Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Składniki

Składniki

Paint 3D – co, gdzie i jak?

Damian Lisak
24 lutego 2017
12 288
Odsłony
Damian Lisak
24 lutego 2017
12 288
Odsłony

Paint, czyli aplikacja towarzysząca systemowi Windows od wielu lat, doczekała się nowej odsłony – Paint 3D. Teraz mamy możliwość tworzenia w prosty sposób trójwymiarowych dzieł, którymi będziemy mogli dzielić z się innymi. Ale jak się do tego zabrać? Od czego zacząć? Tym nie musicie się martwić, postaramy się Wam wytłumaczyć w jaki sposób obsługiwać nową wersję aplikacji Paint, aby zabawa stała się prostsza i przyjemniejsza.


Najlepsze aplikacje graficzne dla Windows 10

Krzysztof Sulikowski
25 października 2016
2 176
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 października 2016
2 176
Odsłony

W ramach przeglądu najlepszych naszym zdaniem (i zdaniem użytkowników Sklepu Windows) aplikacji dla Windows 10 wzięliśmy dziś pod uwagę programy dla fotografów - tych amatorsko zajmujących się zdjęciami, jak i bardziej zaawansowanych. Najlepsze aplikacje graficzne dla Windows 10 to jednak nie tylko edytory typowo fotograficzne, ale również narzędzia kreatywne, które nacisk kładą naprzykład na tekst, odręczne szkicowanie lub zabawę w remiksowanie. W czym najlepiej obrabiać zdjęcia? Dowiecie się tego z naszego zestawienia!


Testujemy wczesną wersję Paint Preview dla Windows 10

Krzysztof Sulikowski
10 października 2016
2 056
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 października 2016
2 056
Odsłony

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o nowej wersji słynnego narzędzia Paint, które towarzyszy użytkownikom od pierwszych wydań systemu Windows. Paint Preview - bo taką nazwę przyjmuje nowa aplikacja - to specjalne wydanie edytora, którego z klasycznym, prostym Paintem łączy tylko nazwa i... wydawca. Microsoft szykuje bowiem aplikację uniwersalną ze wsparciem dla grafiki 3D i ekranów dotykowych. Wczoraj widzieliśmy to jedynie na zrzutach ekranu. Dziś do sieci wyciekła wczesna wersja aplikacji, którą postaramy się uruchomić!


Poczta w Windows 10

Łukasz Klimkiewicz
14 lipca 2015
44 603
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
14 lipca 2015
44 603
Odsłony

Po tym jak Windows 8 i 8.1 zebrały niskie recenzje przede wszystkim ze względu na interfejs i aplikacje Modern, Microsoft planując Windows 10 postanowił w bardzo dużym stopniu przeprojektować nie tylko interfejs całego systemu, ale też wygląd aplikacji dostarczanych wraz z systemem. Aplikacje Poczta, Kalendarz czy Kontakty w Windows 8 i 8.1 były toporne i na pierwszy rzut oka sprawiały wrażenie, jakby były zaprojektowane stricte pod kątem urządzeń dotykowych. Taki też był tego cel, ale praca z tymi aplikacjami za pomocą myszki wydawała się być dziwna i dosyć męcząca. Dlatego teraz, w Windows 10, aplikacje dostarczane z systemem mają nowy wygląd - bardziej przejrzysty, bardziej elegancki i przypominający klasyczne aplikacje, w których praca myszką jest przyjemna.


Poznajemy aplikację 3D Builder

Krzysztof Kapustka
10 czerwca 2015
7 544
Odsłony
Krzysztof Kapustka
10 czerwca 2015
7 544
Odsłony

Prezentując po raz pierwszy Windows 10 w styczniu tego roku, a później podczas kolejnych sesji technicznych tegorocznej konferencji BUILD, Microsoft obiecał nam zaimplementować w tym systemie natywne wsparcie dla technologii druku przestrzennego. Nie jest to jednak wcale pierwszy krok korporacji w kierunku wsparcia druku 3D, jako że aplikacja Microsoftu umożliwiająca projektowanie i drukowanie utworzonych w niej obiektów dostępna jest już od dawna na Windows 8.1. Mowa tu oczywiście o aplikacji uniwersalnej Microsoft 3D Builder.


Cortana wychodzi poza platformę Windows

Krzysztof Sulikowski
28 maja 2015
3 213
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
28 maja 2015
3 213
Odsłony

Cortana została po raz pierwszy zaprezentowana na początku kwietnia 2014 r. podczas oficjalnej zapowiedzi Windows Phone 8.1. Od tego czasu dała się dobrze poznać użytkownikom "Mobilnych Okienek", a wktórce później także desktopowego Windows 10. Asystentka była dotąd ściśle powiązana z ekosystemem Windows, a wszelkie plany jej konwersji na inne platformy pozostawały jedynie w sferze spekulacji lub prób tworzenia nieoficjalnych "odpowiedników" o dość szczątkowej funkcjonalności. Choć kilka miesięcy temu wydawałoby się to nieprawdopodobne, Cortana trafi na iOS i Androida. To już fakt.