Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Zasoby dodatkowe

Zasoby dodatkowe

Śledzenie zmian, scalanie dokumentów i komentarze

Autor: Jakub DumanowskiOpublikowano: 30 października 2008Odsłony: 20 782

Udoskonalona funkcja śledzenia zmian, oferowana przez najnowszą wersję programu Word firmy Microsoft, będącą składnikiem pakietu biurowego Office 2007, sprawia, że komentarze stają się bardziej czytelne i widoczne, a sam proces przebiega o wiele łatwiej i intuicyjniej. Istnieje również opcja pozwalająca na zablokowanie możliwości dokonywania zmian przez recenzentów bez włączonej funkcji śledzenia zmian, co pozwala na późniejsze szybkie porównania z wersją pierwotną, oraz uwidacznia wprowadzone zmiany.


Microsoft Office Project 2007

Autor: Radosław DomańskiOpublikowano: 29 października 2008Odsłony: 5 071

Aplikacja Project z pakietu Microsoft Office to narzędzie, za pomocą którego jesteśmy w stanie, między innymi, zaplanować wszelkiego rodzaju inwestycje, podział pracy, różnego rodzaju zajęcia i wiele innych, codziennych czynności biznesowych i nie tylko. Dobra znajomość programu Project z pewnością przyczyni się do lepszego realizowania projektów. W artykule przedstawiamy tylko niektóre funkcje programu obrazujące ogromne możliwości Microsoft Office Project 2007.


Tworzenie formularzy w Word 2007

Autor: Michał StaniszewskiOpublikowano: 27 października 2008Odsłony: 57 753

W życiu codziennym często wypełniamy różnego rodzaju formularze, podania i coraz częściej mają one formę elektroniczną. Serwisy internetowe proszą o opinię na różne tematy, firmy pytają o ocenę oferowanych przez siebie usług, a pracodawcy chcą znać kwalifikacje przyszłych pracowników. Jest to tak naturalne, że prawie nie zwracamy uwagi na te formularze. Problem zaczyna się, gdy sami stajemy przed zadaniem stworzenia elektronicznej ankiety. Nie każdy zna język HTML, a programy do ich tworzenia nie są zbyt popularne. Z pomocą przychodzi Microsoft Office Word 2007. Jest on doskonałym, prostym i intuicyjnym narzędziem, a jego możliwości są ogromne.


Microsoft Office SharePoint Designer 2007

Autor: Michał SadowskiOpublikowano: 26 października 2008Odsłony: 8 977

SharePoint Designer to program z rodziny Microsoft Office 2007 - jest on potężnym narzędziem do tworzenia oraz zarządzania serwisami internetowymi. Zaraz po zainstalowaniu i uruchomieniu okno programu przedstawia się bardzo przejrzyście, a wszystkie potrzebne nam opcje znajdują się pod ręką.


Zaawansowane opcje w Project 2007

Autor: Michał StaniszewskiOpublikowano: 25 października 2008Odsłony: 4 774

Microsoft Office Project 2007 jest narzędziem, które pomoże optymalnie zorganizować harmonogram pracy w firmie i nie tylko. Dzięki niemu perfekcyjnie zaplanujemy i dogramy czasowo wszystkie zadania oraz przydzielimy je odpowiednim pracownikom, a wszystko to w przyjemnej i intuicyjnej otoczce.


Workflow w SharePoint Portal Server

Autor: Jakub DumanowskiOpublikowano: 24 października 2008Odsłony: 4 868

Stara, sprawdzona zasada mówi, że wykonanie zadania zajmuje grupie mniej więcej cztery razy więcej czasu niż jednej osobie. W trakcie pracy zespołowej często okresy gorączkowego działania przeplatają się z okresami bezczynności. Nie lada wyzwanie stanowi zgromadzenie wszystkich osób w jednym miejscu i o jednej porze, rozdzielanie pracy na zadania, które mogą wykonywać poszczególni członkowie zespołu, upewnianie się, że każdy ma odpowiednie materiały, aby wykonać przydzielone mu zadania, i zebranie wszystkich informacji w jeden, zgrabny, dopracowany projekt. Naprzeciw tym wszystkim oczekiwaniom wychodzi technologia Microsoft SharePoint, stanowiąca jądro pakietu Microsoft Office 2007.


Tworzenie baz danych w Access 2007

Autor: Krzysztof JanikOpublikowano: 23 października 2008Odsłony: 20 046

Microsoft Access 2007 to najnowszy program do tworzenia baz danych. Jego głównym zadaniem jest przechowywanie wybranych informacji i ich odpowiednie grupowanie, co ułatwia szybszy dostęp do nich. Będzie to na pewno przydatne dla ludzi mających duże jak i małe firmy.


Microsoft Office Groove 2007

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 21 października 2008Odsłony: 4 705

Programiści pracujący nad pakietem Microsoft Office 2007 postawili na zwiększenie możliwości i usprawnienie pracy grupowej. Żyjemy w czasach, kiedy to dobra organizacja i wydajność mają wielki wpływ na pracę. Skończył się okres, kiedy to pracownicy musieli wymieniać się informacjami i danymi poprzez pocztę e-mail. Zmienił się całkowicie wizerunek współdziałania i tworzenia dużych projektów.


Zmiany w pakiecie Microsoft Office 2007 - przegląd

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 20 października 2008Odsłony: 4 491

Nowy pakiet biurowy Microsoft z rodziny Office, w swojej najnowszej odsłonie, czyli edycji 2007, wprowadza bardzo wiele zmian, które w niektórych wypadkach są naprawdę rewolucyjne. Mają one na celu ułatwienie pracy z nowym Office użytkownikowi, a niekiedy nawet mu ją uprzyjemnić.


Prowadzenie bloga przy pomocy programu Word 2007

Autor: Agnieszka PłochockaOpublikowano: 19 października 2008Odsłony: 9 249

Możliwość prowadzenia bloga to nowość w programie Word 2007. Dobrze znany, przyjazny interfejs, opcje formatowania tekstu, sprawdzania pisowni, a także umieszczania tabel, wykresów, obrazów, obiektów WordArt czy wreszcie najnowszych SmartArt możemy teraz swobodnie wykorzystywać przy prowadzeniu bloga.


Tabele przestawne i wykresy

Autor: Adam WalochaOpublikowano: 18 października 2008Odsłony: 7 490

Tabele przestawne są narzędziem służącym do analizy i przeglądania danych, dostępnym w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel. W połączeniu z systemem dostępu do baz danych, który również jest możliwy w najnowszym Excelu, łatwo i wygodnie możemy pracować na naszych danych zapisanych na serwerze SQL lub w pliku bazy danych Microsoft Access. Nie musimy w tym celu znać się na obsłudze tych serwerów, a tym bardziej znać języka SQL. Tabele przestawne umożliwiają nie tylko przeglądanie i publikowanie tabel, ale również tworzenie kwerend, sumowanie według zadanych kryteriów, filtrowanie, sortowanie, grupowanie i formatowanie, a także hierarchiczny sposób wyświetlania danych.


Business Contact Manager

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 17 października 2008Odsłony: 6 441

Business Contact Manager jest dodatkiem do programu Microsoft Outlook 2007. Jest to aplikacja, która w prosty sposób pozwoli tworzyć oraz zarządzać relacjami ze współpracownikami w firmie.


Formuły i funkcje w Microsoft Excel 2007

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 16 października 2008Odsłony: 15 587

W najnowszej odsłonie pakietu Microsoft Office 2007 poszerzono możliwości obliczeniowe programu Excel. Zostały dodane nowe funkcje, które to zwiększyły zdolności aplikacji kilkakrotnie. Obliczenia możemy wykonywać za pomocą tak zwanych formuł. Są to równania, które wykonują zadanie na podstawie zawartości komórek Excel. Każdą formułę poprzedzamy znakiem równości, a następnie wpisujemy właściwy wzór.


Microsoft Office InfoPath 2007

Autor: Jakub DumanowskiOpublikowano: 15 października 2008Odsłony: 7 431

Program Microsoft Office InfoPath 2007 to narzędzie służące do projektowania i wypełniania elektronicznych formularzy biznesowych oraz do gromadzenia, przechowywania i ponownego wykorzystywania danych. Dzięki jego możliwościom oraz świetnej integracji z innymi programami i serwerami pakietu Office, organizowanie i przetwarzanie informacji jeszcze nigdy nie było tak proste.


Microsoft Office Outlook 2007

Autor: Sławomir MyckaOpublikowano: 14 października 2008Odsłony: 7 949

Program Outlook 2007 jest kolejnym przykładem na kierunek rozwoju, jaki obrała firma Microsoft dla swoich produktów. Postawiono przede wszystkim na jeszcze większą prostotę oraz łatwość obsługi, niż w poprzednich wersjach aplikacji. Dodatkowo rozbudowano możliwości tak, aby Outlook przestał być kojarzony jako zwykły program pocztowy. Zaawansowany kalendarz, zarządzanie zadaniami oraz dziennik zostały wyznaczone do tego zadania. Zacznijmy jednak od podstawowej funkcji, jaką jest obsługa poczty.


Funkcja Information Rights Management w Office 2007

Autor: Jakub DumanowskiOpublikowano: 13 października 2008Odsłony: 5 007

Dokumenty w postaci cyfrowej zawsze stwarzały jeden podstawowy problem, związany z prawem autorskim czy też poufnością informacji. Można było do woli je kopiować, edytować i rozpowszechniać. Z pomocą przychodzi nam funkcja IRM będąca elementem pakietu Office 2007. Information Rights Management czyli usługa Zarządzania Prawami do Informacji to łatwy sposób na wprowadzenie ograniczeń odczytu, modyfikacji, czy też rozpowszechniania plików przez niepowołane do tego osoby.


Nowe formaty, nowe możliwości

Autor: Dawid DługoszOpublikowano: 12 października 2008Odsłony: 9 689

W Microsoft Office 2007 zostały wprowadzone nowe formaty zapisu plików. Zostały one oparte na eXtensible Markup Language (XML), który jest otwartą specyfikacją. Jakie korzyści więc wynikają z tego faktu?


Microsoft Office OneNote 2007

Autor: Krzysztof JanikOpublikowano: 11 października 2008Odsłony: 6 708

Obecna epoka to praktycznie kres notatek ręcznych, wykonywanych na kawałkach papierów za pomocą różnokolorowych flamastrów, czy długopisów. Często zajmowały one sporo cennego czasu i w dodatku były trudne do segregowania, a co najważniejsze, problemem było znalezienie w nich potrzebnych informacji. Na szczęście z pomocą przychodzą cyfrowe notesy, takie jak Microsoft Office OneNote 2007. Możliwości są tutaj naprawdę bardzo duże i niemalże nieocenione, zwłaszcza dla osób pracujących z komputerem i mających wiele spraw do zapamiętania.


Visio 2007

Autor: Grzegorz WeznerowiczOpublikowano: 28 września 2008Odsłony: 10 541

Program Microsoft Office Visio 2007 został stworzony, aby umożliwić łatwe tworzenie diagramów. Obsługa programu jest na tyle łatwa, że dowolny użytkownik może się tą aplikacją posługiwać w swobodny sposób. W programie Microsoft Office Visio jest dostępnych ponad 60 szablonów i tysiące kształtów - zarówno prostych jak i całkiem złożonych.