Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Łatwy transfer w systemie Windows

Łatwy transfer w systemie Windows

Adam Myszkowski
29 stycznia 2010
11 673
Odsłony
Adam Myszkowski
29 stycznia 2010
11 673
Odsłony

Narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows to przewodnik umożliwiający transferowanie plików i ustawień z jednego komputera działającego pod kontrolą systemu Windows, na inny. Pomaga wybrać, jakie elementy przenieść na nowy komputer (konta użytkowników, ulubione łącza internetowe czy wiadomości e-mail). Pozwala również wybrać używaną metodę, a następnie wykonuje transfer. Zapoznajmy się z działaniem tego narzędzia.

Otwieramy narzędzie, klikając przycisk Start i w polu wyszukiwania wpisując łatwy transfer. Na liście wyników klikamy pozycję Łatwy transfer w systemie Windows.

Okno Łatwy transfer

W nowym oknie powitalnym klikamy Dalej, a następnie wybieramy metodę transferu:

  • Przy użyciu kabla łatwego transferu – wymaga podłączenia specjalnego kabla do obu komputerów za pomocą złącza USB.
  • Przy użyciu sieci – wykorzystuje istniejące połączenie sieciowe między komputerami.
  • Przy użyciu zewnętrznego dysku twardego lub dysku flash USB – umożliwia zgranie danych z jednego komputera na zewnętrzny nośnik i przeniesienie ich na drugi (pamiętajmy, że dane transferowane mogą mieć rozmiar nawet wielu gigabajtów, zadbajmy więc o odpowiednią pojemność zewnętrznego dysku).

Po kliknięciu żądanej metody zostaniemy zapytani, czy komputer, na którym aktualnie pracujemy to komputer, z którego chcemy eksportować dane, czy komputer, do którego chcemy je przenieść. Jeśli jest to komputer, na który chcemy przenieść, musimy pamiętać, żeby na drugim komputerze było zainstalowane narzędzie do łatwego transferu.

W przypadku transferu poprzez sieć lokalną, jeśli posiadamy na drugim komputerze system Windows Vista lub Windows 7, nie musimy narzędzia. W przypadku Windows XP niezbędne będzie pobranie programu ze strony Microsoftu, bądź skopiowanie go na dysk zewnętrzny i przeniesienie na drugi komputer. Wybieramy wtedy pozycję Muszę zainstalować narzędzie. Na komputerze, z którego eksportujemy dane, pojawi się klucz łatwego transferu, który będziemy musieli wpisać w oknie dialogowym na drugiej maszynie. Po nawiązaniu połączenia wybieramy elementy, które chcemy przenieść między komputerami i rozpoczynamy transfer plików.

Wybór elementów

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pozostałych metod. Tu także zostaniemy poproszeni o klucz dostępu, z tym, że przy transferze poprzez zewnętrzny nośnik danych sami będziemy mogli go zdefiniować. W przypadku połączenia poprzez kabel oraz połączenia sieciowego dane zostaną zaimportowane bezpośrednio do wybranych folderów, w przypadku transferu poprzez zewnętrzny nośnik danych, dane zostaną skopiowane nań w jednym pliku, który następnie zostanie rozpakowany na drugim komputerze.

Zobacz również

Komentarze

Narzędzie super, niestety na moim starym komputerze z Windows XP SP3 narzędzia nie da się uruchomić: krytyczny błąd i tak za każdym razem :(
robert, 30 stycznia 2010, 21:07
dla 7
xx, 31 stycznia 2010, 16:01
dokładnie u mnie jest to samo
Ed, 10 lutego 2010, 19:06
U mnie nie ma tego narzędzia
XXX, 28 lutego 2010, 12:26
Może mi ktoś pomóc ? jak zainstalowac aktualizacje systemu do win 7 z xp ? jak nie działa ten program do transferu danych..
Pio, 30 września 2010, 19:31
Ciekawa nerzędzie, jednak nie mogę go przetestować, bo na moim XP podczas uruchamiania wytępuje Błąd krytyczny. Może ktoś ma jakąś radę na to???
sparki1, 19 listopada 2010, 08:49
Podstawową wadą tego narzędzia jest niemożność wybrania dowolnej lokalizacji docelowej dla przenoszonych plików. Jesli ktoś myśli że dzięki niemu po prostu przekopiuje pliki z jednego komputera na drugi, to się rozczaruje. I radzę uważać, bo można łatwo przenieść "niechciane" ustawienia i konta uzytkowników - do tego głównie nadaje się to narzędzie. Do wymiany plików dużo wygodniejszy bedzie ..dysk przenośny lub większy pen-drive.
Kubek, 24 listopada 2010, 23:05
Nie ma jak kolejne rzędzie...które nie działa, 7-ka nie widzi plików przeniesionych z XP...ta firma się nigdy nie nauczy.....
Mattai, 8 lutego 2013, 08:39
Jak wyskakuje błąd krytyczny przy uruchamianiu powyższego narzędzia proponuje założyć nowe konto w systemie i z poziomu tego konta uruchomić program. Następnie przy transferze odhaczyć tylko interesujące nas konta etc. U mnie zadziałało (win home xp sp3) Pozdrawiam
helper , 31 marca 2014, 13:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.