Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft rozpowszechnia Windows Azure w ośro...

Microsoft rozpowszechnia Windows Azure w ośrodkach badawczych

Microsoft opracował nowy program o nazwie Windows Azure for Research, którego zadaniem będzie szkolenie ośrodków badawczych w zakresie wykorzystywania potencjału chmury Windows Azure, a także nagradzanie ich grantami w postaci zasobów obliczeniowych tej usługi.

Koncepcja przetwarzania w chmurze stała się już właściwie nieodłącznym elementem naszego życia. Z chmurą łączą się prawie wszystkie dzisiejsze urządzenia - telefony, laptopy, komputery stacjonarne, a już niedługo będą to robić również nowe konsole do gier, takie jak Xbox One czy PlayStation 4. Jak na razie serwery tworzące chmury w większości zaspokajają potrzeby zwykłych konsumentów. Microsoft postanowił więc rozpowszechnić swoje usługi Windows Azure również na innym polu, skupiając się głównie na ośrodkach prowadzących badania naukowe.

Współpraca nawiązana pomiędzy oddziałami Microsoft Research i Windows Azure zaowocowała ogłoszonym dziś projektem Windows Azure for Research, na który składa się kilka różnych warstw usługi, zapewniających naukowcom odpowiedni dostęp do zasobów w chmurze.

Jak czytamy na blogu Microsoft Research, jeszcze w tym miesiącu Microsoft zacznie prowadzić na całym świecie sesje treningowe, mające za zadanie pomóc naukowcom w pełnym wykorzystaniu możliwości oferowanych przez chmurę Windows Azure. W ofercie firmy będą także odpowiednie zasoby szkoleniowe, zajęcia klasowe oraz coroczne warsztaty. Dodatkowo opracowano również atrakcyjny program z nagrodami: Będziemy przyjmować propozycje dla dużych grantów w postaci zasobów Windows Azure. Każdego roku przewidujemy do 100 tego typu nagród. Będą one przyznawane zarówno dla projektów indywidualnych, jak też dla badań prowadzonych wspólnie pomiędzy ośrodkami. Zdobyte w ten sposób zasoby mają być przydzielane na okres jednego roku.

Zgłoszenia mają być przyjmowane na bieżąco, jednak by móc załapać się do pierwszego zestawu nagród należy zgłosić się nie później niż do 15 października. Następny termin wyznaczono na 15 grudnia, zaś kolejne konkursy będą realizowane 15 dnia każdego parzystego miesiąca. Na każdy rok przewidziano więc 6 takich konkursów, których wyniki będą publikowane 2 tygodnie po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. Microsoft ma nadzieję, że nowy program pomoże naukowcom dokonywać nowych odkryć, a także tworzyć nowe i innowacyjne scenariusze wykorzystywania technologii przetwarzania w chmurze.

Więcej informacji o programie Windows Azure for Research można znaleźć na witrynie research.microsoft.com.

Krzysztof Kapustka
10 września 2013, 21:19
1 636
Odsłony
Krzysztof Kapustka
10 września 2013, 21:19
1 636
OdsłonyKomentarze

No przeczytałem research.microsoft.com i ciągle nie widzę specjalnej różnicy między chmurą a ftp. Gadanie o naukowcach, wynalazkach itp. a oferowanie defacto miejsca na dyskach. Chyba, że czegoś nie doczytałem.
Peweł, 16 września 2013, 15:49

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.