Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Planowanie i wdrażanie

Planowanie i wdrażanie

Instalacja błyskawiczna SQL Server 2016 w edycji Evaluation

Krzysztof Kapustka
22 marca 2017
3 296
Odsłony
Krzysztof Kapustka
22 marca 2017
3 296
Odsłony

Jeśli nie możemy dokonać zakupu pełnej wersji systemu SQL Server 2016, lecz mimo to chcielibyśmy wypróbować ten produkt na swoim serwerze - chociażby w celu zapoznania się z możliwościami tego systemu zarządzania relacyjną bazą danych oraz sposobem działania jego poszczególnych komponentów - możemy zamiast tego pobrać i zainstalować jedną z trzech edycji bezpłatnych.


Instalacja SQL Server 2016 w edycjach Developer i Evaluation

Krzysztof Kapustka
15 marca 2017
2 543
Odsłony
Krzysztof Kapustka
15 marca 2017
2 543
Odsłony

Proces instalacji nowej instancji serwera SQL Server 2016 jest w ogólnym rozrachunku bardzo zbliżony, a niekiedy identyczny jak proces instalacji starszych wersji SQL Server. Przykładowo w stosunku do wersji SQL Server 2014 obecny proces instalacji, poza pewnymi udogodnieniami i dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, różni się w zasadzie jedynie kolejnością poszczególnych kroków instalatora.


Planowanie wdrożenia systemu SQL Server

Krzysztof Kapustka
8 marca 2017
1 409
Odsłony
Krzysztof Kapustka
8 marca 2017
1 409
Odsłony

Poza tworzeniem nowych i obsługiwaniem już istniejących baz danych SQL Server, do podstawowych zadań każdego administratora baz danych należy również instalowanie i konfigurowanie nowych instancji serwera SQL Server na serwerach fizycznych lub wirtualnych. Jak to jednak zwykle bywa w przypadku złożonych i profesjonalnych systemów serwerowych, najważniejszą, a niekiedy również najtrudniejszą fazą w procesie ich wdrażania jest faza planowania, która rozpoczyna się na długo przed tym, zanim jeszcze przystąpimy do etapu instalacji takiego oprogramowania w naszym środowisku. Nie inaczej jest w przypadku systemu zarządzania bazą danych SQL Server, który uchodzi za jeden z bardziej skomplikowanych i jednocześnie rozbudowanych produktów serwerowych, jakie dostępne są obecnie na rynku.