Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Outlook na Androidzie

Outlook na Androidzie

Praca z plikami w Outlook

Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2018
226
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
13 marca 2018
226
Odsłony

Wymiana plików to jeden z podstawowych elementów pracy zespołowej. I chociaż Office 365 posiada grupę usług umożliwiających taką wymianę bez konieczności stosowania poczty elektronicznej, to wysyłanie plików właśnie w postaci załączników wciąż jest bardzo popularną metodą. W tym poradniku krótko omówimy, jak pracować z plikami w mobilnej aplikacji Microsoft Outlook dla systemu Android.


Codzienna praca z Kalendarzem Outlook na Androidzie

Łukasz Klimkiewicz
12 marca 2018
261
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
12 marca 2018
261
Odsłony

Nowoczesne aplikacje klientów pocztowych nie ograniczają się jedynie do odbierania i wysyłania wiadomości e-mail. Obecnie aplikacje te wyposażone są również w moduł kalendarza, menedżera kontaktów czy plików. Takie funkcje posiada właśnie klient Microsoft Outlook dla systemu Android i w tym poradniku omówimy pracę z kalendarzem w aplikacji.


Codzienna praca z Pocztą Outlook na Androidzie

Łukasz Klimkiewicz
9 marca 2018
252
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
9 marca 2018
252
Odsłony

Podstawową funkcją aplikacji Microsoft Outlook dla systemu Android jest oczywiście wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail. Chociaż wydaje się to banalne, to aplikacja wyposażona jest w kilka funkcji towarzyszących, które tworzą z niej zaawansowanego menedżera poczty dla urządzeń mobilnych. W tym poradniku omówimy, jak pracować z pocztą podczas codziennego użytku aplikacji Microsoft Outlook.


Konfigurujemy Outlook z kontem POP3 i IMAP

Łukasz Klimkiewicz
8 marca 2018
351
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
8 marca 2018
351
Odsłony

Dostawcy usług poczty elektronicznej jak Microsoft z Outlook.com i Office 365 czy Google z Gmail oferują automatyczną konfigurację skrzynki pocztowej, gdzie użytkownik musi podać jedynie swój adres e-mail i hasło. Wciąż jednak dostępne są usługi pocztowe, które działają w oparciu o konfigurację serwerów poczty przychodzącej POP3/IMAP i poczty wychodzącej SMTP. W tym poradniku omówimy, jak skonfigurować program Microsoft Outlook na systemie operacyjnym Android pod kątem serwerów POP3/IMAP i SMTP.


Ustawiamy odpowiedzi automatyczne wprost z Androida

Łukasz Klimkiewicz
7 marca 2018
327
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
7 marca 2018
327
Odsłony

Stosowanie automatycznych odpowiedzi na wiadomości przychodzące zaleca się w przypadku, gdy jesteśmy na urlopie lub pracujemy w miejscu, w którym nie mamy dostępu do sieci lub dostęp ten jest znacznie ograniczony. W takich sytuacjach wysłanie odpowiedzi w ciągu kilku minut jest niemożliwe, a w biznesie nie jest dobrą praktyką, aby pozostawiać wiadomości bez odpowiedzi. W przypadku konta pocztowego przypisanego do usługi Office 365 automatyczne odpowiedzi można skonfigurować z poziomu panelu ustawień poczty w Office 365, ale również w mobilnym kliencie pocztowym Microsoft Outlook i właśnie to zagadnienie omówimy w tym poradniku.


Konfigurujemy powiadomienia aplikacji Outlook

Łukasz Klimkiewicz
5 marca 2018
311
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
5 marca 2018
311
Odsłony

Powiadomienia odbierane w czasie rzeczywistym to podstawa pracy z większością aplikacji mobilnych. Dotyczy to w szczególności poczty, kalendarza czy programów do pracy w zespole. Mało kto ma czas, aby co kilka minut odświeżać zawartość kilku aplikacji, sprawdzając, czy nie pojawiły się nowe wiadomości, więc aby być na bieżąco, musimy mieć poprawnie skonfigurowaną funkcję powiadomień. Tak jest też w przypadku klienta pocztowego Microsoft Outlook dla systemu Android i w tym poradniku omówimy opcje konfiguracji powiadomień w programie.


Dodajemy podpis do wiadomości e-mail

Łukasz Klimkiewicz
2 marca 2018
301
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
2 marca 2018
301
Odsłony

Podpis wiadomości e-mail to w przypadku kont prywatnych prosta forma grzecznościowa z pozdrowieniem odbiorcy, naszym imieniem i nazwiskiem. W przypadku kont firmowych, czyli już adresów biznesowych wykorzystywanych w kontaktach z klientami, podpis stanowi naszą wizytówkę. Udostępniamy w nim informacje o naszym stanowisku, adresie biura, numerze telefonu czy alternatywnych formach kontaktu. Podpis stosowany jest najczęściej w przypadku klasycznych klientów pocztowych, działających w środowisku systemu Windows, ale wraz ze wzrostem popularności zarządzania pocztą na smartfonach czy tabletach opcja dołączania podpisu do wiadomości trafiła również do aplikacji mobilnych, jak na przykład Microsoft Outlook w systemie Android. W tym poradniku omówimy, jak w kliencie pocztowym Outlook ustawić podpis wiadomości e-mail.


Konfigurujemy Outlook z kontem Gmail

Łukasz Klimkiewicz
1 marca 2018
468
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
1 marca 2018
468
Odsłony

Mobilny system operacyjny Android od dnia swojej premiery oparty jest na synchronizacji danych konta Google – poczty, kontaktów, terminów w kalendarzu czy biblioteki aplikacji. Każda wersja Androida posiada domyślnie zainstalowanego klienta pocztowego, który zaraz po synchronizacji danych jest gotowy do pracy z naszą pocztą konta Google – Gmail. Oczywiście nie jesteśmy na stałe przywiązani do domyślnej aplikacji pocztowej i możemy korzystać z innych produktów, na przykład programu Microsoft Outlook. W tym poradniku omówimy, jak w kilku krokach skonfigurować konto pocztowe Gmail właśnie w aplikacji Outlook.


Konfigurujemy Outlook z kontem Microsoft

Łukasz Klimkiewicz
28 lutego 2018
266
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
28 lutego 2018
266
Odsłony

Jeżeli na komputerze posiadamy zainstalowany system Windows 10 i logujemy się do niego za pośrednictwem Konta Microsoft, a konto to wykorzystujemy również jako nasz podstawowy adres e-mail, menedżer kontaktów i terminów, warto dodać je również do aplikacji Microsoft Outlook na urządzeniu z systemem Android. Dzięki temu najważniejsze informacje będziemy mieć zawsze pod ręką. W tym poradniku omówimy, jak w kilku krokach dodać konto Microsoft do programu Microsoft Outlook w systemie Android.


Instalujemy i konfigurujemy Outlook z kontem Office 365

Łukasz Klimkiewicz
26 lutego 2018
337
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
26 lutego 2018
337
Odsłony

Przewagą poczty elektronicznej w usłudze Office 365 jest oparcie jej działania na serwerze Exchange, dzięki któremu konfiguracja konta pocztowego w najpopularniejszych aplikacjach jest w pełni zautomatyzowana. Użytkownik musi tylko wprowadzić swój adres e-mail należący do subskrypcji Office 365 i hasło dostępu. Adresy i porty serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej go nie interesują. Konto pocztowe Office 365 działające w środowisku serwera Exchange możemy wykorzystać również w aplikacji Microsoft Outlook na urządzeniu mobilnym z systemem Android. W tym poradniku omówimy, jak w dosłownie kilku prostych krokach skonfigurować takie konto i po chwili mieć dostęp do poczty.