Zamknij komunikat

Nowy Office 2013

Windows 10

Windows 10 to największe i najważniejsze obecnie dzieło Microsoft. Jest on finalną wersją systemów komputerowych, których ewolucja trwała nieprzerwanie od 31 lat. Oferuje on najpełniejsze możliwości w kwestii obsługi systemu, jednocześnie zapewniając komfort nieosiągalny dla konkurencji.


Windows 8

Wydanie przez Microsoft ich najnowszego wówczas systemu operacyjnego, Windows 8, budziło kontrowersje. Powód tego zjawiska był prosty: zrezygnowano w nim bowiem ze starego interfejsu użytkownika na rzecz Modern UI.


Windows 7

Windows 7 jest jednym z najlepszych systemów operacyjnych, jakie kiedykolwiek powstały. Czerpie on pełnymi garściami z najlepszych rozwiązań zawartych w poprzednich odsłonach systemu, nie powielając jednak ich wad.


Windows Vista

Windows Vista ugruntował ścieżki dla systemów operacyjnych, z których korzystamy dzisiaj. To w nim zaimplementowano po raz pierwszy interfejs Aero, który w znacznym stopniu zwiększył atrakcyjność systemu z perspektywy nowych użytkowników.


Windows XP

Windows XP to zdecydowanie kamień milowy na drodze Microsoftu do stworzenia idealnego systemu operacyjnego, który otworzył przed swoimi użytkownikami zupełnie nowe doświadczenie, oferując im o wiele bardziej intuicyjną obsługę.


Windows Server

Windows Server to grupa systemów operacyjnych stworzona przez Microsoft. Ich głównym przeznaczeniem jest obsługa wszelkiej maści serwerów oraz rozwiązań biznesowych. W dziale tym wkrótce poznacie podstawy ich obsługi.


Windows Phone

Windows Phone był systemem operacyjnym przeznaczonym na platformy mobilne i stworzonym przez Microsoft. Wywodził się ze starszego rozwiązania o nazwie Windows Mobile, zaś okresem jego rozwoju były lata 2010-2014.


Office 365

Office 365 to usługa biznesowa zlokalizowana w chmurze, wspomagająca pracę i komunikację w firmie. W jej skład wchodzi pakiet Microsoft Office oraz usługi dostępne online, między innymi SharePoint i poczta Exchange.


Office 2016

Office 2016 to najbardziej znany pakiet narzędzi biurowych Microsoftu. W skład najnowszego pakietu Office 2016 wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.


Office 2013

Office 2013 to znany pakiet narzędzi biurowych Microsoftu. W skład pakietu Office 2013 wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.


Office 2010

Office 2010 to znany pakiet narzędzi biurowych Microsoftu. W skład pakietu Office 2010 wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.


Office 2007

Office 2007 to pakiet narzędzi biurowych Microsoftu. W skład pakietu Office 2007 wchodzą programy: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.


Microsoft na Androidzie

Android doczekał się kilkudziesięciu aplikacji od Microsoftu. Przedstawiamy ich możliwości w tym dziale.


Windows Live

Windows Live jest serwisem internetowym założonym przez Microsoft. Uruchomiony został 1 listopada 2005 i funkcjonuje do dziś. W tym dziale poznacie wszystkie aplikacje składowe pakietu Windows Live.


Windows Media Center

Windows Media Center jest aplikacją tworzącą rdzeń dwóch dystrybucji Windowsa XP, która miejsce swoje znalazła również w Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8 Pro. Jej nadrzędnym celem było umożliwienie kontroli nad komputerem przy pomocy pilota i telewizora.


Windows Media Player

Windows Media Player to program służący do odtwarzania wszelkiego rodzaju plików multimedialnych. Jest on w stanie uruchomić zarówno pliki dźwiękowe, wideo oraz grafiki w większości najpopularniejszych formatów.


Microsoft Edge

Microsoft Edge, czyli najnowsza przeglądarka stworzona przez Microsoft. Swoją premierę miała wraz z Windows 10, od kiedy to jest stale rozwijana. Głównym założeniem jest zastąpienie przy jej użyciu przestarzałego już Internet Explorera.


Internet Explorer

Internet Explorer jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych przeglądarek internetowych na całym świecie. Była ona podstawowym programem służącym łączności z Siecią w systemach operacyjnych Windows już od roku 1995.


Skype

Skype to zaawansowany komunikator internetowy, zarówno pod względem technologicznym, jak i pod kątem opcji, które udostępnia. Umożliwia on czatowanie, prowadzenie rozmów VoIP oraz wideokonferencji.


Microsoft .NET

Zapraszamy do nauki technologii Microsoft .NET w Portalu CentrumXP. W tym dziale znajdziesz kompleksowe kursy aplikacji Web, kurs programowania w języku C#, kompleksowy kurs na temat licencjonowania i wiele więcej.


Microsoft Azure

Microsoft Azure to elastyczna i funkcjonalna platforma w chmurze. Możliwość programowania przy użyciu dowolnego języka, postawienia strony internetowej wraz z kontami e-mail oraz uruchamiania wirtualnych maszyn sprawia, że Azure spełnia funkcje wirtualnego serwera dla firmy.


SQL Server

Microsoft SQL Server to system zarządzania bazami danych, za który odpowiedzialny jest Microsoft. Charakteryzuje się on wyższą niezawodnością, skalowalnością i wydajnością.


PowerShell

PowerShell to interpreter poleceń, stworzony przez firmę Microsoft. Jeśli porównamy go do Wiersza polecenia, szybko okaże się iż jest on znacznie bardziej rozbudowany.


Sieci komputerowe

W tym dziale przedstawimy Wam, czym jest sieć komputerowa. Omówimy dokładnie tematy powiązane z budowaniem i wykorzystaniem sieci. Dowiemy się jak zagwarantować jej bezpieczeństwo.


Sprzęt

W tym dziale zajmiemy się sprzętem wypuszczonym na rynek przez Microsoft. Poruszymy również tematy prototypów oraz założeń technicznych doskonalonych przez inżynierów giganta z Redmond.


Microsoft Band

W dobie dzisiejszych czasów akcesoria parowane z telefonem to już standard. Coraz częściej więc spotykamy ludzi ćwiczących w specjalnych opaskach, monitorując parametry zdrowotne i postęp treningu. Jedną z właśnie takich opasek jest Microsoft Band.


HoloLens

Zwykle o goglach rozszerzonej rzeczywistości mówi się, jakby były zaledwie opcją dotyczącą przyszłości. Jest jednak inaczej, w chwili obecnej gogle tego typu wykorzystywane są w wielu instytucjach i firmach: począwszy od armii, poprzez medycynę na architektach skończywszy.


Microsoft Lumia

Microsoft Lumia to seria nowatorskich smartfonów, których cechą wspólną jest działanie na systemie operacyjnym Windows 10 Mobile (wcześniej Windows Phone). Zdecydowanie najważniejszym plusem tej serii urządzeń jest ich ścisła kompatybilność.


Microsoft Surface

Microsoft Surface to grupa urządzeń nastawionych na pracę, biznes i tworzenie. Charakteryzują się one kompaktowymi rozmiarami, wysoką kulturą pracy oraz pełnym wsparciem dla Surface Pen.


Xbox

Konsoli Xbox chyba nikomu w dzisiejszych czasach nie trzeba już przedstawiać. Przenosi ona miejsce gry sprzed komputera do salonu. Do tej pory mieliśmy styczność z trzema głównymi wariantami wspomnianej konsoli: Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One.


Skrzynka pytań

W odpowiedzi na Wasze prośby o stworzenie kącika dla dociekliwych i zaawansowanych użytkowników komputera, oddajemy w Wasze ręce Skrzynkę Pytań. Jest to nowy dział portalu CentrumXP.pl przeznaczony dla maniaków grzebania w rejestrze systemowym i wykonywania różnych dziwnych komend.


Publicystyka

Cały czas jesteśmy świadkami różnych wydarzeń i doniesień ze świata IT. Często jednakże mamy ochotę wyrazić swoje zdanie na obecne sytuacje, jakie spotykamy podczas pracy. Dlatego postanowiliśmy uruchomić dział Publicystyka, w którym to możemy wyrazić własną opinię.


Relacje z konferencji

W dziale tym znajdziecie nasze relacje z wszelakiej maści konferencji, zarówno tych w których uczestniczyliśmy osobiście, jak i tych których transmisję relacjonowaliśmy.


Inne aplikacje Microsoft

Jeśli szukaliście materiałów na temat jakiejś aplikacji będącej dziełem Microsoft i nie znaleźliście jej nigdzie indziej w obrębie naszego Portalu, prawdopodobnie znajdziecie je tutaj.