Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher

Personalizujemy Microsoft Launcher

Wojciech Błachno
23 czerwca 2018
168
Odsłony
Wojciech Błachno
23 czerwca 2018
168
Odsłony

Jeśli zainstalowaliśmy i skonfigurowaliśmy już wstępnie nasz Microsoft Launcher, pora go teraz dostosować do naszych osobistych preferencji. Zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Opcji jest co niemiara i zaraz pokażemy Wam, jak spersonalizować Launcher tak, aby korzystanie z niego było jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze.


Instalujemy i konfigurujemy Microsoft Launcher

Wojciech Błachno
21 czerwca 2018
201
Odsłony
Wojciech Błachno
21 czerwca 2018
201
Odsłony

Microsoft Launcher z każdą kolejną aktualizacją staje się jeszcze bardziej kompetentną aplikacją. Ma on w zasadzie dwie kluczowe cechy, które doceni każdy miłośnik zarówno Androida, jak i technologii Microsoftu. Po pierwsze, wyróżnia się na tle konkurencji niestandardowymi rozwiązaniami interfejsu, które są spuścizną po niezwykle popularnym Arrow Launcher. Po drugie, i co najważniejsze, zapewnia znakomitą integrację z pozostałymi usługami firmy Microsoft. Instalując na naszym telefonie Microsoft Launcher, tworzymy swojego własnego mini Surface Phone'a.


Microsoft Launcher - jak sprawdza się w praktyce?

Wojciech Błachno
20 czerwca 2018
263
Odsłony
Wojciech Błachno
20 czerwca 2018
263
Odsłony

Jako użytkownik telefonu z Androidem jestem też, chcąc nie chcąc, uzależniony od usług Google. Przyzwyczajony do dużego pola do popisu w kwestii modyfikacji systemu, postanowiłem postawić na minimalizm i skorzystać z czystego systemu, pozbawionego zbędnych nakładek producenta. Jednak od pewnego czasu zacząłem korzystać również z usług Microsoftu, głównie w sprawach służbowych. Tutaj gigant z Redmond pozytywnie mnie zaskoczył, udostępniając w Sklepie Google Play wszystkie najważniejsze aplikacje, których potrzebuję na co dzień. Jednakże niezmiennie czysty Android pozostał fundamentem mojego mobilnego życia.


Jak przywrócić Microsoft Launcher do działania po zmianie nakładki

Łukasz Klimkiewicz
12 kwietnia 2018
501
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
12 kwietnia 2018
501
Odsłony

System Android nie ogranicza nas do korzystania tylko z jednej zainstalowanej nakładki graficznej – launchera. Ze sklepu Google Play możemy pobrać właściwie dowolną liczbę takich nakładek i testować je. Jeżeli po zainstalowaniu nowego launchera od razu go uruchomiliśmy, możemy nie wiedzieć, jak przywrócić działanie poprzedniej nakładki, na przykład Microsoft Launcher. W tym krótkim poradniku pokażemy, jak to zrobić.


Przyłączamy do beta testów Microsoft Launcher

Łukasz Klimkiewicz
11 kwietnia 2018
535
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
11 kwietnia 2018
535
Odsłony

Jeżeli lubimy testować nowe funkcje aplikacji, często kosztem stabilności ich pracy, to najprawdopodobniej należymy również do grup testerów wersji beta. Właśnie dzięki członkostwu w takich grupach mamy dostęp do eksperymentalnych funkcji i elementów. Korzystając na co dzień z nakładki Microsoft Launcher w systemie Android, również nie jesteśmy skazani na pracę z tylko w pełni stabilną wersją programu. W tym wypadku też możemy dołączyć do grona testerów i korzystać z nowości przed ich oficjalnym wydaniem. W tym poradniku pokażemy, jak dołączyć do beta testów Microsoft Launcher.


Przywracamy Microsoft Launcher z kopii zapasowej

Łukasz Klimkiewicz
2 kwietnia 2018
279
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
2 kwietnia 2018
279
Odsłony

Jeżeli lubimy testować różne opcje konfiguracji programów czy usług, w końcu możemy dojść do etapu, na którym powrót do stabilnych i sprawdzonych ustawień będzie możliwy tylko dzięki kopii zapasowej. Przywracanie kopii zapasowej konfiguracji Microsoft Launcher jest równie proste jak jej wygenerowanie, które omawialiśmy w jednym z poprzednich poradników. W tym poradniku pokażemy, jak w kilku bardzo prostych krokach przywrócić naszą kopię zapasową.


Tworzymy kopię zapasową ustawień Microsoft Launcher

Łukasz Klimkiewicz
30 marca 2018
449
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
30 marca 2018
449
Odsłony

Jeśli zaliczamy się do grona użytkowników różnych technologii, lubiących spędzać więcej czasu w panelu konfiguracji aplikacji czy usługi, niż faktycznie z nich korzystać, musimy pamiętać o tworzeniu kopii zapasowych. Microsoft Launcher w systemie Android, czyli nakładka interfejsu, wyposażona jest w wiele różnych opcji personalizacji i w przypadku wykonania błędnej konfiguracji oraz braku kopii zapasowej domyślne ustawienia należałoby przywrócić ręcznie. Na szczęście nakładka Microsoft Launcher wyposażona jest w prosty moduł zarządzania kopiami zapasowymi. W tym poradniku pokażemy, jak w kilku bardzo prostych krokach utworzyć taką kopię.