Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Formatowanie czcionki w łatwy sposób

Formatowanie czcionki w łatwy sposób

Wojciech Błachno
21 lutego 2018
2 019
Odsłony
Wojciech Błachno
21 lutego 2018
2 019
Odsłony

Tworząc dokument, chcemy by był on czytelny i wizualnie atrakcyjny dla czytelnika. Dlatego też, w każdym programach pakietu Office Online mamy wiele możliwości konfiguracji wyglądu czcionki. Najwięcej opcji formatowania mamy w programie Word Online. Wszystkie opcje dotyczące wyglądu czcionki znajdują się na karcie Narzędzia główne.

Formatowanie czcionki - Word Online

Do wyboru mamy typ czcionki, jej rozmiar, pogrubienie, kursywę, podkreślenie, przekreślenie, indeks dolny i górny, kolor tekstu i ewentualnie kolor jego wyróżnienia. Można również wybrać sposób wyrównania tekstu w akapicie – wyrównanie do lewej, do prawej, wyśrodkowanie lub wyjustowanie. Narzędzie to określa wygląd tekstu w całym akapicie. Ważnym narzędziem formatowania są Style. Umożliwiają konkretny typ formatowania dla konkretnych partii tekstu, tak żeby prezentował się on czytelnie. Na przykład nagłówki różnego poziomu, cytaty, tytuły i podtytuły. Dostęp do części z tych opcji mamy również po wywołaniu menu kontekstowego kliknięciem prawego przycisku myszy na tekście.

W Excelu Online opcje formatowania tekstu znajdują się również na karcie Narzędzia główne, są jednak nieco skromniejsze w stosunku do Worda Online. Tutaj możemy zmienić typ i wygląd czcionki, wyrównać tekst w obrębie komórki oraz dodać obramowanie wokół oznaczonych komórek z tekstem.

Formatowanie czcionki - Excel Online

Analogicznie wygląda sytuacja w aplikacji PowerPoint Online – tam opcje formatowania również znajdziemy na karcie Narzędzia główne. Możemy standardowo zmieniać wygląd czcionki oraz wyrównanie tekstu w obrębie pola tekstowego. Tutaj również, podobnie jak w Wordzie, opcje formatowania pojawią się po kliknięciu tekstu prawym klawiszem myszy.

Formatowanie czcionki - PowerPoint Online

Czwartym programem pakietu Office Online pozwalającym na formatowanie tekstu jest OneNote Online. Posiada on funkcje analogiczne do pozostałych programów i są on dostępne zarówno z karty Narzędzia główne, jak i z menu kontekstowego. Tekst możemy formatować pod względem rozmiaru, czcionki i wyrównania ewentualnie zastosować, podobnie jak w Word Online, jeden ze stylów.

Formatowanie czcionki - OneNote Online

Zobacz również

Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.