Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Instalacja Windows 8

Instalacja Windows 8

Instalacja Windows 8 z nośnika USB

Autor: Radosław PietrowskiOpublikowano: 18 stycznia 2014Odsłony: 109 697

Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: jesteśmy posiadaczami netbooka, którym bardzo spodobało się nowe dziecko Microsoftu zwane Windows 8.1. Tak bardzo, że postanowiliśmy za wszelką cenę zamienić nasz stary system na netbooku na nowiusieńki Windows 8.1. Jedyny problem jest taki, że nasz netbook nie posiada napędu optycznego, który mógłby odczytać płytkę z systemem. Lub alternatywnie: po przeprowadzce zgubiliśmy gdzieś naszą płytę instalacyjną z systemem Windows, ale mamy w zasięgu wzroku zapisany jego numer seryjny. Co w takiej sytuacji zrobić?


Sumy kontrolne obrazów płyt Windows 8

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 18 grudnia 2013Odsłony: 22 937

Sumy kontrolne są bardzo ważne przy weryfikacji plików pobieranych z internetu. Jeśli decydujemy się na instalację Windows 8 z obrazu płyty zamieszczonego w internecie należy koniecznie upewnić się, że suma kontrolna takiego pliku jest identyczna z oficjalnymi wersjami. Tylko wtedy mamy pewność, że taki plik jest bezpieczny dla naszego komputera.


Instalacja Windows 8 - krok po kroku

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 28 stycznia 2013Odsłony: 66 511

Niniejszy artykuł przedstawia, jak przebiega proces instalacji systemu Windows 8 w przypadku instalacji czystej. Wskazuje również pokrótce, na przykładzie Windows 7, różnice przy dokonywaniu uaktualnienia z wcześniejszych wersji systemu.


Instalacja Windows 8 z wykorzystaniem UEFI

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 1 września 2012Odsłony: 371 908

Bezpieczne, odizolowane jądro od rootkitów, szybki, błyskawiczny, 3 sekundy, Windows 8 uruchomiony. Secure boot, bezpieczny rozruch, mechanizm, który jest natywnie wspierany przez najnowszy Windows 8 może dać nam wymierne korzyści. Do tego jednak potrzebujemy następcy BIOS-u - UEFI. W tym artykule przedstawiamy proces przygotowania i instalacji Windows 8 na komputerze, wyposażonym w UEFI.


Pobieramy i instalujemy Windows 8 Enterprise

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 19 sierpnia 2012Odsłony: 195 550

Wraz z udostępnieniem dla subskrybentów obrazów systemu Windows 8, także użytkownicy nie posiadający dostępu do płatnych subskrypcji, mogą zupełnie bezpłatnie pobrać, zainstalować i użytkować przez 90-dni (w sumie nawet 100) system Windows 8 w edycji Enterprise. W niniejszym poradniku krok po kroku przedstawimy wszystkie czynności, od pobrania obrazu systemu, po jego instalację oraz spolszczenie. Zainteresowanych testowaniem Ósemki jeszcze przed premierą zachęcamy do lektury.


Pobierz, testuj i wygraj - Windows 8 Enterprise

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 11 marca 2012Odsłony: 206 389

15 sierpnia, to dzień, kiedy w ręce testerów oficjalnia trafiła finalna wersja systemu Windows 8. Także użytkownicy nie posiadający płatnych subskrypcji, mogą zupełnie za darmo i legalnie pobrać testową wersję Windows 8 Enterprise i testować ją przez 90 dni!