Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Użyteczność

Użyteczność

Rodzaje licencji Microsoft

Autor: Łukasz KlimkiewiczOpublikowano: 4 czerwca 2013Odsłony: 49 791

Kupując nowy komputer lub nowy system operacyjny czy pakiet biurowy, wielu klientów zwraca uwagę tylko na potwierdzenie oryginalności nabytego oprogramowania. Za każdym zakupionym programem kryją się warunki, na których są one sprzedawane i udostępniane. Przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiedzi na pytanie ‘Czym jest licencja?’ i ‘Co sprzedaje firma Microsoft?’.


Jak stworzyć bootowalną płytę z antywirusem?

Autor: Radosław PietrowskiOpublikowano: 27 kwietnia 2013Odsłony: 23 812

Zamiast od nowa zainstalować system po zainfekowaniu wystarczy uruchomić program antywirusowy przygotowany wcześniej na bootowalnej płytce CD. Bootowalnego antywirusa możemy przygotować też na pamięci przenośnej, jednakże takie rozwiązanie ma pewną wadę – pendrive najczęściej służy do przenoszenia plików, czasem bardzo dużych, wobec czego niektórzy taką operację mogliby powtarzać wielokrotnie. Oczywiście można zakupić do tego celu osobnego pendrive, ale po co, skoro za o wiele mniejsze pieniądze możemy kupić płytę CD.


Brak połączenia z Internetem

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2013Odsłony: 114 218

Internet jest bardzo powszechnym narzędziem pracy, komunikacji z innymi, źródłem informacji, rozrywki, krótko mówiąc dla wielu użytkowników stanowi nieodłączną sferę życia. Brak połączenia z siecią stanowi spory problem, dlatego artykuł ten ma przybliżyć użytkownikom jakie mogą być przyczyny oraz jak je rozwiązać i zapobiec ponownemu ich powstaniu w przyszłości.


Komputer się restartuje

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2013Odsłony: 30 690

Komputery mają to do siebie, że jak każde urządzenie elektroniczne, czasem przestają funkcjonować prawidłowo. Jednym z najczęstszych problemów natury sprzętowej są następujące po sobie niespodziewane restarty komputera, lub też całkowite wyłączanie się go. Ponieważ przyczyny takich zachowań mogą być różne, a i objawy mogą różnić się nieznacznie, w niniejszym artykule spróbujemy przedstawić najczęściej występujące objawy, jak i przyczyny takiego zachowania komputera. Oczywiście znajdzie się też miejsce na wskazówki, mogące pomóc w sprawnym rozwiązaniu sytuacji.


Windows nie chce się uruchomić - "brak pliku Ntldr"

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2013Odsłony: 365 579

Wiele osób spotyka się często z problemem braku możliwości uruchomienia systemu Windows. Niestety zwykle zdarza się to w najmniej spodziewanym momencie. Najczęściej problem ten spotyka się w chwili, gdy system się zawiesi, a my, sądząc, że to tylko chwilowy błąd, próbujemy zrestartować komputer, wówczas okazuje się, że napotykamy na przeszkodę, bowiem system nie chce się wczytać ponownie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że proces uruchamiania zarówno komputera, jak i systemu przebiega w kilku etapach i na każdym spośród tych etapów można natknąć się na przeszkodę. Warto zapoznać się więc z procesem uruchamiania komputera i systemu, by zyskać pierwsze informacje o tym, gdzie leży problem.


Windows nie chce się uruchomić - komputer nie reaguje po wciśnięciu przycisku POWER

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2013Odsłony: 19 136

W artykule tym przedstawione zostały najczęstsze przyczyny braku reakcji komputera na wciśnięcie przycisku POWER. Autor zawarł w nim także kilka cennych rad, które pomogą nie tylko zdiagnozować konkretną przyczynę, ale także wyjaśnia jak ją usunąć.


Windows XP aktualizuje się przy każdym włączeniu

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 lutego 2013Odsłony: 18 684

Wielu użytkowników wysłużonego już systemu Windows XP borykają się z problemem ciągłych aktualizacji systemowych. System włącza się, instaluje aktualizacje, wyłącza się, instaluje aktualizacje. I albo kończy instalację, wyłącza się i potem przy kolejnym wyłączaniu dokonuje instalacji tych samych aktualizacji; albo zapętla się na instalacji i jedynie sprzętowe wyłączenie komputera przerywa ten problem. Statystycznie, problem ten występuję najczęściej u posiadaczy systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3, jednakże pojedyncze przypadki odnotowano także w systemach ze starszą wersją SP, jak i bez niej.


Outlook.com vs. Gmail: Która poczta jest lepsza?

Autor: Łukasz KlimkiewiczOpublikowano: 30 listopada 2012Odsłony: 27 655

Poczta Gmail i Outlook.com to w chwili obecnej największe i najpopularniejsze serwery pocztowe w sieci. Ich rywalizacja może sprowadzić się do porównania komputerów Mac i PC lub napojów Coca-Coli i Pepsi. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej, co oferują obie usługi i która z nich spełnia oczekiwania użytkownika.


Jak uruchomić Wiersz polecenia w kontekście praw administratora?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 3 czerwca 2009Odsłony: 115 942

W wielu przypadkach, kiedy chcemy za pomocą Wiersza polecenia wprowadzić pewne zmiany w usługach czy też funkcjach systemu, niejednokrotnie zmuszeni jesteśmy uruchomić konsolę z uprawnieniami administratora. Klikanie w każdej takiej sytuacji prawym przyciskiem myszki skrót programu Wiersza polecenia i wybieranie polecenia Uruchom jako administrator, staje się kłopotliwe i zabierające niepotrzebnie czas. Poznajmy więc dwa sposoby automatyzujące wyżej wspomnianą operację.


Jak włączyć hibernację w Windows Vista?

Autor: Łukasz CierpiałOpublikowano: 17 marca 2009Odsłony: 25 918

Dokonując oczyszczania dysku twardego poprzez funkcję dostępną we właściwościach partycji systemowej komputera, niekiedy usuwany jest między innymi plik odpowiedzialny za hibernację. Po wykonaniu takiej operacji zdarza się, iż funkcja bezpośrednio związana ze stanem hibernacji zostaje dezaktywowana, przez co nie jest dostępna zarówno w menu Start jak i w Opcjach zasilania, a także w oknie dialogowym Zamykanie systemu Windows.


Czym jest folder WinSxS?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 27 lutego 2009Odsłony: 243 032

Obserwując objętość poszczególnych katalogów w obrębie systemowej partycji i przy okazji szukając pewnych oszczędności zajmowanego przez nich miejsca, zapewne poczujemy wzmożoną ciekawość napotykając na folder o nazwie winsxs zlokalizowany w głównym katalogu systemu Microsoft Windows Vista – C:\Windows. Jego rozmiar już zaraz po instalacji świeżej kopii systemu może przyprawić o niemały zawrót głowy, ponieważ wynosi około 5GB, a z czasem znacznie się rozrasta. Tajemnicza lokalizacja budzi tym większe zaciekawienie, że jej rozmiar jest znacznie większy od odpowiednika z Windows XP. Czemu więc on tak naprawdę służy? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie.


Jak definitywnie usunąć plik z dysku?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 25 lutego 2009Odsłony: 97 855

Wśród wielu programów, umożliwiających trwałe usuwanie danych, znajduje się narzędzie SDelete z pakietu Microsoft SysInternals, zapewniające pewność bezpowrotnego usunięcia danych, czego niestety nie oferują funkcje systemowe. Przykładowo, przenosząc plik do kosza, a następnie opróżniając jego zawartość, chcielibyśmy mieć pewność, iż wszystkie dane, które usunęliśmy zniknęły na zawsze, uniemożliwiając tym samym ich ponowne przywrócenie.


Jak naprawić gadżet Pogoda w Windows Vista PL?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 22 lutego 2009Odsłony: 35 904

Po instalacji polskiej wersji systemu Microsoft Windows Vista, ciekawy jak i wyjątkowo przydatny gadżet Pogoda niestety nie funkcjonuje. Objawia się to informacją Usługa jest obecnie niedostępna w tym języku lub regionie.


Jak rozwiązać najczęstsze błędy podczas instalacji SP1 dla Visty?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 20 lutego 2009Odsłony: 16 520

Niezwykle ważną zasadą wspomagającą bezpieczną pracę z niemalże każdym programem jest posiadanie możliwie jak najbardziej aktualnej jego wersji. Przyczyn takiego podejścia do sprawy jest wiele, natomiast jedną z najpoważniejszych jest fakt, że nowsze wersje oprogramowania są pozbawione wielu dziur bezpieczeństwa, które w przeszłości powodowały szereg problemów. Nie inaczej jest w przypadku systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista.


Jak sprawdzić zajętość dysku przez maile w Outlooku?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 9 lutego 2009Odsłony: 22 839

Korzystając z poczty elektronicznej za pomocą programu Microsoft Office Outlook 2007 zapewne doświadczyliśmy, że wraz ze zwiększaniem się ilości otrzymywanych i wysyłanych wiadomości e-mail, ubywa miejsca na dysku twardym. Sytuacja ta nie byłaby zbyt kłopotliwa, gdyby wszystkie e-maile zawierały wyłącznie tekst. Jednakże duża część wiadomości, które odbieramy, zawiera objętościowe załączniki, czy to w postaci plików graficznych, czy dokumentów. Warto zatem znać dokładną przestrzeń dyskową, jaką wykorzystują wiadomości zgromadzone w programie. Zobaczmy więc jak tego dokonać.


Jak pozbyć się niechcianych pasków narzędzi w Internet Explorerze?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 5 lutego 2009Odsłony: 12 951

Z czasem, kiedy instalujemy dodatkowe programy i narzędzia, do przeglądarki dodawane są paski narzędziowe. Dla większości zbędne, zaśmiecające interfejs i obciążające program. Dla nielicznych przydatne, dodające nową funkcjonalność. Tak czy inaczej powinniśmy wiedzieć, że zawsze istnieje możliwość wyłączenia pasków toolbar, albo to deinstalując je z poziomu Panelu sterowania, albo wyłączając w Internet Explorerze. Zobaczmy więc jak tego dokonać.


Czym jest folder Prefetch?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 30 stycznia 2009Odsłony: 107 980

System Microsoft Windows XP, a w szczególności Windows Vista korzystają z ciekawego rozwiązania, jakim jest folder Prefetch zlokalizowany na dysku systemowym, w katalogu Windows. Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie: za co odpowiada ten folder? Pytanie nurtujące, a w szczególności dlatego, że czasem folder Prefetch zajmuje kilkaset megabajtów przestrzeni dyskowej. Czy jest sens kasować jego zawartość?


"Program Outlook nie został poprawnie zamknięty"

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 28 stycznia 2009Odsłony: 98 894

Jedną z przypadłości, które często stają się udziałem użytkowników Microsoft Office Outlook jest wyświetlanie wraz z każdorazowym startem aplikacji komunikatu następującej treści: Program Outlook nie został poprawnie zamknięty. Przyczyn takiego zachowania popularnego programu pocztowego może być co najmniej kilka, jednakże najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się być niepoprawne zwolnienie pliku bazy danych wiadomości w pliku PST.


Jak zablokować kopiowanie danych na pendrive?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 22 stycznia 2009Odsłony: 22 366

Często odwiedzają nas znajomi, którym niejednokrotnie zezwalamy na korzystanie z komputera. Zwykle na dysku twardym posiadamy cenne i poufne dane, które nie chcielibyśmy aby trafiły w niepowołane ręce. Znajomi, których nie zawsze jesteśmy w stanie dopilnować mogą podłączyć do komputera pamięć przenośną pendrive i skopiować wybrane pliki. Istnieje jednak sposób, aby temu zaradzić. Najlepiej zablokować kopiowanie danych na pendrive. Zobaczmy jak tego dokonać.


Jak zmienić domyślny folder dla instalacji nowych programów?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 17 grudnia 2008Odsłony: 114 424

Każdy nowo instalowany program jest domyślnie umieszczany w katalogu Program Files na partycji systemowej. Aczkolwiek wielu użytkowników często przeprowadza proces reinstalacji systemu wraz z formatowaniem dysku systemowego. W takiej sytuacji dobrze by było, gdyby wszystkie programy były ulokowane na osobnej partycji. Problem ten pojawia się również w momencie, kiedy na dysku systemowym zaczyna brakować miejsca.


Jak uzyskać dostęp do dysku exFat w Windows XP?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 2 grudnia 2008Odsłony: 92 426

Dodatek Service Pack 1 dla Windows Vista wprowadza obsługę stosunkowo nowego, aczkolwiek na razie niezbyt popularnego systemu plików stworzonego przez Microsoft. Mowa tutaj o exFAT (ang. Extended File Allocation Table) znany również jako FAT64. Jest to następca wiekowego już FAT32, ale używanego wciąż z powodzeniem na setkach milionów komputerów. Wspomniany system plików wprowadza mnóstwo usprawnień w stosunku do swojego pierwowzoru, rozwiązując przy tym wiele problemów, które ograniczały jego funkcjonalność.


Jak przywrócić napędy w oknie Komputer?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 39 815

Masz problem z niewidocznymi czytnikami CD-ROM/DVD w Mój Komputer? Ta porada pozwoli Ci przywrócić zaginione urządzenia na swoje miejsce.


Jak aktywować sekretne konto Super Administratora?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 101 872

Główne konto Super Administratora w Windows Vista jest domyślnie zablokowane. Chcesz dowiedzieć się, jak je aktywować, aby znacznie usprawnić i przyspieszyć zarządzanie swoim systemem?


Jak zmusić system do zapamiętywania konfiguracji folderów?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 17 670

Zmieniasz rozmiar okna, ustalasz ulubiony widok okienek, a po jakimś czasie wszystko jakby zostało zignorowane i musisz to czynić ponownie. I tak w kółko. Jeżeli chcesz to zmienić, musisz sięgnąć po edytor rejestru i dokonać małych modyfikacji, a problem tracenia konfiguracji folderów zniknie.


Jak dodać obsługę zakładek w Eksploratorze Windows?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 12 731

Zakładki w przeglądarce - żadna nowość. Zakładki w eksploratorze Windows - do zrobienia! Dowiedz się, jak przeglądać kilka folderów pogrupowanych w karty. 


Jak wyłączyć dymki przy trayu?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 13 932

Programy oraz systemowe narzędzia umieszczone w systemowym pasku powiadomień najczęściej nie dają o sobie znać w jakikolwiek sposób. Działają spokojnie w tle, a obecność ikony w trayu pozwala nimi sterować tylko wtedy, gdy mamy taką potrzebę. Występują jednak takie sytuacje, w których zainstalowane aplikacje wyświetlają popularne dymki z różnymi informacjami. Niektóre z tych powiadomień mogą być naprawdę nieistotne, przez co stają się po jakimś czasie wielce denerwujące. Taka sytuacja może zaistnieć na przykład, gdy bardzo często podłączamy do komputera przenośne pamięci, lub inne urządzenia. System raportuje przy tej okazji wykrycie nowego sprzętu i wyświetla baloontip (z ang. balonik z podpowiedzią). Spróbujmy w takim razie wyłączyć tą funkcjonalność.


Jak dodać polski słownik do Poczty systemu Windows Live?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 35 071

Czy wiedziałeś o tym, że korzystając z programu Poczta systemu Windows (Windows Mail), możesz sobie włączyć sprawdzanie pisowni pod kątem języka polskiego? 


Jak dostosować menu Wyślij do?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 17 314

Kiedy klikniemy prawym przyciskiem myszy na dowolny plik, to pojawi się opcja "Wyślij do". Okazuje się, że występujące tu opcje można konfigurować i dzięki temu np. dodać sobie możliwość wysyłania pliku do Notatnika i przeglądania go w trybie tekstowym.


Jak ustawić widok listy dla elementów Pulpitu Windows XP i Windows Vista?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 8 710

Przekonaj się, w jaki sposób osiągnąć ciekawy efekt ustawienia widoku Listy dla elementów gromadzonych na pulpicie. Mała podpowiedź: normalnie Windows Vista nie oferuje takiej opcji.


Jak zmienić ekran logowania na styl znany z Ubuntu?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 13 538

Styl logowania znany z Ubuntu ma swoje niewątpliwe zalety, ale na szczęście można go wprowadzić w Windows Vista. Drobna modyfikacja rejestru i osiągamy zamierzony efekt.


Jak wyświetlać obrazki zamiast X w Microsoft Outlook?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 23 349

Otrzymujemy telefon od znajomych, że właśnie wrócili z wakacji, wraz z setki zdjęć zrobionych podczas zwiedzania interesujących miejsc. Uruchamiamy program pocztowy Microsoft Office Outlook 2007, ale pojawia się problem - zamiast zdjęć widzimy czerwone X. Co jest grane?


Jak otworzyć pliki DOCX, XLSL, PPTX w Microsoft Office 2003?

Autor: Mariusz SadowskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 96 220

Kolega z pracy podsyła nam plik dokument.docx albo prezentacja.pptx lub arkusz.xlsx. Nie możemy go otworzyć w naszym pakiecie Microsoft Office. Dlaczego? Ponieważ format tych plików jest zgodny z Microsoft Office 2007, a my posiadamy starszą wersję pakietu. Jeszcze nic straconego. Wystarczy zainstalować specjalny dodatek i już możemy otwierać i zapisywać pliki w nowym formacie.


Jak ustawić głośność dźwięku dla danego programu?

Autor: Andrzej StolarczykOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 41 516

Oglądamy film na DVD. Zwykle dźwięk na nośnika wideo jest bardzo cichy, dlatego musimy zwiększyć głośność w systemie, aby można było zrozumieć dialogi. Jednakże włączone mamy Gadu-Gadu i akurat czekamy na jakąś ważną wiadomość od znajomego lub znajomej, dlatego nie wyłączyliśmy ani komunikatora ani dźwięku przychodzącej wiadomości. Jesteśmy coraz bardziej wciągnięci w fabułę filmu i nagle wielki huk. Otrzymaliśmy wiadomość od znajomego! Takie sytuacje zdarzają się wielokrotnie i są bardzo denerwujące. Co zrobić w takim wypadku?


Jak wyeksportować ustawienia sieci bezprzewodowej?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 27 838

Często zmieniasz miejsce pracy i skonfigurowałeś wiele sieci bezprzewodowych? Zapisz te informacje, tak abyś po ponownej instalacji nie musiał ich na nowo wprowadzać.


Jak zaimportować ustawienia sieci bezprzewodowej?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 11 609

Zapisałeś do pliku ustawienia sieci WiFi i po awarii systemu chciałbyś je przywrócić? Nic prostszego! Ta porada pomoże Ci wykonać wymagane w tym celu kroki.


Jak nagle wstrzymać zamykanie lub restartowanie systemu?

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 17 399

Bywa czasami tak, że po zakończeniu procesu instalacji uaktualnień lub odinstalowania jakiegoś programu proszeni jesteśmy o ponowne uruchomienie systemu operacyjnego. Zgadzamy się na tą operację i po chwili widzimy, że zamykają się inne uruchomione aplikacje, z którymi właśnie pracujemy, a komputer się zamyka. Co zrobić, aby zapobiec takiej sytuacji? Najprościej jest utworzyć skrót, którego użycie przerwie nagłe resetowanie komputera.


Jak włączyć do Mapy Sieci komputery z Windows XP?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 21 850

Standardowo Windows Vista nie potrafi zbudować pełnej Mapy Sieci, uwzględniając przy tym komputery z zainstalowanym Windows XP. Sprawę rozwiązuje doinstalowanie specjalnego protokołu. Jakiego? Dowiesz się, czytając tę poradę.


Jak doinstalować brakujące pliki pomocy po instalacji SP1?

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 56 827

Mało kto o tym wie, ale faktem jest, że jeżeli instalowałeś SP1 dla Windows Vista i go pobrałeś ze stronki Microsoftu, to zostałeś ograbiony z potężnej bazy wiedzy i zasobów pomocy systemu Windows. Chcemy pokazać Ci, jak doinstalować tę zawartość, która została dołączona tylko w przypadku Service Packa zintegrowanego z produktem na półce sklepowej.


Jak zmienić rozmiar partycji bez utraty danych?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 223 943

Podzieliłeś dysk na partycje, ale z czasem okazuje się, że na jednym z nich przydałoby się więcej miejsca (np. C:/). Jeżeli masz Vistę, to nie musisz sięgać po żadne zewnętrzne aplikacje jak PartitionMagic, bo narzędzie wbudowane w system pozwoli Ci pozmieniać rozmiar partycji i to bez utraty danych.


Jak sprawdzić klucz produktu użytkowanego systemu?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 209 686

Jeżeli w nasze ręce dostanie się komputer z systemem Windows, to przy pomocy pewnej aplikacji można łatwo ustalić, jaki klucz produktu był wprowadzany do jego instalacji. Jak to zrobić?


Jak dodać opcję Przenieś do i Skopiuj do w menu kontekstowym?

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 66 285

Porada dla osób, które często przenoszą pliki lub katalogi między różnymi lokalizacjami. Pokażemy Ci, jak do menu kontekstowego (wywoływanego prawym przyciskiem myszy) dodać opcję "Skopiuj do" i "Przenieś do".


Jak zminimalizować Pocztę systemu Windows do traya?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 listopada 2008Odsłony: 12 905

Nie ukrywajmy, że "Poczta systemu Windows" ("Windows Mail") nie ma istotnej funkcji - minimalizacji do traya, dzięki czemu bez zbędnego zamykania aplikacji okno główne aplikacji ukrywane jest w zasobniku systemowym, a w momencie otrzymania nowej wiadomości stosowne powiadomienie wyświetlane jest na dole ekranu.


Jak zmniejszyć obrazek w Windows Vista?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 17 września 2008Odsłony: 9 435

Standardowo system Microsoft Windows Vista nie jest wyposażony w żadne narzędzie, które umożliwiałoby zmianę rozmiaru grafiki. Pozostaje zatem korzystanie z dodatkowych narządzi, chociażby z Microsoft Office Picture Manager. Jednakże istnieje pewien, trochę wymagający czasu, sposób na zmniejszenie plików graficznych z wykorzystaniem programów, w które domyślnie wyposażony jest Windows Vista. Zobaczmy zatem jak tego dokonać.


Jak odinstalować wizualizacje Windows Media Player?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 15 września 2008Odsłony: 19 896

Zapewne wielu użytkowników systemu Microsoft Windows na co dzień korzysta z programu Windows Media Player 11 w celu słuchania muzyki. Aby umilić sobie te chwile, instalujemy często dodatkowe wizualizacje, które generowane są ze zmiennymi efektami w rytm muzyki. Wiadomo, że domyślne, w które wyposażony jest program, z czasem się nudzą, pomimo, iż jest ich kilkadziesiąt.


Jak rozwiązać problemy z głośnikami 5.1 w Viście?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 11 września 2008Odsłony: 48 178

Zapewne wielu posiadaczy sześciokanałowego zestawu głośników komputerowych zna problemy występujące w systemie Microsoft Windows Vista z dźwiękiem przestrzennym. Objawiające się nie działaniem wszystkich głośników przy słuchaniu muzyki MP3, czy też oglądaniu filmów w formacie DivX. Jednakże problem nie stoi po stronie ani sprzętu, ani systemu, a u źródła dźwięku.


Jak szybko przejmować na własność pliki i foldery?

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 24 sierpnia 2008Odsłony: 17 583

Często podczas pracy z systemem Windows Vista bywa tak, że nie możemy otrzymać dostępu do pewnego pliku lub folderu. Warto więc dodać opcję do menu kontekstowego tak, aby mieć szybki dostęp do funkcji, która umożliwi uzyskać odpowiednie prawa. Normalnie proces ten zabiera dosyć dużo czasu, gdyż w celu odnalezienia odpowiedniej opcji musimy przejść przez kilka zakładek.


Jak zmienić informacje o rejestracji systemu?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 23 lipca 2008Odsłony: 10 081

Podczas instalacji systemu Microsoft Windows Vista podajemy informację o tym, kto jest właścicielem systemu. Niekiedy jednak przychodzi potrzeba zmiany tychże danych. Co zatem możemy uczynić? Bowiem wystarczy zmodyfikować dwa wpisy w rejestrze systemowym.


Jak wyłączyć powiadomienia o wymaganym restarcie?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 5 lipca 2008Odsłony: 10 333

Microsoft, tworząc system Windows Vista starał się opracować moduł Windows Update w taki sposób, aby po zainstalowaniu aktualizacji systemowych nie był wymagany ponowny rozruch komputera.


Jak dokładnie zmierzyć czas ładowania systemu?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 3 lipca 2008Odsłony: 30 292

Często słyszymy, czy też czytamy w różnych testach systemów operacyjnych, że oprogramowanie sprawdzane jest pod kątem szybkości uruchamiania. Później sami chcemy dowiedzieć się, jak szybko ładuje się system. Często pomiaru tego dokonujemy przy pomocy zegarka, czy też rzadziej dokładnego stopera.


Jak uzyskać dodatkowe aktualizacje dla Windows?

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 17 września 2007Odsłony: 9 750

Aktualizacja systemu operacyjnego jest bardzo ważną czynnością, o której nie powinniśmy zapominać. Jednakże nie wszystkie uaktualnienia dla Windows są rozprowadzane przez mechanizm Windows Update.