Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tryb Windows XP w Windows 7

Tryb Windows XP w Windows 7

www.microsoft.com
5 sierpnia 2009
89 977
Odsłony
www.microsoft.com
5 sierpnia 2009
89 977
Odsłony

Tryb Windows XP został zaprojektowany specjalnie w Windows 7 w celu zapewnienia zgodności ze starszymi programami. Będzie on dostępny w edycjach Professional, Ultimate i Enterprise. Tryb Windows XP oferuje tzw. technologię „ostatniej mili”, która jest wykorzystywana w sytuacjach, gdy biurowa aplikacja Windows XP nie jest kompatybilna z Windows 7. Użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje biurowe Windows XP w trybie Windows XP bezpośrednio z pulpitu Windows 7.

Tryb Windows XP w większości przypadku nie będzie wykorzystywany przez użytkowników komputerów. W dużej mierze system Windows 7 jest zgodny z Windows Vista, a wiele aplikacji, które obecnie działają w komputerach z systemem Windows XP albo Windows Vista, będą uruchamiały się bezpośrednio na Windows 7. W ten sposób użytkownicy wykorzystują wyższą wydajność, lepsze zarządzanie i mocniejsze zabezpieczenia wbudowane w nowy system operacyjny Microsoft.

Dzięki sprzętowej obsłudze wirtualizacji wiele komputerów może korzystać z trybu Windows XP. Producenci komputerów używają procesorów Intela obsługujących technologię Intel Virtualization w praktycznie wszystkich intelowskich systemach przeznaczonych zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Wszystkie komputery PC używające procesorów Intel Core 2 z technologią Intel vPro obsługują również technologię Intel Virtualization. Na stronie Intel.com można sprawdzić, czy dany procesor Intela obsługuje tę technologię

Wersja RC trybu Windows XP wymaga wersji RC lub RTM systemu Windows 7 Professional, Ultimate lub Enterprise. Wymaga również dodatkowego gigabajta pamięci RAM, 15 GB wolnego miejsca na dysku, procesora ze sprzętowym wsparciem wirtualizacji oraz obsługi AMD-V lub Intel VT włączonej w BIOS-ie. Microsoft radzi, aby klienci zainstalowali oprogramowanie antyszpiegowskie i antywirusowe w trybie Windows XP, skutecznie chroniąc środowisko Windows XP.

W fazie beta pojawiły się obawy o licencjonowanie oprogramowania antywirusowego i zabezpieczającego w trybie Windows XP, więc podczas opracowywania wersji RC Microsoft podjął ścisłą współpracę z odpowiednimi partnerami. Firmy Kaspersky i Symatec potwierdziły, że ich oprogramowanie będzie nie tylko działało natywnie w Windows 7, ale również obsługiwało tryb Windows XP. Microsoft współpracuje też z innymi producentami rozwiązań antywirusowych i zabezpieczających, aby zagwarantować, że ich oprogramowanie będzie obsługiwało tryb Windows XP.

Poniżej zamieściliśmy opinie kilku klientów i partnerów Microsoft testujących tryb Windows XP. Filmy z wypowiedziami niektórych klientów można znaleźć na stronie microsoft.com/windows.

Tom Quillin, dyrektor ds. rozwoju ekosystemu Intel vPro, omówił technologię Intel Virtualization w kontekście trybu Windows XP: „Komputery PC używające procesorów Intel Core 2 z technologią Intel Virtualization są coraz bardziej rozpowszechnione. Prowadzi to do szeregu nowych zastosowań, które dają firmom okazje do zwiększenia łatwości zarządzania, stopnia bezpieczeństwa oraz oszczędności. W połączeniu z trybem Windows XP technologia Intel Virtualization pomaga małym i średnim firmom w bardziej efektywnym przejściu z Windows XP na Windows 7” .

Ponadto w momencie premiery Windows 7 wszystkie procesory AMD dostarczane klientom, z wyjątkiem Semprona, będą sprzętowo obsługiwać wirtualizację. Oto, co Margaret Lewis, dyrektor ds. komercyjnego oprogramowania i rozwiązań w firmie AMD, mówi na temat sprzętowego wsparcia wirtualizacji i trybu Windows XP: „Tryb XP to wbudowana technologia wirtualizacji klienta, która ułatwia instalowanie i uruchamianie aplikacji Windows XP bezpośrednio z poziomu komputera z systemem Windows 7, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z zalet nowego systemu, a jednocześnie nadal posługiwać się starszymi aplikacjami. Firma AMD ściśle współpracowała z Microsoftem, aby opracować zoptymalizowane platformy wirtualizacyjne. Nowy system operacyjny rozwija koncepcję wirtualizacji klienta, a przy tym wykorzystuje innowacje AMD”.

Microsoft współpracuje z partnerami OEM, aby tryb Windows XP był wstępnie instalowany w nowych komputerach PC. Michelle Pearcy, dyrektor ds. globalnego marketingu oprogramowania w firmie Dell, omawia znaczenie integracji trybu Windows XP: „Nasi klienci oczekują, że ich aplikacje będą po prostu działać, bez względu na wybrany system operacyjny. Tryb Windows XP pozwala im przejść na Windows 7, a jednocześnie zachować dostęp do kluczowych aplikacji. Dell ściśle współpracował z Microsoftem nad trybem Windows XP i na bieżąco przekazywał opinie, aby nasi klienci mogli łatwo przejść na system Windows 7, który jest bezpieczniejszy, lepiej zabezpieczony i bardziej wydajny”.

Zobacz również

Komentarze

no coż, kto widział tryb xp i wie, ze jest to super technologia pozwalajaca na uruchomienie systemu XP jako witrualnej maszyny, ten wie ze rozwiazanie to dostepne jest na rynku od wiiiieeeeelllu lat,
dla mnie tryb XP to jesdna wielka kicha marketingowa, dlaczego w XP nie było trybu 2000? dlaczego w 2000 nie było trybu 98, a w 98 trybu 95 ? :)
 
bo kolejne wersje systemów były w miare kompatybilne jesli chodzi o aplikacje. A teraz niby to sie zachwala jak to win 7 jest super kompatybilny z aplikacjami z vista i XP lecz... w razie wyzszych koniecznosci robi sie "tryb XP"... żenada.
 
pozdro !

kr, 11 sierpnia 2009, 08:24
Jesli ktos jest tym zainteresowny to na WSS.pl jest artykul Kamila na ten temat, ktory szczegolowo opisuje tryb XP oraz sam WVPC http://wss.pl/Articles/10855.aspx
Artykol duzy, 11 sierpnia 2009, 09:00
Wpełni zgadzam się z "kr" i niepodważalnym faktem jest, nie brak kompatybilności programów w Windą, a Windy z programami, czyli brak kompetencji programistów z Redmond. Żal...

dzik210, 11 sierpnia 2009, 11:57
"dzik210" brak kompatybilności Win z programami nazywasz brakiem kompetencji programistów z Redmond..  Wskaż, proszę, gdzie jest logika w twoim wpisie.. :/

yo, 12 sierpnia 2009, 09:43
to bardzo dobry tryb, użyłem go już kilkanaście razy, tylko dlaczego nie będzie go w wersji HOME? tę wersję wybierze najwięcej osób i nie będą im działały starsze programy - Microsoft kolejny raz strzela sobie w stopę!!! Czy trzeba być ograniczonym abym pracować w tej firmie? Chyba jest to niezbędne...

Marcin, 23 sierpnia 2009, 03:02
yo: Nie wymagaj od operatorów gier i przeglądarki internetowej wiedzy z zakresu programowania :) BTW zastanawia mnie które to programy tak zdenerwowały naszych znawców? Pewnie chodzi o to że jakaś gierka z 98 nie poszła kiedyś na 2000 lub na XP. Wprowadzenie tego trybu to nie dobra wola Microsoftu tylko próba nie dopuszczenia ponownie do tego co stało się z Vistą. Czyli sytuacji w której najważniejsi klienci korporacyjni wypieli się na nowy system Microsoftu mówiąc „nie widzę różnicy więc poco przepłacać” i nie chcąc inwestować w modyfikację swoich specjalistycznych aplikacji tak aby działały na nowym systemie Microsoftu. Nie jestem jednak pewien czy XP mode cokolwiek zmieni w tej kwestii. Myślę że Microsoft zacznie sprzedawać nowe systemy korporacją dopiero wtedy gdy zakończy się wsparcie dla XP.
Bartosz, 24 sierpnia 2009, 17:10
kr - wirtualizacja już działa jakiś czas, jednak wcześniej trzeba było instalować wirtualną maszynę, na niej postawić nowy system i w razie konieczności uruchomic i maszynę i system.
A tryb XP będzie niewidoczny - jak coś nie bedzie chciało działać w Win7, to Win7 sam uruchomi tryb XP. Zwykly człowiek nic nie zauważy.
Może i nie jest to takie super jak wygląda na pierwszy rzut oka, ale Microsoft idzie w dobrym kierunku. Trochę szkoda, że trzeba mieć procesor z obsługą wirtualizacji, ale bez tego pewnie by to nie działało. I wtedy posiadacze celeronów i 256 MB ramu wypisywaliby wszędzie, że tryb XP to lipa.
No i dostępność trybu XP troche mała, bo trzeba conajmniej wersję Pro siódemki. No ale jest to dodatkowa funkcjonalność, która kosztuje.
Jednak kierunek obrany przez MS jest bardzo dobry. Dawniej myślałem, że ta cała wirtualizacja to tylko dla zapaleńców jest i tak zostanie. A tu już pojawiają nam się dwa systemy w jednym, które działają równolegle w jednym środowisku (czyli jeden jest przeźroczysty). I jeszcze wirtualizacja karty bezprzewodowej - mozliwość połączenia z dwoma sieciami jednoczesnie.
Zobaczycie, że w Windows 8 będzie dużo dobrych rzeczy dzięki wirtualizacji.
 

lunat, 25 sierpnia 2009, 10:49
Tryb XP uruchamia jedynie grafikę w absolutnie minimalnym zakresie.
Kosz.
Poza tym uważam "7" za jeden z naj.

radko11, 15 września 2009, 18:32
Możliwość podłączenia się do dwóch sieci równocześnie. A komu to potrzebne i do czego ? Ktoś dzisiaj używa Netii i Neostrady jednocześnie ? Są tacy ?
Praktykujący Realista, 22 października 2009, 11:46
Jak widać z tej listy INTEL to nie każdy laptop ma procesor obsługujący wirtualizację do tego trybu XP na Windows 7 a i nie wszystkie procesory do stacjonarnych komputerów mają taką możliwość. Mimo, że te komputery czy laptopy nie są bardzo stare - kupione w sklepie nawet dzisiaj.
Praktykujący Realista, 22 października 2009, 11:54

Testowałem 7 i jest dla mnie njalepiej wykonanym produktem MS. a jeżeli chodzi i wypowiedz Praktykujący Realista  to chyba jesteś praktykujący amator.


Gracz1977, 22 października 2009, 22:07
Realisto, podałeś pan zły przykład. Łączę się z Internetem przez modem. Udostępniam Internet w sieci. Łączę się z dwoma sieciami - Internet i sieć lokalna. Logiczne. Nie żeby to była jakaś nowość, Windows XP potrafi łączyć się z kilkoma sieciami, o ile użytkownik posiada kilka kart sieciowych.
Pisarz, 25 października 2009, 09:17
mój kolega musiał wgrać win 7 bomformatował dysk i mówił mi że gdy włączy (orginalne) worms4 wyświetla śię że to nie orginalna płyta ,a więc ja z wole xp
bolo, 15 lutego 2010, 21:52
nieznam się natym całym bałaganie  ale ta 7 to kit na cienkim patyku kupując  jeden system  mam płacic za dwa chcac być na prawie  i niewiem  czy to draństwo zadziała ja mam mały problem z GPS  I LAPTOPAM  gdy podłącze zewnętrzną antene to laptop  zaczyna mleć  i się zawiesza i koniec poszłem do komputerowca a on mi na to kup pan dodatkowo xp to moze się uda ajak ni to pan xp bedzie miał w zapasie - bo to jest samsung atom ale ATOMEM to bende ja ku - jawiak 
kujawiak, 20 czerwca 2010, 17:28
witam bylem wielkim entuzjasta xp i wlasciwie nadal jestem ale win 7  jest poprostu lepszy od xp  vista byla niewypalem al win 7 jest jak dlamnie narazie najlepszy  oczywiscie z rodziny win :)
grzeniu, 25 czerwca 2010, 01:47
jakieś 8 lat temu wszyscy psioczyli na Xp-ka, ale po roku czy 2 każdy sie na niego przesiadł. Problemy z grami ktore nie działały pod win xp a działały pod 98 rozwiązał sp1. Win vista miał być następcją xp-ka jednak nawet sp1 nie uczynił cudu. To samo z win7 (oparty na jądrze z visty) niby troceh szybszy ale rewelacji nie ma. kompotybilność ze starymi programami żadna przykład nero 6 czy programy do urządzeń VAG. Tryb Xp ?? Lipa procesor co najmniej dwurdzeniowy z virtalizacją no jasne w netbooku bede mial procka z virtalizacją. Widać w zła stronę idzie gigant z redmon. Komputery mamy coraz lżejsze a systemy coraz cieższe i bardziej toporne.
wojteqqq, 24 lipca 2010, 21:53
Ale zaściankowa żenada bije z tych komentarzy. Czy polacy naprawdę pozjadali wszystkie rozumu i ocenianiają świat tylko z swojego zadupia? Odpowiadając odpowiem na jedno z pytrań: tak ja używam 2 sieci jednocześnie mam np 1,5Mb DSL i mobilny net 4G do 6Mb a ale w domu łapie na USB Penie średni 3,5-4 zależnie do którego kompa go wetknę. Całkiem dobra alternatywa dla mojego starego DSL chociaż z trochę wolniejszym pingiem więc ciągle DSL dla gier. A ping mam doskonały więc szkoda. Na net 4G nieraz ludzie narzekali ale to zależy gdzie się mieszka i jaki jest sygnał no i ilu użytkowników pracujących pełnym łaczem  działa na raz w tym rejonie ja nie narzekam ale to nie Polska i nawet nie Europa bo nawet nie wiecz czu już 4g uwas dział ale słabszy 3g pewnie tak, więc może jednak ktos uzywa 2 sieci?
Emigrant, 14 sierpnia 2010, 22:16
te emigrant tylko zmieniłeś zadupie na jakieś ""land haimat" i już jesteś taki  do przodu że własnego tyłka nie widzisz.Skoro już nie czujesz się Polakiem (pisze się przez P a nie p) zmiataj z forum choć jest dla każdego, miej umiar i szacunek mocium panie. Tyle, pustej głowie dość po słowie (Zygfryd Polak z "Niemiec" ty tego nie zrozumiesz) ur. w Stuttgarcie mieszka w Pcimiu jak wiesz gdzie to. zygok
zygok, 12 grudnia 2010, 14:13
Wszystko piknie z tymi trybami tylko jeszcze ten szajs uruchomić....
123, 24 lutego 2011, 12:01
jak usunąć tę 7 i przejść na XP???
sam, 2 sierpnia 2011, 22:55

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.