Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17120 w Fast Ring

Windows 10 Redstone 4 z nowym buildem 17120 w Fast Ring

Krzysztof Sulikowski
13 marca 2018
900
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
13 marca 2018
900
Odsłony

Przed nami ostatnia porcja nowości w ramach marcowego Patch Tuesday, na który nietypowo załapała się nowa kompilacja 17120 systemu Windows 10 Insider Preview. Mimo schyłku fazy rozwojowej Spring Creators Update na liście znalazły się nie tylko poprawki błędów, ale też kilka nowości funkcjonalnych dla Windows Defender Application Guard. Oprócz całkiem nowej kompilacji dziś ukazał się również obraz ISO jej poprzedniczki o numerze 17115. Dokładne listy nowości i link do pobrania obrazu znajdziecie poniżej.

Windows 10 build 17120, Spring Creators Update ISO build 17115

Spring Creators Update w formie nowego obrazu ISO

Po ponad pół roku od oficjalnego rozpoczęcia prac rozwojowych Spring Creators Update znalazł się w stadium umożliwiającym ponowne wypuszczenie go w Slow Ring. Tyczy się to oczywiście kompilacji 17115. Cechuje ją ponadto inna ważna rzecz - jest w zasadzie pozbawiona znanych błędów i problemów. W zeszły piątek Microsoft obiecał wypuszczenie jej obrazu ISO na na początku tego tygodnia i oto jest! Pierwszy obraz ISO od czasu listopadowego 17025 można pobrać w trzech wersjach:

 • Windows 10 Insider Preview
 • Windows 10 Insider Preview Enterprise
 • Windows 10 Insider Preview Home China

Obraz ISO pobierzemy bezpłatnie z oficjalnej strony Windows Insider Preview Downloads. Wystarczy zalogować się za pomocą konta Microsoft, wybrać edycję, język oraz wersję. Zostanie wówczas wygenerowany bezpośredni link do pobrania obrazu.

Lista zmian w kompilacji 17120 dla PC

Windows Defender Application Guard (WDAG)

Poprawki wydajności: jak pisze Dona Sarkar, zespoły w Microsoft nieustannie pracują, by poprawiać wydajność dla użytkowników i nie inaczej postępuje zespół odpowiedzialny za WDAG. W nadchodzącej aktualizacji funkcjonalnej zauważyć więc mamy poprawiony czas uruchamiania Application Guard. "Uczyniliśmy proces startu lżejszym i szybszym, co zapewni naszym użytkownikom lepsze doświadczenie dostępu do Microsoft Edge w Windows Defender Application Guard" - wyjaśnia szefowa programu Insider.

Pobieranie plików na hosta: jedną z rzeczy, o które prosili użytkownicy Dziesiątki w swoim feedbacku, było umożliwienie pobierania plików z WDAG na hosta. Tworzyło to wcześniej rodzaj niespójnego doświadczenia w Edge, jako że pliki ciągle tkwiły w kontenerze. W tym wydaniu Dziesiątki użytkownicy mogą włączyć funkcję pobierania plików z sesji przeglądania WDAG do systemu plików będącego gospodarzem. Funkcja jest dostępna tylko w edycji Enterprise i, aby działała, musi zostać aktywowana przez użytkownika. Gdy zostanie już włączona, użytkownicy będą mogli pobierać pliki do podfolderu utworzonego w Pobranych, skąd można ich używać w systemie-hoście. By z tego korzystać, należy spełnić trzy warunki:

 • Najnowsza kompilacja Windows 10 Enterprise RS4,
 • Włączona funkcja Windows Defender Application Guard,
 • Skonfigurowane zasady izolacji sieci.

Następnie uruchamiamy Edytor lokalnych zasad grupy (gpedit.msc) i klikamy kolejno: Szablony administracyjne > Składniki systemu Windows > Windows Defender Application Guard. Tam odnajdujemy ustawienie o nazwie Allow files to download and save to the host operating system from Windows Defender Application Guard, klikamy je dwukrotnie, zaznaczamy Włączone i zatwierdzamy przyciskiem OK.

Gdy ustawienie zostanie włączone, możemy pobierać pliki w sesjach Edge z udziałem WDAG. Będą one trafiać do folderu Untrusted files w Pobranych. Microsoft ostrzega jednak, że z otwieraniem pobranych plików w systemie-hoście wiąże się ryzyko, ponieważ nie podlegają już one sandboksowi.

Windows Defender System Guard: Microsoft pisze o włączonej domyślnie integralności pamięci, co stanowi kolejny krok w podnoszeniu ochrony Windows Defender System Guard. Szczegóły znajdziemy na blogu Microsoft Tech Community.

Poprawki i inne zmiany w kompilacji 17120 dla PC

 • Jeżeli proces w Menedżerze zadań jest zawieszony lub posiada podległy mu zawieszony proces, w jego komórce Stan znajdzie się ikona, która będzie na to wskazywać;
 • Rozwiązano problem z oknem dialogowym UAC, które mogło się nie renderować w kilku ostatnich buildach;
 • Rozwiązano problem z wysypującym się OneNote, gdy użytkownik próbował manipulować elementami za pomocą drag-and-drop;
 • Rozwiązano problem z wysypującą się klawiaturą dotykową po skierowaniu jej uwagi na pola hasłowe;
 • Poprawiono wydajność myszy Bluetooth podczas ogólnego obciążenia systemu;
 • Rozwiązano problem z ahmarską klawiaturą dotykową, niedziałającą w aplikacjach Win32.

Znane błędy i problemy w kompilacji 17120 dla PC

 • Kompilacja 17120 sama w sobie nie zawiera żadnych znanych błędów i problemów, jednak występują one w Windows Mixed Reality:
  • Microsoft bada sprawę spadku wydajności Windows Mixed Reality na laptopach hybrydowych w tej kompilacji;
  • W niektórych przypadkach aplikacje dołączone do Windows nie będą uruchamiać się w WMR, a nowo umieszczone hologramy okażą się puste. Ponowne uruchomienie WMR powinno rozwiązać problem;
  • WMR wysypie się, gdy uruchomimy Sklep z poziomu Filmów i TV, a następnie zamkniemy obie aplikacje;
  • Na laptopach z hybrydowym GPU wideo w 360º nie będzie się renderować w Microsoft Edge, niemniej jednak dźwięk będzie nadal szłyszalny;
  • 360 Viewer nie uruchamia się z poziomu aplikacji Microsoft Store po kliknięciu przycisku Uruchom, gdy zainstalowaliśmy wcześniej rozszerzenie 360 Viewer dla Microsoft Edge. Problem można obejść, ręcznie uruchamiając Edge, a następnie rozszerzenie 360 Viewer.

Źródło: Microsoft

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.