Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Opcje bezpieczeństwa

Opcje bezpieczeństwa

Adam Myszkowski
17 marca 2010
3 220
Odsłony
Adam Myszkowski
17 marca 2010
3 220
Odsłony

Program Windows Live Mail posiada szereg opcji poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Czas zapoznać się z zawartością okna Opcje zabezpieczeń.

Opcje zabezpieczeń znajdziemy w prawej części paska narzędzi pod ikoną Menu. Zobaczmy, co kryją poszczególne karty okienka konfiguracji zabezpieczeń. Na domyślnej zakładce znajdziemy ustawienia dotyczące ochrony przed spamem. Zaznaczając jedno z pól wyboru możemy zdefiniować, jak wysoki poziom zabezpieczeń antyspamowych będzie stosowany. Na dole znajdziemy jeszcze pole, którego zaznaczenie spowoduje trwałe usuwanie wiadomości zakwalifikowanych jako „śmieci”, zamiast przenoszenia ich do osobnego folderu, oraz opcję, dzięki której możemy zdecydować, czy dane o przechwyconych niechcianych wiadomościach będą wysyłane do Microsoftu (ma pomóc to w tworzeniu nowych baz spamu, które po zainstalowaniu poprzez usługę Windows Update pozwalają na automatyczne kwalifikowanie coraz nowszych rodzajów spamu do kategorii wiadomości-śmieci).

Opcje zabezpieczeń

Zakładka Bezpieczni nadawcy pozwala na zdefiniowanie adresów, z których korespondencja nigdy nie będzie traktowana jako wiadomości-śmieci, nawet gdy będzie zawierać treści zgodne ze wzorcami w bazie spamu.

Podobne opcje, ale skierowane odwrotnie – przeciwko adresom, z których regularnie dostajemy niechciane wiadomości – znajdziemy w zakładce Zablokowani nadawcy. Zakładka Międzynarodowy pozwala na zablokowanie wiadomości z konkretnych domen krajowych, oraz z użytymi określonymi rodzajami kodowania znaków.

Karta Wyłudzanie informacji pozwala na włączenie filtra uniemożliwiającego użycie potencjalnie niebezpiecznych linków z wiadomości. Możemy także wiadomości potencjalnie wyłudzające informacje przenosić do folderu Wiadomości-śmieci, wszak lepiej nie kasować ich całkowicie, gdyż na 100 dobrze rozpoznanych szkodliwych wiadomości, jedna może okazać się linkiem do strony domowej naszej cioci, który wysłała nam, chcąc się pochwalić swym dziełem.

Ostatnia z kart, Zabezpieczenia, zawiera szereg opcji, które nie dały się zakwalifikować do pozostałych kart. Znajdziemy tu funkcje wspomagające walkę z wirusami komputerowymi, blokujące pobieranie obrazów, oraz centrum bezpiecznych certyfikatów, które umożliwiają prowadzenie zaszyfrowanej korespondencji.

Zobacz również

Komentarze

czy jest możliwość aby moich listów nikt inny nie czytał. Abym program otwierał sam ?
Ja, 29 grudnia 2011, 13:24
Nikt nie odpowiada, czy jest możliwe, aby program otwierał się na hasło
gosc, 31 grudnia 2011, 10:13

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.