Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Jak skasować wiadomości?

Jak skasować wiadomości?

Damian Więcławek
10 kwietnia 2017
1 194
Odsłony
Damian Więcławek
10 kwietnia 2017
1 194
Odsłony

Usuwanie wiadomości w programie Outlook 2016 może być bardzo przydatne w celu zachowania porządku w skrzynce pocztowej. W tej poradzie pokażemy, jak usuwać wiadomości ze skrzynki pocztowej oraz serwera.

 1. W celu usunięcia wybranej wiadomości najpierw ją zaznaczamy, a następnie przechodzimy na zakładkę Narzędzia główne i w sekcji Usuwanie klikamy Usuń. Jeżeli chcemy, możemy skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl + D.
 2. jak usunąć wiadomość

 3. Wiadomość została usunięta, a raczej przeniesiona do folderu Elementy usunięte. Aby usunąć ją trwale, przechodzimy do wymienionego folderu.
 4. Wybieramy wiadomość, którą chcemy skasować i przechodzimy na zakładkę Narzędzia główne, skąd w sekcji Usuwanie klikamy Usuń.
 5. jak skasować folder

 6. Tym razem przy próbie usunięcia pojawia się komunikat informujący nas, że element zostanie trwale usunięty. Klikamy Tak.
 7. Element został usunięty. Ostatnie miejsce, gdzie może znaleźć się wiadomość, to folder elementów do odzyskania. Dostęp do niego uzyskamy, klikając folder Elementy usunięte, a następnie przechodząc na zakładkę Narzędzia główne, klikamy przycisk Odzyskaj elementy usunięte z serwera w sekcji Akcje.
 8. jak skasować folder

 9. Teraz w nowo otwartym oknie Odzyskiwanie elementów usuniętych wybieramy wiadomości, które chcemy usunąć, zaznaczamy Przeczyść zaznaczone elementy i klikamy OK.
 10. jak skasować folder

 11. Komunikat, który się pojawił informuje nas, że w przypadku kontynuowania operacji usuwania, wiadomość zostanie trwale usunięta bez możliwości jej odzyskania. Klikamy OK.

Wiadomość została usunięta. Jak widzimy, przypadkowa utrata wiadomości jest praktycznie niemożliwa. Może zdarzyć się tak, że opcja Odzyskaj elementy usunięte z serwera może być wyszarzała. W takim wypadku należy sprawdzić, czy pracujemy w trybie online.

Zobacz również

Komentarze

W Outlook 2016 nie da się usunąć wiadomości bez jej pełnego otwarcia. Gdy chcę to zrobić, pojawia się komunikat: "Nie można wykonać operacji, ponieważ obiekt został usunięty."
Paweł, 3 marca 2018, 09:50

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.