Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Porady

Porady

Jak przypiąć stronę internetową do paska zadań

Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018
961
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2018
961
Odsłony

Chyba każdy z nas ma ulubione witryny w Internecie, które regularnie odwiedza. By nie musieć za każdym razem wpisywać ich adresów, strony można dodać do zakładek w przeglądarce, ale nie jest to jedyny sposób na szybki dostęp. Do stron możemy tworzyć skróty i umieszczać je np. na pulpicie albo w folderach. Windows 10 i przeglądarka Microsoft Edge pozwalają dość wygodnie tworzyć takie skróty także w menu Start i na pasku zadań. Odbywa się to tak naprawdę za pomocą dwóch kliknięć!


Edge: jak eksportować zakładki, historię, hasła i importować je na innym komputerze

Damian Lisak
10 maja 2017
4 439
Odsłony
Damian Lisak
10 maja 2017
4 439
Odsłony

Lwia część użytkowników dochodzi do takiego momentu, kiedy chce, a nawet musi, postawić system na nowo, poprzez odświeżenie czy też formatowanie. Często wiąże się to z utratą części danych, które niezapisane, przepadają. Podobnie jest w przypadku przeglądarek i zapisanych na nich oraz przez nie danych. W obecnej chwili większość przeglądarek oferuje usługę synchronizacji swoich ustawień, haseł i zakładek, jednakże wiąże się to z założeniem konta online, znowu, do którego wykorzystujemy naszego maila. Problem się pojawia, gdy nie chcemy udostępniać naszego adresu e-mail np. ponieważ jest to mail służbowy. Microsoft wychodząc naprzeciw takim sytuacjom, umożliwił użytkownikom Edge zapis najważniejszych elementów przeglądarki poprzez możliwość zapisania ich w postaci pliku. Ten sam plik możemy wrzucić przykładowo na OneDrive, a potem wykorzystać go po wyczyszczeniu komputera, czy też na innym komputerze, na którym te dane chcemy odtworzyć. Jak to zrobić?


Edge – karty na później, podgląd miniatur

Damian Lisak
24 marca 2017
2 346
Odsłony
Damian Lisak
24 marca 2017
2 346
Odsłony

Jeżeli nie testowaliście jeszcze nowych opcji w Edge, jakie pojawiły się w wersji Preview, to zapraszamy Was do przetestowania ich razem z nami. Sprawdziliśmy nowe funkcje, które się pojawiły, aby móc się podzielić z Wami naszymi doświadczeniami.