Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Źródła danych RSS

Źródła danych RSS

Adam Myszkowski
16 marca 2010
4 414
Odsłony
Adam Myszkowski
16 marca 2010
4 414
Odsłony

W ciągu kilku ostatnich lat dużą popularność zyskały kanały RSS, które umożliwiają zbieranie w jednym miejscu aktualizacji wielu danych ze stron sieci Web. Dzięki RSS możemy codziennie dostawać zaktualizowane newsy z ulubionego serwisu informacyjnego, czy też dowiadywać się o nowych aukcjach w portalu aukcyjnym. Aby jednak zebrać dane w jednym miejscu, potrzeba programu, który będzie umożliwiał taką czynność. Na szczęście nie trzeba daleko szukać, Windows Live Mail dobrze radzi sobie z obsługą kanałów RSS.

Dostęp do sekcji odpowiedzialnej za wyświetlanie i zarządzanie danymi z kanałów informacyjnych, jest możliwy poprzez kliknięcie przycisku Źródła w menu skrótów, w lewej dolnej części okna programu. Po przełączeniu się do czytnika RSS, program wyświetli okna, podobne w swoim układzie do tych, znanych ze skrzynki odbiorczej. Nic dziwnego, dane RSS przypominają wiadomości e-mail w swojej konstrukcji. Zatem analogicznie do skrzynki odbiorczej, po lewej stronie znajdziemy listę katalogów, w centralnej części okna wyświetlana jest lista pobranych danych, po prawej znajdziemy natomiast okienko podglądu, które umożliwia zapoznanie się z treścią wiadomości bez potrzeby otwierania jej.

Źródła danych RSS

Wiele źródeł RSS na stronach sieci Web możemy dodać automatycznie z poziomu przeglądarki internetowej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zasubskrybować dowolny kanał wprost z poziomu programu. W tym celu klikamy odnośnik Dodaj źródło, w nowym oknie wprowadzamy adres źródła i zatwierdzamy operację.

Zarządzanie już dodanymi kanałami możemy przeprowadzić po wybraniu przycisku Zarządzaj źródłami. Istniejące już subskrypcje możemy edytować i usuwać, a także organizować w foldery. Z listy rozwijalnej na dole okienka, możemy natomiast wybrać, w jakich odstępach czasowych dane będą aktualizowane. Warto także pamiętać, że także w każdej chwili możemy odświeżyć listę pobranych wiadomości, klikając w tym celu przycisk Synchronizuj.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.