Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Poznaj Office 365 - artykuły

Poznaj Office 365 - artykuły

IT w firmie wkracza w nową jakość - poznajcie historię Microsoft 365

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 12 lipca 2017Odsłony: 943

Nadarzyła się świetna okazja, aby móc napisać nieco więcej niż zwykle nam się zdarza na łamach CentrumXP o usługach biznesowych spod logo Microsoft. O rozwiązaniach dla przedsiębiorców mówi się wiele w kwestii cen, licencjonowania, sposobu utrzymania i wdrażania, a nie za wiele dyskutuje się o tym, czy są nam one potrzebne, po co powstały i w jakim kierunku zmierzają. I od tego muszę zacząć ten długi artykuł, a konkretnie od tego, jak gigant z Redmond widzi pracę w kontekście swoich rozwiązań. Usiądźcie wygodnie i skupcie się, będzie sporo dat i faktów. Zatem przenosimy się do ubiegłego wieku...


Poczta w Office 365

Autor: Łukasz KlimkiewiczOpublikowano: 15 lipca 2015Odsłony: 3 667

Aplikacja Outlook w usłudze Office 365 dla użytkowników domowych to bardzo rozbudowane narzędzie, posiadające możliwość zaawansowanej konfiguracji, co przyczynia się do wzrostu efektywności i przyjemności korzystania z poczty e-mail. Właśnie na temat klienta poczty Outlook traktuje ten tekst. Przedstawimy w nim ogólny zarys programu, elementy interfejsu, funkcje tworzenia nowych wiadomości, zarządzania katalogami, opcje personalizacji, ustawienia takie jak reguły poczty, potwierdzenia odebrania i przeczytania wiadomości, blokowanie adresów, dodawanie własnych zewnętrznych adresów e-mail czy działanie w trybie offline. Jednocześnie jest to pierwsza część serii poświęconej najciekawszym aplikacjom wchodzącym w skład Office 365 dla użytkowników domowych.


Tejstujemy usługę Office Delve

Autor: Łukasz KlimkiewiczOpublikowano: 22 czerwca 2015Odsłony: 1 107

Office Delve to jedna z najnowszych usług produkcji Microsoftu wchodząca w skład pakietu Office 365 dla firm. Office 365 to potężne narzędzie, z którego korzystają największe na świecie przedsiębiorstwa, zatrudniające tysiące pracowników na całym świecie. Przy takiej liczbie osób pracujących z zasobami Office 365, każdego dnia w chmurze OneDrive dla Firm zapisywane są setki zdarzeń, dokumentów, raportów, prezentacji, grafik czy wiadomości. Odnalezienie się wśród takiego ogromu informacji i znalezienie najbardziej interesujących może być żmudne i czasochłonne. Tutaj pojawia się platforma Office Delve, współpracująca z Office Graph. Dzięki połączeniu tych dwóch, użytkownik otrzymuje spersonalizowane dane z Office 365, opracowane pod kątem jego potrzeb, na podstawie wykonywanej w przedsiębiorstwie pracy przez członków zespołu. Krótko mówiąc, Office Delve za nas wyszukuje i segreguje informacje potrzebne nam w wykonywaniu codziennych zadań, a tym samym zwiększa naszą efektywność, co przekłada się na lepsze wyniki pracy całego przedsiębiorstwa.


10 funkcji Office 365, o których możesz nie wiedzieć

Autor: Krzysztof SulikowskiOpublikowano: 19 lutego 2015Odsłony: 4 726

Office 365 to udostępniana na zasadzie subskrypcji wersja słynnego pakietu narzędzi biurowych Microsoftu. Poprzez miesięczny lub roczny abonament użytkownicy otrzymują stały dostęp do najnowszych wersji aplikacji wraz ze wszystkimi aktualizacjami. Czasem w tym gąszczu nowości trudno się odnaleźć. Przygotowaliśmy więc zestawienie dziesięciu funkcji Office 365, które są być może mniej znane, aczkolwiek mogą okazać się niezwykle przydatne. Zapraszamy do lektury!


Zmienianie i resetowanie haseł

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 28 maja 2012Odsłony: 1 946

Administrator w usłudze Office 365 przyda się również w momencie, gdy któryś z użytkowników zapomni swojego hasła logowania do usługi. Procedura zmiany lub resetu hasła jest bardzo prosta i zajmie nam dosłownie chwilę


Dodawanie kolejnych użytkowników

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 22 maja 2012Odsłony: 2 543

Aby w pełni korzystać z usługi Office 365 niezbędne jest utworzenie kont użytkowników wszystkim, którzy będą mieli pracować we wspólnej przestrzeni. Aby utworzyć dodatkowe konta niezbędne będzie skorzystanie z uprawnień konta administratora.


Wiadomości błyskawiczne i spotkania w sieci Web

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 7 maja 2012Odsłony: 2 378

Poczta e-mail, witryna SharePoint, aplikacje Office Web Apps i Microsoft Lync, ostatnia główna zaleta, funkcja i aplikacja, którą omówimy w pierwszej części całego cyklu artykułów poświęconych portalowi Office 365. Czym byłaby współpraca w przedsiębiorstwie, którego pracownicy pracują zdalnie, bez możliwości łatwego organizowania konferencji i rozmów prowadzonych za pomocą Internetu? Portal Office 365 posiada odpowiednie funkcje i narzędzia na to pozwalające, a co najważniejsze ułatwiające współpracę w szeroki rozumieniu tego słowa. A wszystko dzięki jednej jedynej aplikacji: Microsoft Lync.


Udostępnianie dokumentów pracownikom

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 4 maja 2012Odsłony: 2 206

Niewątpliwie jedną z najbardziej przydatnych funkcji witryny SharePoint w portalu Office 365, jest możliwość udostępniania dokumentów i plików. Wykonanie tych operacji jest niezwykle proste, a pozwala utworzyć scentralizowane wirtualne miejsce, innymi słowy - serwer wymiany plików.


Tworzenie obszaru roboczego dla zespołu

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 2 maja 2012Odsłony: 2 016

Jedną z głównych możliwości portalu Office 365, jest strona zespołu działająca w oparciu o witrynę Microsoft SharePoint. Platforma ta działa w chmurze, oznacza to, że mamy do niej dostęp z każdego miejsca na świecie, posiadając wyłącznie komputer, dostęp do Internetu i przeglądarkę internetową.


Office 365 w telefonie komórkowym

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 24 kwietnia 2012Odsłony: 3 311

Portal Office 365 do przede wszystkim dostęp do poczty e-mail, witryny SharePoint oraz komunikatora Lync. Do tych wszystkich funkcji dostęp możemy użyć z poziomu każdego komputera z dostępem do Internetu. Wystarczy tylko przeglądarka internetowa i ewentualnie aplikacja desktopowa Microsoft Lync 2010. Ale co, gdy jesteśmy poza domem, biurem, poza zasięgiem sieci Wi-Fi, czy po prostu nie mamy przy sobie komputera przenośnego? Wystarczy bowiem telefon z systemem Windows Phone! Najnowszy system mobilny Microsoftu, Windows Phone 7.5, jest w pełni integralny z usługami portalu Office 365. Poznajmy je...


Wiadomości e-mail, kalendarze oraz spotkania online

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 19 kwietnia 2012Odsłony: 2 236

Jedną z głównych funkcji wbudowanych w portal Office 365, jest dostęp do poczty działającej w oparciu o serwer Exchange. Dzięki niemu wiadomości są wysyłane i odbierane w czasie rzeczywistym, a ponadto dostęp do skrzynki pocztowej uzyskujemy zarówno za pomocą przeglądarki internetowej, gdziekolwiek na świecie jesteśmy, jak i za pomocą programów pocztowych instalowanych w systemie operacyjnym.


Współpraca z pakietem Office 2010

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 kwietnia 2012Odsłony: 2 508

Korzystanie z zalet portalu Office 365 nie ogranicza się wyłącznie do funkcji i aplikacji dostępnych z poziomu przeglądarki internetowej oraz komunikatora Microsoft Lync. Niektóre funkcje portalu dostępne są także w lokalnie zainstalowanym pakiecie aplikacji Microsoft Office 2010. W takich aplikacjach jak Word, Excel, PowerPoint i innych, możemy uzyskać dostęp do dokumentów zapisanych w usłudze SharePoint, i odwrotnie, tworzone prace w pakiecie biurowym możemy synchronizować z zawartością portalu Office 365. Ponadto z poziomu aplikacji PowerPoint mamy możliwość udostępnienia prezentacji w programie Lync, z kolei program pocztowy Outlook 2010 po konfiguracji z portalem Office 365 poza dostępem do poczty e-mail, pozwala na dostęp do kalendarza, zadań, bibliotek dokumentów, czy nawet spotkań online... Sprawdźmy zatem w praktyce, jak wygląda współpraca portalu Office 365 z popularnym pakietem biurowym.


Instalowanie programu Microsoft Lync

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 12 kwietnia 2012Odsłony: 5 973

Jedną z zalet portalu Office 365, jest dostęp do komunikatora Microsoft Lync 2010, dostępnego w postaci aplikacji lokalnej. Aby z niego móc skorzystać, należy najpierw pobrać odpowiedni plik i następnie zainstalować aplikację w komputerze.


Zmiana obrazu profilu

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 11 kwietnia 2012Odsłony: 2 265

Profil w portalu Office 365 warto wzbogacić o naszą fotografię. Dzięki temu nasi współpracownicy łatwiej rozpoznają nas podczas na przykład korespondencji. Dodanie obrazu do profilu jest bardzo proste.


Zmiana hasła do konta

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 10 kwietnia 2012Odsłony: 1 939

Do swojego konta w portalu Office 365 logujemy się za pomocą identyfikatora (adresu e-mail) oraz hasła, które utworzyliśmy podczas pierwszego logowania. Warto jednak dbać o poziom bezpieczeństwa swoich poświadczeń do konta i cyklicznie zmieniać hasło. Można tego dokonać w bardzo prosty i co najważniejsze szybki sposób.


Nawigacja po głównej stronie portalu

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 6 kwietnia 2012Odsłony: 1 800

Po zalogowaniu się do portalu Office 365, przywitani zostaniemy główną stroną, z poziomu której uzyskamy dostęp do wszystkim najpotrzebniejszych modułów usługi. Oczywiście, zawartość strony jest zależna od tego, czy posiadamy uprawnienia administratora, czy też jesteśmy zwykłym użytkownikiem. Główną stronę omówimy zatem na przykładzie konta administratora.


Konfigurowanie profilu

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 6 kwietnia 2012Odsłony: 1 844

W portalu Office 365 wyróżniamy dwa sposoby personalizacji własnego profilu: ustawienia dla każdego użytkownika, oraz konfiguracja dostępna tylko dla administratora.


Zakup pełnej wersji subskrypcji

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 3 kwietnia 2012Odsłony: 1 824

Gdy zdecydujemy się już na jeden z przedstawionych planów taryfowych Office 365, aby uzyskać nieograniczony dostęp do usługi, należy dokonać zakupu pełnej wersji subskrypcji. Proces ten wymaga od nas jedynie podania danych identyfikacyjnych oraz posiadania karty kredytowej.


Rejestracja konta trial w portalu Office 365

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 17 stycznia 2012Odsłony: 5 514

Zanim zdecydujemy się na zakup jednego z planów usługi Office 365, warto wcześniej zupełnie za darmo przetestować możliwości portalu. Do dyspozycji mamy dwa dwa plany: plan P1 dla specjalistów i małych firm oraz plan E3 dla średnich przedsiębiorstw.


Jakie konto najlepsze dla mojej firmy?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 16 stycznia 2012Odsłony: 3 346

Niejednokrotnie spotkaliśmy się osobami, przedstawicielami i właścicielami przedsiębiorstw, którzy stawali przed trudnym wyborem odpowiedniego planu taryfowego Office 365 dla swojego biznesu. Tak naprawdę wybór nie jest trudny, nawet biorąc pod uwagę kilka różnych planów cenowych oraz możliwości konfiguracji zawartości poszczególnych subskrypcji.


Relacje ze współpracownikami w Microsoft Lync

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 11 stycznia 2012Odsłony: 2 818

Praca zespołowa wiąże się z prowadzeniem i utrzymywaniem ścisłych relacji z członkami zespołu. Microsoft wyszedł więc naprzeciw przedsiębiorcom, tworząc kombajn do komunikacji zespołowej - Microsoft Lync


Możliwości internetowego pakietu Office Web Apps

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 10 stycznia 2012Odsłony: 2 733

Kreowanie pism, wykonywanie kosztorysów, prezentacji produktów, czy zwyczajnych notatek, to codzienność każdej pracy biurowej. Do tych celów zwykle używa się aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft Office, bądź konkurencyjnych rozwiązań. Jednak wadą takiego rozwiązania jest konieczność zakupu pakietu oprogramowania... Microsoft postanowił zniwelować wymienione cechy, tworząc pakiet Office Web Apps.


Efektywna praca w chmurze

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 13 października 2011Odsłony: 5 430

Do niedawna praca zespołu nad wspólnym projektem wymagała fizycznych spotkań w siedzibie firmy. Ewentualnie proces tworzenia jednego projektu można było konsultować za pośrednictwem telefonów stacjonarnych i komórkowych. W chwili upowszechnienia się Internetu, do tego wszystkiego doszła jeszcze komunikacja e-mail, czy za pośrednictwem internetowym komunikatorów. Jednak to wszystko zmniejszało efektywność pracy, wydłużało czas realizacji projektu, co w konsekwencji zwiększało koszty ponoszone przez firmę. Dowiedz się czym jest Cloud computing...


Czym jest Office 365?

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 10 października 2011Odsłony: 5 123

Microsoft wyszedł na przeciw firmom, tworząc coś więcej! Microsoft Office 365 to internetowa usługa, w pełni działająca w chmurze obliczeniowej, oferująca wiele narzędzi do współpracy, utrzymywanie kontaktów i prowadzenia dokumentów w firmach, zarówno małych, jak i nawet międzynarodowych korporacjach...