Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Darmowy Office 365 dla organizacji non profit...

Darmowy Office 365 dla organizacji non profit

Wszystkie organizacje pozarządowe, które nie działają dla zysku otrzymają od firmy Microsoft darmowy pakiet Office 365. Nowy program zostanie początkowo wprowadzony na 41 rynkach, lecz ma docelowo objąć aż 90 krajów na całym świecie.

Microsoft ogłosił dziś zupełnie nowy program, mający na celu wyposażenie organizacji non profit - zarówno małych, jak i dużych - w darmowy pakiet Office 365. Jak czytamy w opublikowanym oświadczeniu prasowym, początkowo programem tym objęte zostanie 41 krajów, przy czym do czerwca 2014 roku planuje się, że obejmie on łącznie 90 państw. Jak podkreślił prezydent Microsoft International, Jean-Philippe Courtois: Organizacje te działają w taki sam sposób jak wszystkie pozostałe, jednak wielu z nich brakuje zasobów umożliwiających implementację najnowszej technologii. Darowizna w postaci Office 365 zwiększy ich efektywność i pozwoli im jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.

Oczywiście na nowym programie skorzystają nie tylko wspomniane firmy, ale również sam Microsoft, który w ten sposób spopularyzuje swój produkt i przyzwyczai do niego szerokie grono użytkowników. Z pewnością będzie to miało znaczenie przy zawieraniu wszelkiego rodzaju kontraktów z przedsiębiorstwami lub organizacjami rządowymi, które zazwyczaj szukają sprawdzonych i popularnych rozwiązań. Jednym z przykładów może być zawarta niedawno umowa, zgodnie z którą Microsoft ma dostarczyć pakiet Office 365 dla 120 000 pracowników rządowych w obrębie stanu Nowy York. Obecnie na tym obszarze wykorzystywanych jest aż 27 różnych platform zapewniających pocztę elektroniczną, kalendarz i tym podobne usługi biurowe. Wcześniej zbliżone kontrakty zawarto w miastach Chicago, Seattle, Kansas City oraz stanie Texas. W przypadku stanu Nowy Jork mówi się o zaoszczędzeniu na opłatach licencyjnych około 3 mln dolarów rocznie.

Krzysztof Kapustka
10 września 2013, 19:08
2 176
Odsłony
Krzysztof Kapustka
10 września 2013, 19:08
2 176
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.