Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Excel Online - układ interfejsu

Excel Online - układ interfejsu

Wojciech Błachno
22 grudnia 2017
2 994
Odsłony
Wojciech Błachno
22 grudnia 2017
2 994
Odsłony

Microsoft Excel to klasyczny program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych stosowany przez ludzi na całym świecie, zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Jest to wszechstronny program pozwalający na zebranie, przetwarzanie i analizę zarówno prostych, jak i bardzo złożonych zestawów danych. Wersja online jest równie przydatna co jego pełnoprawna, desktopowa wersja. Posiada, poza tym, niezaprzeczalną zaletę charakterystyczną dla każdej z usług Office Online – dostęp do arkuszy i niezbędnego do pracy z nimi oprogramowania, z każdego miejsca na ziemi. Jedyne, czego nam potrzeba to przeglądarka i dostęp do Sieci.

Po uruchomieniu Excel Online ukazuje się nam okno tworzenia nowego arkusza. Możemy wybrać pusty arkusz albo jeden z dostępnych szablonów. Co ważne, wszystkie pliki są zapisywanie w usłudze OneDrive. Możemy również wybrać usługę Dropbox jako docelowe miejsce przechowywania dokumentów. Po lewej stronie ekranu wyświetlają się nam ostatnio używane pliki.

Excel Online - Start

Po utworzeniu nowego skoroszytu mamy już dostęp do pełnych opcji programu. Na przestrzeń roboczą składają się narzędzia pogrupowane w kartach na górnym pasku narzędziowym oraz sam arkusz. Na dole okna mamy możliwość zarządzania arkuszami, możemy dodawać i usuwać arkusze, zmieniać ich nazwy oraz kolejność.

Excel Online - Interfejs

Karta Plik – zawiera między innymi odnośniki do ostatnio używanych skoroszytów, drukowania dokumentów, zapisywania i udostępniana plików.

Excel Online - Plik

Karta Narzędzia główne – w tym miejscu znajdują się wszystkie podstawowe narzędzia niezbędne przy pracy nad arkuszem. Znajdziemy tutaj opcje formatowania tekstu (czcionka, jej kolor, rozmiar i wyrównanie), konfigurowania formatów liczb, formatowania tabel i komórek oraz znajdowania, filtrowania i sortowania danych w zawartych arkuszu.

Excel Online - Narzędzia główne

Karta Wstawianie – za pomocą narzędzi zebranych w tej karcie możemy wstawiać do arkusza funkcje, tabele i formularze, dodatki pakietu Office, wykresy, hiperłącza oraz komentarze.

Excel Online - Wstawianie

Karta Dane – tutaj możemy odświeżać połączenia z zewnętrznymi źródłami danych (wybrane i wszystkie), obliczać wartość danych zawartych w skoroszycie oraz sortować i filtrować je. Można też wypełnić błyskawicznie dane (uwzględnia wszystkie otaczające komórki, a nie tylko te w kolumnie i wierszu).

Excel Online - Dane

Karta Recenzja – tutaj znajdują się opcje sprawdzania ułatwień dostępu oraz wyświetlenia i edycji komentarzy.

Excel Online - Dane

Karta Widok – tutaj znajdują się opcje przełączania pomiędzy różnymi widokami arkusza danych.

Excel Online - Widok

Excel Online to, co prawda, nie tak wszechstronne i rozbudowane narzędzie jak Excel desktopowy, jednak do prostych zadań na arkuszach nadaje się idealnie. Dla zaawansowanych użytkowników Excela również będzie przydatny, zwłaszcza jako przeglądarka skoroszytów, która dodatkowo ma możliwość edycji danych w arkuszu.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.