Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Tworzenie projektu za pomocą listy zadań

Tworzenie projektu za pomocą listy zadań

Wojciech Błachno
28 marca 2018
2 397
Odsłony
Wojciech Błachno
28 marca 2018
2 397
Odsłony

Usługa SharePoint pozwala na zarządzanie projektami, podobnie jak w Microsoft Project. W SharePoint dostępne są opcje znane z Microsoft Project, lecz są one jednak w dużej mierze ograniczone. Project to aplikacja desktopowa przeznaczona tylko do zarządzania projektami, podczas gdy Lista zadań w SharePoint to jedynie element większej platformy aplikacji webowych, ułatwiającej współpracę w organizacji. Project pozwala na szczegółowe zarządzanie projektem, jego harmonogramem, zasobami finansowymi i materialnymi, oraz zapewnia dużo większe możliwości raportowania, podczas gdy Lista zadań, dzięki funkcjom znanym z Projecta, ma za zadanie ułatwić współpracę użytkownikom firmowych witryn. Sprawdźmy, co możemy zrobić dzięki liście zadań w SharePoint.

SharePoint Dokumenty w Witrynie zespołu

Aby utworzyć listę zadań w SharePoint, musimy w oknie usługi wybrać ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, po czym wybrać opcję Dodaj aplikację.

SharePoint Lista zadań

Następnie wybieramy opcję Zadania i nadajemy nazwę nowej aplikacji. Od tej pory w witrynie, w której utworzyliśmy Listę zadań, będzie dostępna nowa zawartość. Przejdźmy więc teraz do nowo utworzonej Listy zadań.

SharePoint Lista zadań

Możemy teraz dodawać nowe zadania, przypisywać je do danej osoby i ustalać szczegółowy czas ich wykonania. Aby to zrobić, należy kliknąć nowe zadanie. Jeśli na liście znajdują się już jakieś zadania, możemy ustalić ich kolejność, wybierając poprzednika. Pozwoli to jasno określić priorytety danych zadań.

SharePoint Lista zadań

Do naszej dyspozycji oddano również oś czasu - tak zwany wykres Gantta, który pomaga w wizualizacji przebiegu projektu. Możemy dodawać do osi poszczególne zadania, a aby to zrobić, wystarczy kliknąć w trzy kropki obok nazwy projektu i wybrać Dodaj do osi czasu. Wygląd osi czasu można dowolnie modyfikować. Kolejne zadania możemy kolorować, aby były bardziej widoczne. Możemy też dodać kolejną równoległą oś, aby grupować zadania.

SharePoint Lista zadań import do Project

Jak już wspomniano, ten element SharePoint realizuje podobne założenia co aplikacja Microsoft Project, jednak w znacznie ograniczonym zakresie. Listę zadań utworzoną w SharePoint możemy bez problemu zaimportować do Microsoft Project, aby uzyskać więcej możliwości. Wystarczy z paska narzędziowego wybrać kartę Lista - Otwórz w programie Project.

SharePoint Lista zadań

Jak widać, lista została skutecznie zaimportowana do Microsoft Project i teraz do dyspozycji mamy o wiele więcej możliwości. Oczywiście po wprowadzeniu zmian w Project możemy je zsynchronizować z wersją w usłudze SharePoint. Lista zadań to bardzo przydatne, podstawowe narzędzie pozwalające łatwo zaplanować projekt i śledzić jego przebieg.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.