradników i wskazówek kulinarnych. Możemy tu również stworzyć jadłospis, listy zakupów, dodawać własne przepisy i tworzyć kolekcje. Przepisy i plany posiłków możemy zapisać w aplikacji, drukować i udostępniać znajomym. Jednym słowem apka ta łączy wszystkie istotne zagadnienia, dotyczące sztuki kulinarnej. Co najważniejsze, dostęp do jej ogromnej bazy jest całkowicie darmowy.


Pogoda

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 22 listopada 2014Odsłony: 3 498

Pogoda to interaktywna aplikacja, dostępna w systemie Windows 8/8.1. Pozwala ona w łatwy i intuicyjny sposób sprawdzić pogodę dla naszego (lub jakiegokolwiek innego) regionu, miejscowości lub nawet całego kontynentu. Możemy zarówno sprawdzić aktualny stan pogodowy, jak i wejść nieco głębiej - zobaczyć interaktywną prognozę w formie tabel, zestawień, a także mapy. Aplikacja ma jednak do zaoferowania dużo więcej. Sprawdźcie wraz z nami, jak efektywnie wykorzystać apkę Pogoda Bing, która stanowi interesującą alternatywę wobec 'przeglądarkowych' serwisów pogodowych.


Wiadomości

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 21 października 2014Odsłony: 3 148

Większość z nas śledzi interesujące wydarzenia w różnych serwisach informacyjnych. Czasem, by zrobić 'prasówkę', możemy się wręcz zagubić w gąszczu portali. Z pomocą przychodzi aplikacja Wiadomości, dołączona do systemu Windows 8.1. Zaprezentujemy dziś, jak poruszać się po prostym i czytelnym interfejsie Wiadomości, by być zawsze na bieżąco.


Poczta

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 17 października 2014Odsłony: 4 089

Historia aplikacji pocztowych wbudowanych w systemy operacyjne Microsoft Windows jest bardzo długa, bo sięga aż roku 1996. Pojawiła się wówczas przeglądarka internetowa Internet Explorer 3 wraz z dołączonym programem pocztowym Internet Mail and News. Na przestrzeni kolejnych lat aplikacja pocztowa ewoluowała pod każdym względem, wizualnym jak samej nazwy: Outlook Express, Windows Mail, Windows Live Mail.

I oto mamy rok 2012 kiedy na rynku pojawia się Windows 8.1 z zestawem aplikacji Modern UI, a wśród nich Poczta. Zgodnie ze standardem, zapoczątkowanym w Windows 8.1, Poczta jest aplikacją pełnoekranową, obsługującą takie serwisy pocztowe jak: Outlook.com, Gmail, Yahoo oraz inne, obsługujące protokoły IMAP lub EAS. Ma to niebanalne znaczenie, gdyż pozwoli nam to przeczytać wszystkie wiadomości, bez konieczności logowania się do każdej z osobna skrzynek pocztowych.


Kalkulator

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 15 października 2014Odsłony: 5 159

Windows 8 oferuje dwa rodzaje kalkulatora. Pierwszy z nich - w wersji desktopowej - praktycznie nie różni się od tego, który znamy z Windows 7. Drugi został stworzony od podstaw w przejrzystym interfejsie Modern UI i właśnie na nim skupimy się w niniejszym tekście.


Alarmy

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 24 czerwca 2014Odsłony: 4 930

Windows 8 oferuje zestaw narzędzi do zarządzania czasem. Funkcja Alarmy pozwala ustawić budzik czy też powiadomienie, które przypomną użytkownikowi o ważnych terminach czy też obudzą go ze snu. Oprócz tego aplikacja Alarmy posiada dwa dodatkowe moduły - Czasomierz oraz Stoper.


Muzyka

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 12 czerwca 2014Odsłony: 3 932

Odtwarzanie plików multimedialnych w systemach Windows znane jest już od bardzo dawna, bowiem już dla Windows 98 dostępna była aplikacja Windows Media Player, która w ciągu kolejnych lat przeszła ogromną metamorfozę. Jednak wraz z nadejściem ery komputerów wyposażonych w ekrany dotykowe, z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 8, zrodziła się idea zaprojektowania aplikacji, której jedynym zadaniem będzie odtwarzanie utworów muzycznych, a obsługa będzie możliwa bez stosowania popularnej myszki i tak oto powstała Muzyka.


Rejestrator dźwięku

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 6 czerwca 2014Odsłony: 9 660

Gdy chcemy szybko nagrać dźwięk - niezależnie, czy ma być to sygnał pochodzący z mikrofonu, czy też z "wewnątrz" komputera (dźwięki tła, gier, muzyki czy wideo) - z pomocą przychodzi wbudowany w system Windows Rejestrator dźwięku. Windows 8 oferuje dwie wersje rejestratora: pełnoekranową aplikację, działającą w środowisku Modern UI oraz klasyczną, przypominającą nieco okrojony Rejestrator dźwięku, znany ze starszych edycji Windowsa.


Zdjęcia

Autor: Marcin Paradowski i Adam MyszkowskiOpublikowano: 19 maja 2014Odsłony: 4 880

Systemowa przeglądarka zdjęć w "okienkach" Microsoftu towarzyszy nam od czasu Windows XP. Wraz z nastaniem nowej ery, jaką zapoczątkował Windows 8, oprócz klasycznej przeglądarki zdjęć, mamy do dyspozycji również wersję dla Modern UI o nazwie Zdjęcia. Narzędzie to jest domyślnie instalowane wraz z systemem, więc nie musimy go pobierać ze Sklepu.


Facebook w Windows 8

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 26 listopada 2012Odsłony: 22 726

Użytkownicy nowego systemu Microsoft mają możliwość przeglądania zawartości swoich ulubionych stron na Facebooku bezpośrednio z poziomu aplikacji systemowej Kontakty.