Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

O Androidzie

O Androidzie

Jak synchronizować kontakty Androida z Kontem Microsoft

Łukasz Klimkiewicz
29 marca 2018
331
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
29 marca 2018
331
Odsłony

Dodając do naszego urządzenia z systemem Android konto Microsoft, możemy od razu zdecydować się na pobranie kontaktów i zapisanie ich w książce adresowej telefonu. To wygodne rozwiązanie, ponieważ od razu będziemy mieli dostęp do numerów telefonu, adresów e-mail czy innych danych, które wprowadzaliśmy, zapisując kontakty. Jeżeli jednak nie zdecydowaliśmy się na synchronizację kontaktów przy pierwszej konfiguracji konta Microsoft na Androidzie, możemy to bez przeszkód zrobić później. Cały proces składa się z kilku kroków i omówimy je w tym poradniku.


Jak zainstalować Cortanę na polskim Androidzie

Łukasz Klimkiewicz
23 marca 2018
349
Odsłony
Łukasz Klimkiewicz
23 marca 2018
349
Odsłony

Cortana to wirtualny asystent, a właściwie asystentka, produkcji Microsoftu, dostępna praktycznie na każdym urządzeniu pracującym z Windows 10, ale również z Androidem oraz iOS. Cortana usprawnia zarządzanie przypomnieniami, wydarzeniami w kalendarzu, listami zadań, a także umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail i dostarcza nam najnowszych informacji ze świata, danych pogodowych oraz pomaga zarządzać nawigacją. W tym poradniku pokażemy, jak zainstalować Cortanę na naszym urządzeniu z Androidem.


Android okiem użytkownika Windows i Lumii

Mateusz Miciński
19 lutego 2018
1 498
Odsłony
Mateusz Miciński
19 lutego 2018
1 498
Odsłony

Opowiem Wam moją historię, bowiem aby zrozumieć, przed jak trudnym wyborem staje wierny użytkownik ekosystemu Microsoftu, zmuszony do przejścia na środowisko konkurencji, trzeba najpierw poznać, jak dorastałem wraz z produktami giganta z Redmond. Rzecz oczywista, jak większość z Was, wychowałem się na systemach Windows 95, 98 i tak dalej. Z mobilnymi technologiami nie miałem zbytnio do czynienia, bowiem te w Polsce debiutowały późno i ich ceny odstraszały. Pierwszą styczność z mobilnymi okienkami miałem w 2006 roku, kiedy to zmuszony częstymi podróżami i pracą w terenie, potrzebowałem nawigacji GPS i możliwości edytowania dokumentów w podróży.


Kontynuuowanie pracy z telefonu z systemem Android w komputerze

Amadeusz Labuda
29 listopada 2017
1 405
Odsłony
Amadeusz Labuda
29 listopada 2017
1 405
Odsłony

Liczba osób posiadających obecnie PC nie do końca pokrywa się z przewidywaniami analityków. Winna temu jest nieustająca popularyzacja smartfonów, które mimo iż nadal ograniczone, zaczęły coraz częściej całkowicie zastępować klasyczne komputery. To oczywiście odcisnęło się piętnem na codziennych nawykach użytkowników, również i tych, którzy mimo wszystko nadal posiadają w domu blaszaka. Oczywiście firma o tak kolosalnych rozmiarach jak Microsoft musiała dostrzec obecne tendencje – wynikiem tego są trwające nadal prace nad połączeniem tych dwóch odmiennych typów urządzeń, by zamiast zwalczać się nawzajem, działały w tandemie. Tak właśnie narodziła się funkcja Kontynuuj na komputerze, której historia jest dosyć niecodzienna.