Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Word Online - układ interfejsu

Word Online - układ interfejsu

Wojciech Błachno
20 grudnia 2017
2 745
Odsłony
Wojciech Błachno
20 grudnia 2017
2 745
Odsłony

Microsoft Word to najpopularniejszy edytor tekstu na świecie. Od swojej premiery w 1983 roku przeszedł on wiele mniejszych lub większych modyfikacji. W porównaniu do swojej pierwotnej wersji najnowszy Word jest bardzo rozbudowany. Kilka lat temu doczekał się, razem z pozostałymi programami pakietu Office, wersji online. Jest ona co prawda odrobinę mniej rozbudowana niż jej desktopowa wersja, lecz nadal jest to bardzo przydane narzędzie do pracy. Jedyne, czego potrzebujemy to dostęp do Internetu i przeglądarki. Po uruchomieniu Word Online ukazuje się nam okno tworzenia nowego dokumentu. Możemy wybrać pustą stronę albo jeden z dostępnych szablonów. Co ważne, wszystkie pliki są zapisywanie w usłudze OneDrive. Możemy również wybrać usługę Dropbox jako docelowe miejsce przechowywania dokumentów. Po lewej stronie ekranu wyświetlają się nam ostatnio używane pliki.

Word Online - Start

Po utworzeniu nowego dokumentu mamy już dostęp do pełnych opcji Worda Online. Na przestrzeń roboczą składają się narzędzia pogrupowane w kartach na górnym pasku narzędziowym oraz samo miejsce, gdzie wprowadzamy tekst i go edytujemy. Jeśli w jakikolwiek sposób chcemy zmodyfikować nasz dokument – odpowiednie narzędzie znajdziemy na górnym pasku.

Word Online - Intefejs

Karta Plik – zawiera między innymi odnośniki do naszych ostatnich dokumentów, drukowania dokumentów, zapisywania i udostępniana plików.

Word Online - Plik

Karta Narzędzia główne – tutaj znajdziemy wszystkie niezbędne przy edycji tekstu narzędzia odpowiedzialne za zmianę czcionki, justowanie oraz style formatowania. Znajduje się tu również narzędzie przeszukiwania tekstu.

Word Online - Narzędzia główne

Karta Wstawianie – jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tutaj wszelkie niezbędne narzędzia do wstawiania dodatkowych elementów do tekstu takich jak obrazy, tabele, linki, komentarze, nagłówki i stopki, numerację stron, przypisy, symbole oraz emotikony.

Word Online - Wstawianie

Karta Układ strony – tutaj możemy zmienić marginesy obowiązujące w dokumencie, jego orientację oraz rozmiar. Możemy również modyfikować wcięcia tekstu oraz odstępy między kolejnymi akapitami

Word Online - Ustawienia strony

Karta Recenzja – w tym miejscu możemy sprawdzić pisownię, prześledzić, dodać i usunąć komentarze. Sprawdzimy również statystykę wyrazów (liczbę znaków, słów i akapitów).

Word Online - Recenzja

Karta Widok – jest to ostatnia karta i na niej znajdziemy wszystkie opcje dotyczące wyświetlania dokumentu. Dostępne są trzy tryby:

  • Widok do edycji – standardowy widok do edycji notatek.
  • Widok do czytania – ukrywa zbędne elementy interfejsu, aby ułatwić czytanie.
  • Czytnik immersyjny – ułatwia czytanie notatek przy wykorzystaniu automatycznego odczytywania tekstu za pomocą lektora.
Możemy również wybrać pokazywanie okna nawigacji (pozwala przeszukać dokument), nagłówka i stopki oraz przypisów. Znajdziemy tu również opcję powiększenia wyświetlanej treści.

Word Online - Widok

Po kliknięciu prawego przycisku myszy w obszarze dokumentu wyświetlą nam się dodatkowe opcje. Są to podręczne narzędzia, które pozwalają sformatować tekst bez konieczności sięgania do karty Narzędzia główne.

Word Online - Menu kontekstowe

Tak oto prezentuje się interfejs przeglądarkowej wersji programu Microsoft Word Online. Jak widać, jest to pełnoprawny edytor tekstu z tą różnicą, że dostęp do niego oraz do naszych plików mamy z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.