Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry

Artykuły

Artykuły

Microsoft Edge - umarł król, niech żyje książę

Wojciech Błachno
2 lutego 2018
1 720
Odsłony
Wojciech Błachno
2 lutego 2018
1 720
Odsłony

Internet to drugi, równoległy świat. Jego gwałtowny rozwój w ciągu ostatnich 50 lat, licząc od jego właściwych narodzin w ramach sieci ARPANET w latach 60, porównać można chyba tylko do rewolucji przemysłowej w XVIII wieku. Podobnie jak wtedy silnik parowy, tak współcześnie, Internet przedefiniował praktycznie każdy aspekt życia człowieka. Teraz Internet w rozwiniętych krajach ma praktycznie każdy i to zawsze przy sobie. Aby uzyskać dostęp do sieci, nie trzeba teraz posiadać koniecznie komputera – wystarczy smartfon. Istnieje jednak jedna, niezbędna do swobodnego surfowania rzecz, niezależnie od urządzenia, jakie wybierzemy – jest to przeglądarka internetowa.


E-book w Edge, czyli wirtualna biblioteka z narratorem

Damian Lisak
10 marca 2017
1 321
Odsłony
Damian Lisak
10 marca 2017
1 321
Odsłony

Męczy Was szukanie i instalowanie wielu wtyczek, które są potrzebne do obsługi Waszych e-booków, aby móc je uruchomić, zebrać i odtworzyć? Microsoft wyszedł naprzeciw instalacji zewnętrznego oprogramowania, dodając te wszystkie funkcje w przeglądarce Edge. Od teraz zarządzanie naszą wirtualną biblioteką jest o niebo prostsze, a dodatkowo wkrótce możemy się spodziewać sklepu z e-bookami zaraz pod ręką. Opiszemy Wam, jak działają nowe funkcje przeglądarki Microsoftu, jak zarządzać naszą wirtualną biblioteką, a także jak włączyć narratora, który wyręczy nasze oczy.


Edge sporo zyska po wprowadzeniu Anniversary Update

Iga Łukiewska
24 lipca 2016
1 603
Odsłony
Iga Łukiewska
24 lipca 2016
1 603
Odsłony

Wraz z najbardziej oczekiwaną aktualizacją tego roku – Anniversary Update - Microsoft wprowadza wiele ciekawych funkcji dla przeglądarki Edge. Firma poświęciła dużo pracy, by wraz z kolejną wersją system stał się jak najbardziej poręczny i bezpieczny. Niektóre ze zmian będzie można dostrzec w nowym menu Start, pasku zadań, ustawieniach aplikacji oraz opcji odręcznego pisania – Windows Ink. Ponadto Microsoft razem z aktualizacją oferuje ulepszoną wersję domyślnej przeglądarki Edge.


Microsoft Edge - bezpieczniejszy następca Internet Explorera

Krzysztof Sulikowski
18 maja 2015
5 323
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 maja 2015
5 323
Odsłony

Edge (wcześniej znana jako Project Spartan) to nowa przeglądarka Microsoftu, która całkowicie zastąpi wysłużonego Internet Explorera. Jak zapowiadają twórcy, Microsoft Edge będzie przewyższać pod względem bezpieczeństwa wszystkie nowoczesne przeglądarki, chronić użytkowników przed wyrafinowanymi formami ataków oraz zapewniać wysoki stopień prywatności w codziennej eksploracji Sieci. Ile w tym prawdy? Weźmy pod lupę kluczowe zagadnienia bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Microsoft.

Choć sieć Internet jest w dużej mierze stosunkowo bezpiecznym środowiskiem, niektóre strony zostały stworzone tylko po to, by wyłudzać dane osobowe a nawet pieniądze. Złodzieje z reguły nie przejmują się zasadami i wykorzystają każdą lukę i możliwość, by zrealizować swoje cele.