Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Przewodnik: Jak pobrać i zainstalować Windows 7 Beta 1!

Przewodnik: Jak pobrać i zainstalować Windows 7 Beta 1!

Adam Stępień
10 stycznia 2009
97 302
Odsłony
Adam Stępień
10 stycznia 2009
97 302
Odsłony

Download Windows 7, czyli pobieramy "siódemkę"

Zaczynamy od (właściwego) pobrania dużego pliku ISO o rozmiarze ponad 2 GB z obrazem systemowym. Zanim to zrobimy, najlepiej zaopatrzyć się w dobry menedżer pobierania plików, ponieważ przy tak dużym pliku zerwanie połączenia może być równoznaczne z pobieraniem go od nowa (nie ma wznawiania np. w IE). Zatem pobieramy program Download Accelerator Plus. Podczas jego instalowania można odznaczyć opcje:

 • "Make SpeedBit Search my homepage and default search", która niepotrzebnie modyfikuje ustawienia naszej przeglądarki Internetowej;
 • "Chcę otrzymywać specjalne oferty i rekomendacje", jeżeli chcemy naszą skrzynkę mailową uwolnić od zbędnych reklam.

Po zainstalowaniu tego "wspomagacza", czas pobrać Windows 7. Przechodzimy na stronę CentrumXP.pl z linkiem do pobrania*, klikamy Pobierz plik i klikamy Save w nowym oknie, które zaserwował nam Download Accelerator Plus. Przechodzimy do folderu, gdzie chcemy pobrać Windows 7 i klikamy Zapisz.

*Jeżeli ktoś zainteresowany jest wersją 64-bitową systemu dla architektury x64 komputera, powinien pobrać Windows 7 z następującego łącza.

Jeżeli cokolwiek naruszy pobieranie Windowsa, czy to niespodziewany restart czy chwilowy brak Internetu, w dowolnie późniejszym czasie możemy ponownie uruchomić Download Accelerator Plus (ikonka pojawia się na pulpicie) i wznowić download, klikając prawym przyciskiem myszy na pliku o nazwie 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso i wybierając Wznów pobieranie. Jest to też o tyle istotne, że z uwagi na przeogromne zainteresowanie nowym Windowsem Microsoft może mieć problemy z zapewnieniem ciągłej dostępności linku, przez co będzie trzeba za jakiś czas wznawiać transfer.

Do kolejnego kroku możemy przejść, gdy osiągniemy 100% postępu dla pobieranego obrazu ISO, co może potrwać wiele godzin.

Wypalamy płytę instalacyjną Windows 7

Skoro mamy już pobrany w całości obraz Windows 7, najwyższa pora nagrać go na płytę DVD.

 1. Pobieramy ImgBurn z działu Pliki CentrumXP.pl
 2. Instalujemy i uruchamiamy program
 3. Wybieramy opcję Write image file to disc
 4. Z menu File wybieramy Browse for a source file
 5. Wskazujemy plik 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso
 6. Rozpoczynamy nagrywanie obrazu na płytę DVD opcją Write u dołu programu.

Rozpoczynamy instalację Windows 7

Nagraną płytę DVD wkładamy do czytnika i uruchamiamy ponownie komputer. Jeżeli w BIOS-ie mamy ustawioną właściwą kolejność bootowania (Boot Sequence rozpoczynający się od napędu CD/DVD bądź czytnik CD/DVD ustawiony jako 1st Boot Device), komputer powinien wystartować z płyty DVD. Wcześniej może on prosić o naciśnięcie dowolnego klawisza w celu startu z płyty. W tym momencie dalszy proces instalacji nie powinien sprawiać większych problemów - postępujemy zgodnie z informacjami na ekranie. W przypadku, kiedy na dysku twardym na innej partycji mamy zainstalowany Windows XP lub Windows Vista np. na partycji C:/, a instalujemy Windows 7 na partycji D:/, to instalator tego ostatniego systemu zadba o to, żeby przy uruchamianiu komputera wyświetlało sie menu wyboru systemu operacyjnego uwzględniające oba systemy. Zatem o to, że zniknie nam dotychczasowy system, który używa normalnie do pracy, nie powinniśmy się martwić.

Klucz produktu - jak to ugryźć?

Warto wspomnieć o problemie klucza produktu, którego generowanie Microsoft na razie wstrzymał ze swoich stron. Otóż podczas instalacji można nie podawać owego 25. znakowego ciagu, co nie spowoduje przerwania instalacji. Na dniach Microsoft powinien ponownie udostępnić działającą witrynę do generowania kluczy dla bety pierwszej, tak więc klucz podamy później, kiedy już serwery Microsoftu dystrybuujące klucze będą miały się lepiej. Mamy na to tylko 30 dni od momentu zainstalowania "siódemki", chyba że odpalimy komendę slmgr -rearm, o której więcej w następujacym artykule.

Co musisz wiedzieć o Windows 7 beta 1?

Przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze, że udostępniona przez Microsoft beta jest wersją ewaluacyjną oprogramowania, przeznaczoną do testowania przez ograniczony okres czasu. Kompilacja 7000 wygasa 1 sierpnia 2009, co oznacza, że do tego czasu musisz nacieszyć się testowaniem nowych okienek, bowiem później system może przestać działać. Po drugie, jeżeli zainstalowałeś już upublicznioną betę, nie zapomnij pobrać łatki na usterkę opisaną w artykule bazy wiedzy KB961367. Luka jest na tyle poważna, że może powodować, że pliki MP3 będą uszkadzane przez Windows Media Player bądź Windows Media Center dołączone do Windows 7 build 7000. Dlatego nie ryzykuj, pobierz tę łatki jak najszybciej.

A może wirtualny komputer z Windows 7?

To prawda, że pobrany obraz ISO można zainstalować na wirtualnej maszynie programu VirtualPC, jednak ze względu na kilka niedogodności, jakie normalnie w takich przypadkach występują, redakcja CentrumXP.pl nie zaleca testowania Windows 7 w zwirtualizowanym środowisku. Mowa tu m.in. o obniżonej wydajności i sprawności działania systemu, emulacja karty graficznej, a co za tym idzie brak efektów Aero. Oczywiście można podobne problemy rozwiązać, korzystając z różnych niestandardowych rozwiązań, ale zachodzi pytanie: czy nie lepiej po prostu zainstalować Windows 7 na osobnej partycji dysku fizycznego?!

Zobacz również

Komentarze

czy to jest ograniczona wersja na ile dni ona jest
glucio, 10 stycznia 2009, 15:42
@Tak, ograniczona czasowo. Wygasa 1 sierpnia 2009.
Adam Stępień, 10 stycznia 2009, 16:01
a czy jeśli się zdecyduję zainstalować wersję beta to czy jest jakiś prosty sposób na odinstalowanie?
w7, 10 stycznia 2009, 18:27
@w7 - tak, formatujesz partycję, gdzie ją zainstalowałeś :). Później pozostaje Ci kosmetyczne usunięcie wpisu o Windows 7 z bootloadera.
Adam Stępień, 10 stycznia 2009, 19:28
Albo kosmetycznie kasujesz sektor zerowy, zrób to diskedit"em lub komendą: fdisk /mbr stwórz nowe partycje i formacik :)
Ascarib, 10 stycznia 2009, 22:42
Hohohoho no ciekawe biorę się za test :) mam nadzieję, że będzie za free na MSDN AA

Rav, 11 stycznia 2009, 03:06
Rav, myślę, że duuużo czasu upłynie zanim się pojawi w MSDNAA :/ Też bym chciał :P

Sapphire, 11 stycznia 2009, 08:54
a system jest EU czy PL

gość, 11 stycznia 2009, 09:25
A co to za wersja EU? Jakiś nowy język? :) A tak poważnie, strzelam, że wersja angielska, niech się znawcy wypowiedzą :) Już mi się ściąga. PYTANIE: Mam dwie partycje, C i D, na C mam Viste, na D mam inne swoje rzeczy. Czy jak zainstaluje na D, to potem przy kasowaniu 7ki musze D formatować, czy wystarczy usunięcie katalogów Windows i pokrewnych i usunięcie wpisu z bootloadera? Nie chce mi się tworzyć osobnej partycji na 7ke, jednak jeśli tak będzie bezpieczniej, to nie będę miał wyjścia.
wil3, 11 stycznia 2009, 09:53
A sie tez chetnie zaibore za tescik 7 zobaczymy jak moj staruszek sobie z nia poradzi =">"> z teog co kojaze to dalo by rade usunac 7 bez formatowania dysku wlansie w ten sposob w jaki opisales czyli usunac wpis z bootloadera i pousuwanie katalogow ale moze byc potrzebne formatowanie (czasme sioe zdaza taki mus)<br />PS. EU to jezyk WOW"owcow :D Oni maja takie dziwne rzeczy przy swym WOW"ie (wersja EU orraz US)

Junior, 11 stycznia 2009, 10:33
z tego, co pisali wcześniej, jak ktoś sobie zainstalował vistę w innym języki, to 7 też będzie w tym samym.  
No a ja kupowałam laptopa w Hiszpanii i w razie wygaśnięcia, jeśli będę chciała zainstalować z powrotem vistę, to co mam zrobić? Bo tamten sprzedawca powiedział mi, że w razie problemó mam się udać do polskich serwisów, czyli jak mam laptop hp, to do hp. :/Czyli nie ma ktoś pomysłu, jak wrócić z powrotem do visty?

asia, 11 stycznia 2009, 11:16
oj dzieci dzieci

wiktor, 11 stycznia 2009, 12:13
Z artykułu wynika ze jest ok ale zobaczymy POZDRAWIAM
DZIADEK, 11 stycznia 2009, 12:21
Coś takiego jak "okres czasu" nie istnieje.
YrY LaVey, 11 stycznia 2009, 12:30
owszem, istnieje, przynajmniej w języku, któy jest systemem znakó arbitralnych i nie zawsze poddaje się logice. Poza tym słowo "okres" pojawia się w innych kontekstach niż czasowy, tzn. np. w matematyce, chemii, administracji:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Okres
 
 
Ale czy zna ktoś odpowiedź na moje pytanie odnośnie do przeinstalowania visty, czy może Microsoft zakłada, że jak ktoś zasmakuje w 7, to nie będzie chciał visty?

asia, 11 stycznia 2009, 12:39
Nie istnieje coś takiego jak "okres czasu". To jest pleonazm, poczytaj sobie droga asiu na wikipedii, a nie wypowiadaj się, jak nie masz o czymś pojęcia.
 
A odpowiadając na Twoje pytanie - jeśli masz naklejkę licencyjną Visty, to nie ma problemu - ściągasz jakąkolwiek Vistę i przy instalacji wpisujesz swój klucz.

cdan, 11 stycznia 2009, 14:05
Ok, przyznaję się do błędu (językowego). 
 
Dzięki za odpowiedź odnośnie do visty :)

asia, 11 stycznia 2009, 14:17
najlepiej zainstalować 7 na wirtualm dsku poprzednia beta śmigała mi jak trzeba
atsco, 11 stycznia 2009, 15:36
Ciekawie się zapowiada, zabieram się do testów to może być drugi po 98mce windows którego kupie

Mac, 11 stycznia 2009, 20:51
vista mi sie podoba ale zobacze tą 7
alfa, 11 stycznia 2009, 23:19
próbował już ktoś  instalować se7en razem z XP na jednym kompie. ?? jak się sprawdza ?? ja mam xp normalnie na C zainstalowany i  sie własnie zastanawiam żeby na osobnej partycji nie zainstalować Se7en, prosze o odpowiedzi ;">

pivot10, 12 stycznia 2009, 19:33
Niestety nie instaluje się. Wyskakuje że  : Setup can not run on this version of Operating System. To install Windows please try booting from the install media.
 
Nie wiem co sie dzieje. Spod DOSA tez nie idzie. Pomozecie?

Grzesiek, 12 stycznia 2009, 20:11
ściąga wam się ten plik? bo mi po kilku procentach się zatrzymuje i  nie chce dalej ściągać. próbuję od kilku dni i zawsze to samo. :(

gość, 12 stycznia 2009, 22:29
Ale akceleratora też nie można pobrać! Coś tu jest bez sensu!
ArekS, 13 stycznia 2009, 09:30
Instalacja przebiegla bez problemow, mam zainstalowany system Vista i 7 dziala bez problemow. Sterowniki do sprzętu zainstalowaly sie same. System dziala stabilnie. Mam tylko problem z pobraniem klucza.Michal, 13 stycznia 2009, 11:08
Nazwa obrazu plyty ktory sciagnolem troszke sie rozni
7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD.iso.ob!
ma to jakies znaczenie?
!patrz ostatnie 3 znaki!

Artur, 14 stycznia 2009, 15:37
Mam zainstalowany XP i Siódemkę na jednym kompie w czasie instalacji wskazałem do instalowania dysk D i zainstalował się bez problemu.D miałem sformatowany na NTFS.Mam za to problem z pobraniem klucza aktywacji.
Gość, 14 stycznia 2009, 18:21
Instalowałem z XP!
Gość, 14 stycznia 2009, 18:23
Wersja raczej nie jest ograniczona, bo nic na tej stronie o ym nie pisze ;)

to ja, 14 stycznia 2009, 20:11
a jak ja mam viste orginal i che zamienic na ta 7 to bede musial ja zakupic czy bede mogl ja zainstalowac na kluczu visty???

zielony78pl, 14 stycznia 2009, 20:48
klucz z visty raczej nie pójdzie... i stracisz licencję na tamtą viste ;)

to ja, 14 stycznia 2009, 20:58
Mam XP-ka na dyskuC, aWin7 na E, i na Win 7 nie uruchamia się Neostrada- pomocy.
Zenek, 15 stycznia 2009, 19:46
Mam pytanie. Zainstalowałem Windows 7, ale go usunełem i chciałbym zainstalować spowrotem XP ale niestety nie moge. Płyta z XP nie startuje mi. Wyświetla się komunikat Boot mgr is missing. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to byłbym zobowiązany.

MGRainer, 16 stycznia 2009, 17:35
Link można spokojnie pobrać także FlashGetem.

Punisher2000, 17 stycznia 2009, 14:34
@Zenek - http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/3637,Microsoft_jak_skonfigurowa%C4%87_Neostrad%C4%99.aspx @MGRainer - w BIOS-ie przestaw kolejność bootowania, tak żeby czytnik DVD występował przed dyskami twarydmi.
Adam Stępień, 18 stycznia 2009, 18:03
Windows 7 nie zainstalowal sie .
wypalilem plytke i nic, 19 stycznia 2009, 21:22
Z gier mi dziala tylko World of warcraft ... hmm coś tu blizzard grzebal xD

Futri, 20 stycznia 2009, 00:13
@Futri bzdura, więcej gier działa, poszukaj na idg, Crysis, FarCry2 itd, itd...

and, 20 stycznia 2009, 17:51
Witam, czy orientujecie sie dlaczego w kńcowej fazie instalacji po kolejntm restarcie ponad godzine jest komunikat " windows starting" i nic sie nie dzieje?dziekuje za pomoc

rr, 27 stycznia 2009, 18:23
MAM PROBLEM!! Skopiowałem na dysk obraz płyty (oczywiście nie sam obraz tylko z wirtualizatora) i mam problem bo zbootowac nie chcę bo jakiś boot error 5 sie pojawia. Prosiłbym o pomoc bo na wirtualnej maszynie się zacina a ja chciałbym to normalnie na kompa.

Muzykal, 1 lutego 2009, 00:40
EEEE Żadna rewelacja,
ociupinke zmieniona Vista , a takie chalo jak by niewiem co to było za cudo, zawiodłem sie  właśnie formatuje 
  jak ktoś liczy na zaskakujące efekty wizualne to nie w W7

Matt, 3 lutego 2009, 14:27
witam.mam pytanie.czy nie ma roznicy w instalowaniu beta se7en z wypalonej plyty a z deamona?czy jak zaladuje obraz do deamona to wszystko pojdzie jak nalezy?bardzo prosze o info :) z gory dzieki.
p.s. jeszcze 5 godzin sciagania i instaluje :D

wojtaszek, 4 lutego 2009, 14:33
kiedy wyjdzie polska wersja tego o to windowsa
???????????????????

todzio, 12 lutego 2009, 11:25
Problem z instalacją.
Witam. Mam problem z czystą instalacją "7" na osobnej partycji. Na
C mam XP. Wszysko przebiega sprawnie do około 80% instalacji. Miarą jest długość paska postępu wyświetlanego na ekranie. W trakcie instalacji kompóter jest restartowany kilka razy. Po kolejnym restarcie uruchamia sie w wyższej rozdzielczości i instalacja przebiega dalej az do momentu wyświetlenia komunikatu że "instalacja będzi kontynuowana po restarcie" po czym uruchamia się Windows7, wyswietla się animowane logo i wyskakuje niebieski ekran błędu sugerujący aby uruchomić system z płyty i wybrać "automatyczną naprawe". Narzędzie to wyświetla komunikat że nie może naprawić. W dzienniku naprawy nie ma błędów, wszystko jest OK. Uruchomienie kompa w trybie awaryjnym kończy się komunikatem że nie można dokończyć instalacji w tym trybie.
W normalnym trybie też nie mogę dokończyć bo wyskakuje wyżej opisany komunikat o błędzie.
Help.
 

Tomek1958, 12 lutego 2009, 14:55
Słuchajcie, pobrałem tego Windowsa, jak zmienić go na .iso? Gdy na końcu w nazwie dodam iso, dalej zostaje .zip, o co chodzi? Proszę o pomoc! i z góry dzięki ;)
Tomaszek, 21 kwietnia 2009, 15:16
nie zainsrtalujesz starszy system na młodszy muszisz najpierw sevena a później xp ze sterownikami sata tak samo jak z vistą zapraszam na poradnik o tym zrobiony przezemnie http://www.youtube.com/watch?v=VDHoCNv1NWA&feature=channel_page tam jest mowa o viście ale o seven też może być:)

kundelek, 20 sierpnia 2009, 08:58
Mam problem z pobraniem klucza do windows7.

Konio252, 21 sierpnia 2009, 22:58
jak zainstalować windows7 krok po kroku: http://www.chip.pl/artykuly/porady/2009/10/przewodnik-po-instalacji-windows-7
takaja, 31 października 2009, 15:20
jak zainstalować tego windowsa 7??
domino2009, 22 marca 2010, 15:01
klikam na pobierz plik i jakaś strona sie wyswitla ze podac emaila , hasło itd ... ;/ . Jak sciagnać ??? Prosze o szybką odp ale link do dwonload .
brandon1995, 31 maja 2010, 18:10

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.