Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nieszczęście w piątek 13-ego? Nie z Office 36...

Nieszczęście w piątek 13-ego? Nie z Office 365!

Microsoft reklamuje swój pakiet Office 365 jako dobry sposób na częściowe uniknięcie pecha w piątek 13-go. Firma rozsyła po redakcjach kilka przydatnych uwag dotyczących tego produktu, dzięki którym użytkownicy nie muszą się tego dnia obawiać czyhających na nich nieszczęść.

Historia powstania przesądu związanego z piątkiem wypadającym 13-go dnia miesiąca (w wybranych krajach są to różne daty) nie jest do końca znana, zaś jego popularność wzrosła właściwie dopiero w XX wieku. Choć statystycznie nieszczęścia zdarzające się w ten dzień mają zapewne miejsce tak samo często jak w przypadku pozostałych dni roku, to dla większości osób są z pewnością z tą pechową datą ściśle powiązane. Tego dnia wiele złych rzeczy przydarzyło się również w środowisku związanym z informatyką - przykładem może być choćby jeden z pierwszych wirusów komputerowych, który 13 stycznia 1989 (piątek) zainfekował setki komputerów IBM w Wielkiej Brytanii.

Jako że w krajach zachodnich przesąd związany z piątkiem 13-go jest już od dawna tradycją (np. brak pięter czy pokoi z liczbą 13 w budynkach), nic więc dziwnego, że datę tę postanowił wykorzystać Microsoft do zareklamowania swojego pakietu Office 365. W przysłanej do redakcji Neowin wiadomości dotyczącej pechowej daty, Microsoft listuje w 7 punktach cechy tego produktu, które mogą pomóc pracownikom przebrnąć przez ten dzień bez żadnej wpadki. Jakim zatem nieszczęściom lub problemom może zapobiec pakiet Office 365?

 1. Praca nabiera tempa, a Ty jesteś na siłowni... Czasem zachodzi potrzeba obejścia tradycyjnego czasu pracy od 7 do 15. Office 365 daje Ci elastyczność wykonywania pracy gdziekolwiek, kiedykolwiek i na dowolnym urządzeniu. Możesz także czytać i edytować dokumenty programów Excel, Word i PowerPoint na telefonach Windows Phone, iPhone i Android.
 2. Ktoś nadpisuje wprowadzone przez Ciebie informacje, przez co tracisz 12 godzin swojego życia... Kontrola wersji może być koszmarem w przypadku, gdy nad dokumentem pracuje zbyt duża liczba osób. Udostępniaj dokumenty w chmurze i korzystając z SharePoint kontroluj uprawnienia do edycji.
 3. Tracisz swój pomysł wart milion dolarów... Z OneNote nie musisz gonić za taksówką, ani nigdzie się wracać, gdyż pamięta on wszystko za Ciebie, automatycznie zapisując i synchronizując dane na dysku SkyDrive. Nie ważne gdzie jesteś, jeśli wpadnie Ci do głowy jakiś pomysł, możesz go natychmiast uwiecznić korzystając z OneNote Mobile.
 4. Nie możesz rzucić wszystkiego, by instalować... Office 365 strumieniuje w tle, więc nie musisz nawet kiwać palcem, by otrzymać najnowsze narzędzia. Skup się na tym co masz przed sobą i pozwól nowemu pakietowi Office być ze wszystkim na bieżąco.
 5. Twój komputer przestaje działać... Usługa Office na żądanie strumieniuje Office praktycznie do każdego komputera z Windows. Nawet jeśli nie masz zainstalowanego pakietu Office, możesz przerzucić się na komputer kolegi lub współpracownika i szybko dokończyć swoją pracę, oszczędzając sobie ataku paniki.
 6. Napotykasz na problem, a terminy gonią... Yammer wrzuca Cię do sieci pełnej pomysłów. Od prezesa do praktykanta - możesz zwrócić się do Yammera po nowe, świeże i szerokie dyskusje, które przełamią tradycyjne bariery.
 7. Prawie wysłałeś to do 10 000 osób... W Outlook i Exchange, MailTips chroni Cię przed przypadkową wysyłką do dużych grup. Ostrzegając Cię przed liczbą ludzi, do których mailujesz, MailTips oszczędzi Ci wstydu przed ujawnieniem osobistych wiadomości przed całą firmą.

Co prawda w Polsce piątek trzynastego już powoli dobiega końca, jednak kolejny pojawi się jeszcze w tym roku, a dokładniej w grudniu. A czy Was tego dnia spotkało jakieś nieszczęście związane z komputerem?

Krzysztof Kapustka
13 września 2013, 17:53
2 073
Odsłony
Krzysztof Kapustka
13 września 2013, 17:53
2 073
OdsłonyKomentarze

Drogi Panie Krzysztofie: Czy nawet na portalu komputerowym,czyli przeznaczonym z założenia dla ludzi inteligentnych, musicie tą inteligencję obrażać, pisząc banialuki o pechu, jaki ma być rzekomo związany z datą 13-go w piątek? Skąd bierze się ta wszechobecna wytrwałość w propagowaniu zabobonów? Litości!...
Gość, 16 września 2013, 06:56
Na koniec tego samego dnia- bezrobotny bez pracy co to nie ma na opłaty chmurowej subskrypcji- stracił dostęp do konta i wszystkiego co tam miał, zdjęć rodzinnych, dokumentów itd..... Jego kumpel co ma kompa z własnym systemem za którego zapłacił dawno temu,mimo że też pracę utracił nadal ma dostęp do swoich danych, archiwizowanych na własnych nośnikach pod ręką, a czasem też w chmurze- jak chce. No a z innej beczki, jakiś baran przeciął połączenie internetowe, jakiś terrorysta wysadził serwery, słońce rozwaliło satelitę, w stanach powódź zalał serwery i wszyscy zachmurowani zostali z rozdziawionymi paszczami, bez kopi, komputera i swoich własnych(niewłasnych) plików, programów i narzędzi . Tego do przemyśleń użytkownikom komputerów życzę i od chmurowej niewoli i tej cudownej jedynej alternatywy PRISMOWO uzytkowej racz nas chronić Panie.
Wiesiek, 23 września 2013, 14:35

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.