Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Porady

Porady

Czyścimy i odświeżamy przeglądarkę Internet Explorer

Autor: Marcin ParadowskiOpublikowano: 3 października 2013Odsłony: 24 672

Coraz więcej producentów oprogramowania dołącza do swoich produktów różnego rodzaju dodatki i rozszerzenia do przeglądarek. Wśród darmowych programów nie trudno o znalezienie takiego, które bez wiedzy użytkownika - lub często w sposób bardzo przebiegły - instaluje w przeglądarce dodatkowe paski narzędziowe, a nawet zmienia ustawioną przez niego stronę startową. Rozszerzenia te, najczęściej całkowicie nieprzydatne, nie tylko spowalniają pracę przeglądarki i zajmują cenny obszar prezentacji strony, ale mogą także stanowić pewne zagrożenie. W artykule tym pokażemy w jaki sposób wyczyścić przeglądarkę Internet Explorer z niechcianych dodatków, a przy okazji nieco ją przyspieszyć.


5 przydatnych sztuczek w Internet Explorer 10

Autor: Amanda DuszyńskaOpublikowano: 2 czerwca 2013Odsłony: 8 141

W świecie, w którym unowocześnienia pojawiają się z prędkością światła, nagle przed oczami mrowią Ci się kolorowe kafelki i trzymając rękę na myszce nadal nie wiesz co z nimi zrobić. W akcie desperacji chcesz skorzystać z Internetu, a tu kolejna niespodzianka - nowy Internet Explorer 10. Wersja najbardziej niepodobna do poprzednich. Dzisiaj zatrzymamy się właśnie w tym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy 5 trików, które z pewnością pomogą Ci się w nim odnaleźć, korzystając wciąż tylko z myszki i klawiatury.


Przypnij sobie CentrumXP.pl!

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 14 marca 2012Odsłony: 9 789

Portal CentrumXP.pl zawsze pod ręką? Zawsze po jednym kliknięciu? Błyskawiczny dostęp do głównych działów Portalu CentrumXP.pl? Aktualności, Artykuły, Uaktualnienia, Programy oraz Forum?


IE9 a webmaster

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 5 lipca 2011Odsłony: 8 568

Wraz z udostępnieniem Windows Internet Explorer 9 webmasterzy mogą odetchnąć z ulgą. Znane wcześniej im problemy teraz nie powinny mieć miejsca, a co więcej, IE9 wspiera już najnowsze standardy, narzucone przez ogólnoświatową organizację W3C. Przyjrzyjmy się im bliżej.


Narzędzia deweloperskie

Autor: Patryk DydziakOpublikowano: 5 lipca 2011Odsłony: 13 739

Windows Internet Explorer 9 pozwala na wygodne przeglądanie stron internetowych, pełne dostosowanie pod użytkownika, zapewniając komfortowe i szybkie surfowanie po Internecie. Nowa przeglądarka internetowa to także świetne narzędzie dla webmasterów, może nie zapewnia bardzo dużych możliwości, ale na pewno jest ich sporo, szczególnie porównując możliwości z konkurencyjnymi produktami.


Przeglądanie InPrivate

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 1 lipca 2011Odsłony: 7 998

Tryb przeglądania InPrivate znamy już z poprzedniej odsłony przeglądarki Internet Explorer. Stworzono go z myślą o użytkownikach, którzy nie życzą sobie, aby ich działalność w wirtualnym świecie pozostawiała jakiekolwiek ślady na lokalnym komputerze. Podczas surfowania w Sieci przeglądarka standardowo pozostawia pewne informacje na dysku, w postaci na przykład historii odwiedzanych stron, plików tymczasowych, obrazków, skryptów, jak również ciasteczek, które często wykorzystywane są w sposób, który nie jest dla nas przyjazny. Wielokrotnie wpisywane w polach formularzy personalne dane, czy też nazwy użytkownika oraz hasła, mogą za zgodą użytkownika zostać zapisane, a następnie wykradzione przez niepowołane osoby, jeżeli komputer został nienależycie zabezpieczony.


Większe możliwości dzięki akceleratorom

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 1 lipca 2011Odsłony: 6 017

Program Windows Internet Explorer 9 oferuje szereg akceleratorów ułatwiających szybki dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji. Akcelerator jest plugin'em, który rozszerza możliwości przeglądarki o funkcjonalność umożliwiającą wykonywanie zadań związanych z przeglądaniem, bez konieczności przechodzenia do innych stron sieci Web. Aby znaleźć dojazd do celu, sprawdzić znaczenie słowa, przetłumaczyć tekst na inne języki, przesłać zawartość strony w wiadomości e-mail, czy szybko wyszukiwać informacje, nie trzeba otwierać kilkunastu nowych stron i przeszukiwać ich zawartości. Wszystko znajdować się będzie pod jedną ikoną po zaznaczeniu wybranego tekstu.


Obiekty Web Slice a kanały RSS

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 1 lipca 2011Odsłony: 8 174

Obiekty Web Slice to elementy stron sieci Web, które użytkownik może zasubskrybować. Daje to możliwość otrzymywania informacji o zaktualizowaniu danej zawartości (np. aktualny kurs walut lub zmieniająca się cena przedmiotu na internetowej aukcji) z poziomu ulubionych witryn sieci Web. Po zasubskrybowaniu obiektu Web Slice jest on wyświetlany w postaci łącza na pasku ulubionych. Po aktualizacji obiektu łącze na pasku ulubionych będzie wyświetlane pogrubioną czcionką.


Ulepszone karty

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 29 czerwca 2011Odsłony: 5 884

Windows Internet Explorer 9 zauważalnie integruje się z systemem operacyjnym Windows 7, a ponadto zapożyczono z niego kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest funkcja oderwanych kart. Przyjrzymy się więc z bliska wspomnianej funkcji.


Skróty klawiaturowe w Internet Explorer 9

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 29 czerwca 2011Odsłony: 11 982

Praca ze skrótami klawiaturowymi jest zdecydowanie bardziej wydajna i wygodna, niż ciągłe przesuwanie myszką po całym ekranie. Windows Internet Explorer 9 pozwala na korzystanie z wielu kombinacji klawiszy podobnie, jak inne przeglądarki. Czas zobaczyć, jak możemy usprawnić sobie pracę z tą przeglądarką. Ponieważ ciężko zapamiętać wszystkie z nich, każdy i tak wybierze te najbardziej potrzebne. Lista skrótów została posegregowana według klawiszy kluczowych.


Strona nowej karty

Autor: Patryk DydziakOpublikowano: 28 czerwca 2011Odsłony: 8 141

Windows Internet Explorer 9 wykrywa najczęściej odwiedzane witryny internetowe. Otwierając stronę nowej karty wyświetlone zostaną odnośniki do najpopularniejszych stron. Witryny uszeregowane są zgodnie z ilością odwiedzin, o czym świadczy pasek aktywności strony. W celu łatwiejszego korzystania ze strony nowej karty, witryny internetowe opatrzone są ikonami, a wskaźnik aktywności przybiera podstawowy kolor strony, do której się odnosi.


Widok zgodności

Autor: Adam MyszkowskiOpublikowano: 28 czerwca 2011Odsłony: 13 147

Wraz z najnowszą odsłoną Windows Internet Explorera dostajemy funkcję, która pozwoli ograniczyć problemy z wyświetlaniem stron, które w poprzednich edycjach były wyświetlane poprawnie. Tryb zgodności (bo tak nazywa się owa funkcja) jest łatwo dostępny i można go aktywować jednym kliknięciem myszki.


Zarządzanie dostawcami wyszukiwania

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 27 czerwca 2011Odsłony: 7 237

Podczas wyszukiwania informacji za pomocą przeglądarki Windows Internet Explorer 9 mamy możliwość korzystania z wielu różnorodnych dostawców tejże usługi. Jest to niezwykle proste. Wystarczy w tym celu wprowadzić pożądaną frazę do paska adresu oraz wybrać silnik wyszukiwarki, którego pragniemy użyć, a interesujące nas strony są dostępne na wyciągnięcie ręki.


Doradca wydajności dodatków

Autor: Patryk DydziakOpublikowano: 25 czerwca 2011Odsłony: 6 302

Doradca wydajności dodatków programu Windows Internet Explorer 9 jest narzędziem, które zapewnia szybkie uruchamianie i działanie przeglądarki, a także pozwala na pełną kontrolę nad dodatkami programu.


Integracja z Windows 7

Autor: Patryk DydziakOpublikowano: 24 czerwca 2011Odsłony: 7 137

Windows Internet Explorer 9 integruje się w jeszcze lepszy sposób z systemem Windows 7, niż poprzednie wersje przeglądarki. Integracja ta ma na celu jak najlepiej dostosować nową przeglądarkę do potrzeb i oczekiwań użytkowników, ze szczególnym naciskiem na poprawę wydajności, łatwości zarządzania i komfortu.


Menedżer pobierania

Autor: Robert ŻuberOpublikowano: 24 czerwca 2011Odsłony: 8 225

Sporym mankamentem poprzednich wydań programu Internet Explorer był brak zintegrowanego menedżera pobierania. Podczas, gdy wszystkie liczące się przeglądarki na rynku niemalże od początku swojego istnienia dysponowały tym przydatnym narzędziem, w programie firmy Microsoft próżno było go szukać. Wraz z wydaniem wersji beta przeglądarki Windows Internet Explorer 9 problem ten, ku uciesze sporej rzeszy użytkowników, został naprawiony. Program wyposażono w przejrzysty interfejs zarządzania pobieranymi plikami, dzięki któremu zapisywanie plików z Sieci jest dużo bardziej wygodne.


One Box w Internet Explorer 9

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 22 czerwca 2011Odsłony: 5 125

Skonsolidowane pola adresu i wyszukiwania w jedno miejsce, to jedna z ważniejszych nowości w przeglądarce Windows Internet Explorer 9. Poznajmy więc zalety i możliwości, jakie oferuje omawiany pasek.


Koncentracja na Internecie

Autor: Mateusz MicińskiOpublikowano: 21 czerwca 2011Odsłony: 5 174

Windows Internet Explorer 9 doczekał się zupełnie nowego interfejsu użytkownika, co spowodowało, że jego obsługa jest teraz znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Zapoznaj się ze zmianami przeprowadzonymi w interfejsie najnowszej przeglądarki.


Triki w Internet Explorer 9

Autor: Patryk DydziakOpublikowano: 28 października 2010Odsłony: 12 951

Windows Internet Explorer 9 to przeglądarka, która niesie ze sobą wiele nowych funkcji, pomimo, że jest jeszcze w wersji beta. Okazuje się, że nowa wersja przeglądarki, oferuje także możliwość drobnych modyfikacji z użyciem rejestru systemowego. Zmiany jakich możemy dokonać, to wyświetlanie paska narzędzi zawsze na wierzchu, oraz uruchamianie przeglądarki w trybie pełnoekranowym. Te rozwiązania na pewno znajdą swoich zwolenników, przyjrzyjmy się zatem jak dokonać wyżej wymienionych modyfikacji.