Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

PowerPoint Online - układ interfejsu

PowerPoint Online - układ interfejsu

Wojciech Błachno
24 grudnia 2017
2 432
Odsłony
Wojciech Błachno
24 grudnia 2017
2 432
Odsłony

PowerPoint to program pakietu Office służący do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jest to najpopularniejszy program tego typu i jest to ulubione narzędzie uczniów, studentów, wykładowców, ale również pracowników wykorzystujących go do tworzenia prezentacji na służbowe potrzeby. Jego wersja online, podobnie jak pozostałe elementy pakietu Office Online, niewiele różni się od tej desktopowej. Zachowuje pełną funkcjonalność i pozwala szybko i łatwo tworzyć piękne i czytelne prezentacje. Jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu.

Po uruchomieniu PowerPointa Online widzimy ekran startowy identyczny jak w przypadku Worda czy Excela. Mamy do wyboru kilka szablonów i możliwość utworzenia pustego dokumentu. Z tego miejsca możemy również przejść do ostatnich prezentacji, nad którymi pracowaliśmy, oraz wybrać miejsce docelowe, gdzie będą zapisywane nasze prace.

PowerPoint Online - Start

Interfejs główny dzielimy, tak samo jak w pozostałych programach, na pasek narzędzi (rozdzielonych w ośmiu kartach) oraz na przestrzeń roboczą, która z kolei podzielona jest na dwie zasadnicze części – rolka z podglądem wszystkich slajdów oraz miejsce edycji aktualnie wybranego slajdu. Na samym dole widnieje mały pasek z informacjami o liczbie slajdów w prezentacji, języku prezentacji, trybie wyświetlania prezentacji (widok Edycji, Czytania i Pokaz slajdów), opcja skalowania widoku oraz miejsce na sporządzanie notatek.

PowerPoint Online - Interface

Karta Plik – zawiera między innymi odnośniki do naszych ostatnich dokumentów, drukowania dokumentów, zapisywania i udostępniana plików.

PowerPoint Online - Plik

Wstawianie – jeśli chcemy wstawić w prezentacji jakiś element, odpowiedniej opcji powinniśmy szukać tutaj. Do wyboru mamy nowy slajd, tabelę, obraz, obraz online, kształt, SmartArt, dodatkowe elementy pakietu Office, hiperłącze, pole tekstowe, komentarz, symbol, klip wideo w trybie online.

PowerPoint Online - Wstawianie

Projektowanie – tutaj znajdują się szablony domyślne slajdu, jak również opcje umożliwiające sporządzenie własnego projektu slajdu. Jeśli domyślne slajdy nas nie satysfakcjonują, a nam brakuje pomysłu, możemy skorzystać z opcji Pomysły dotyczące projektu – wygeneruje ona kilka kolejnych przykładowych projektów. Jest to niekończące się źródło inspiracji.

PowerPoint Online - Projektowanie

Przejścia – jeśli chcemy, żeby nasza prezentacja nie była nudna, powinniśmy, poza interesującą treścią rzecz jasna, zadbać o jej wizualną stronę. Sam projekt to jedno, drugim ważnym elementem są przejścia między slajdami. Typ animacji przechodzenia między slajdami oraz czas jego trwania możemy wybrać właśnie w tym miejscu.

PowerPoint Online - Przejścia

Animacje – tutaj z kolei możemy zaprojektować sposób pojawiania się i zanikania poszczególnych elementów na danym slajdzie. Każde pole tekstowe, obrazek czy symbol może pojawić się na slajdzie w inny, efektowny sposób. Po zaznaczeniu danego elementu uzyskujemy dostęp do szeregu animacji.

PowerPoint Online - Animacje

Recenzja – na tej karcie znajduje się w zasadzie tylko jedna opcja odpowiadająca za sprawdzanie ułatwień dostępu. Możemy tutaj sprawdzić, czy nasza prezentacja jest przyjazna osobom niepełnosprawnym.

PowerPoint Online - Recenzja

Widok – tutaj możemy rozpocząć pokaz slajdów, zobaczyć utworzone notatki i komentarze, powiększyć widok i wybrać opcję dopasowania widoku do okna.

PowerPoint Online - Widok

Jak widać, interfejs aplikacji PowerPoint Online jest bardzo prosty i czytelny. Nie powinien nikomu sprawiać kłopotu w obsłudze, a tworzenie prezentacji za jego pomocą jest bardzo proste i przyjemne. Oczywiście wszystkie prezentacje, podobnie jak w innych programach pakietu Office Online, zapisują się automatycznie w usłudze OneDrive lub, jeśli wybierzemy taką opcję na ekranie startowym, na dysku Dropbox.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.