Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Zmienianie ustawień kont innych użytkowników

Zmienianie ustawień kont innych użytkowników

Krzysztof Sulikowski
21 października 2014
3 845
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
21 października 2014
3 845
Odsłony

Posiadając konto administratora w Windows 8.1 możemy zarządzać nie tylko własnymi ustawieniami konta użytkownika, ale także modyfikować konta pozostałych osób, korzystających z komputera. Aby skonfigurować konto innego użytkownika, należy z poziomu ekranu Start wybrać Panel Sterowania, a następnie kliknąć opcję Konta użytkowników. W tym celu klikamy strzałkę w dół na dole ekranu Start i wyszukujemy Panel spośród aplikacji (zrzut ekranu poniżej). Alternatywną drogą jest po prostu wpisanie w ekranie Start "Konta użytkowników" i kliknięcie w ikonkę, która się pojawi.

Panel Sterowania

W oknie Konta użytkowników wybieramy opcję Zarządzaj innym kontem. Jest ona oznaczona ikonką tarczy, co oznacza, że potrzebujemy uprawnień Administratora, by móc ingerować w ustawienia innego konta.

Zmień inne konto

Zostaniemy przeniesieni do panelu Zarządzanie kontami. Z wyświetlonej listy kont wybieramy to, którego ustawienia chcemy zmienić. W naszym przykładzie będzie to Konto 2.

Zmienianie konta

Do dyspozycji mamy szereg opcji:

  • Zmień nazwę konta
  • Utwórz hasło
  • Konfiguruj funkcję bezpieczeństwo rodzinne
  • Zmień typ konta
  • Usuń konto

Aby zmienić nazwę, wyświetlającą się na ekranie powitalnym i startowym, klikamy opcję Zmień nazwę konta:

Zmienianie konta

W polu tekstowym (widocznym powyżej) wpisujemy nową nazwę konta. W naszym przypadku będzie to Kris. Zatwierdzamy przyciskiem OK i zostajemy przeniesieni do głównego okna zarządzania kontem.

Aby ustawić hasło, klikamy opcję Utwórz hasło. Hasło wpisujemy w pole tekstowe, a pod nim powtarzamy je dla pewności po raz drugi. Możemy też zostawić wskazówkę do hasła - pamiętajmy jednak, że może zobaczyć ją każdy, kto uruchomi ekran logowania.

Zmienianie hasła konta

Konfiguruj funkcję bezpieczeństwo rodzinne - funkcja ta pozwala ustawić różnorodne filtry i blokady, ograniczające dostęp do określonych treści (np. przeznaczonych dla dorosłych), usług i aplikacji. Szczegółowy poradnik Bezpieczeństwa rodzinnego został już zamieszczony na łamach CentrumXP.pl

Możemy także zmienić Typ konta - nadać mu prawa Administratora (zapewniające pełen dostęp do komputera i możliwość wprowadzania znaczących zmian) bądź też ustawić typ Standardowy (z ograniczeniami):

Zmienianie typu konta

Wreszcie możemy całkowicie skasować konto innego użytkownika. Aby tego dokonać, klikamy w napis Usuń konto. Wówczas zostaniemy poproszeni o zdecydowanie, co system ma zrobić z plikami użytkownika:

Zmienianie konta - usuwanie

Klikając Usuń pliki, prywatne pliki, takie jak zawartość pulpitu i folderów Dokumenty, Ulubione, Muzyka, Obrazy i Wideo, zostaną skasowane. W przypadku wybrania opcji Zachowaj pliki, zostaną one przeniesione do nowego folderu na naszym pulpicie.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.